Skocz do zawartości
Lolowiec

Zestaw komputerowy

Polecane posty

Co sądzicie o tym zestawie:

Elixir 4GB 1600 MHz DDR3 CL9 DIMM (M2X4G64CB8HG5N-DG) - mam (x2)

Zasilacz Fortron FSP600-50ARN (85+) - mam

Seagate Barracuda ST1000DM003 - mam

I5-4670K - kupie

Gigabyte GeForce GTX 780- kupie

AsRock z87 Extreme4 - kupie

obudowę wraz z monitorem też mam :-P

Opłaca się taki zestaw, może coś wymienić?

To przy okazji warto pomyśleć o wymianie, szkoda, żeby taki sprzęt tkwił w piekarniku. A właśnie, zapomniałbym, jeśli planujesz OC, to musisz wyposażyć się w lepsze chłodzenie procesora. 

z chłodzeniem poczekam, mam na oku takie za 100 zł, ale budżet tego co napisałem i tak został lekko przekroczony, więc obudowa i chłodzenie w drugiej turze :-)

Jeszcze jedno pytanko, może zamiast tej karty co napisałem wyżej, lepiej kupić tą - GeForce CUDA GTX780 GV-N780GHz-3GD

Droższa o 50 złociszy, więc to nie dużo, a wydaje się być lepsza. W rubryczce "inne" jest napisane takie coś "Wymagany zasilacz o mocy minimum 600W" i teraz pytanie czy zasilacz wyżej wymieniony starczy? Niby ma te 600W, ale chyba lepiej mieć na zaś te 50W ;-)

Zasilacz jest ok. Ta droższa wersja ma wyższe zegary stockowe na rdzeniu i w trybie turbo, nie wiem, czy opłaca się dopłacać. Obsługuje też wyższą maksymalną rozdzielczość.

Ten Fortron jest obecnie niedostępny na Morelach z tego co widzę, zamiast niego możesz wziąć np. mocnego, modularnego Thermeltake'a http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

A o którym mówisz zasilaczu?

A jak nie to do ilu kasy ma być ten zasilacz coś poszukamy.

A sorry nie zauważyłem że już posiadasz zasilacz Zasilacz Fortron FSP600-50ARN (85+) ale styknie zobacz:

power_load.png

Cała platforma testowa pobierała 430W przy i7 [email protected],7 a Twoja zasiłka ma mocy szczytowej 650W na lini 12v jest 504W a na (+3.3v +5v) jest 135W będzie dobrze.

Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzał spory hałas i wysokie temperatury, to bierz śmiało, jest to bardzo dobra alternatywa dla GTX780, w wielu grach ta karta jest wydajniejsza, a różnica w cenie spora. Jedynymi minusami są właśnie wysokie temperatury i głośność względem wersji z autorskimi systemami chłodzenia (możesz poczekać, myślę, że warto).

Na wersje niereferencyjne kart R9 290 (czyli z autorskimi systemami chłodzenia [cichsze i chłodniejsze karty wtedy]). Wtedy masz chłodzenia typu TwinFrozr od MSI, Windforce od Gigabyte, DirectCU II od Asusa itd ;) 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik