Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RayPear

Zjada 25% ramu

Polecane posty

Witam, mam taki problem, komputer z wlaczonym chrome zabiera mi 25 % ramu . mam go 8 gb wiec 2 idzie na jakies bzdety, i teraz :

1.TWCU.exe - do czego sluzy , potrzebne/niepotrzebne 

2 Dlaczego chrome ma az 8 procesow skoro wlaczony jest 1 raz

3 Splashtop do czego po co i czy potrzebny

Z gory dziekuje.

1. Wejdź w Menadżera zadań i w zakładkę procesy->PPM na nim->Otwórz lokalizację pliku->Jeśli będzie się znajdował w folderze TP-LINK to jest okej, jeśli nie to prawdopodobnie to wirus. Widocznie musiałeś zainstalować jakieś oprogramowanie z TP-LINKA. Myślę, że możesz go zamykać dając zakończ proces o ile nie jest Ci on potrzebny do utrzymywania połączenia z netem (nawet jak go wyłączysz i nie będziesz miał neta to starczy się wylogować i zalogować, albo zrestartować kompa). Jeśli przy jego wyłączeniu nic się nie stanie to możesz wejść na msconfgi (Start->W polu wyszukaj programy i pliki wpisz msconfig.exe)->zakładka uruchamianie->Poszukaj gdzieś TP-LINK i odznacz.

2. To samo co SoldierPL

3. To jakiś program do zdalnego kontrolowania kompa czy coś. Widocznie zainstalowałeś to żeby móc z telefonu korzystać z kompa. Najlepiej to odinstalować.

1.Tak to od tp-linka, wylaczylem internet jest , wylacze z autostartu

2. Nic ciekawego nie znalazlem ale to w sumie i tak jak gram to wylaczam.

3. Usuniete. 

Dziekuje do zamkniecia

Przeglądarka Chrome jest na tyle dziwna że tworzy dodatkowe procesy wraz z otwieraniem dodatkowych stron na nowych zakładkach. Pewnie dlatego masz tyle procesów. 

Tak, dodatki to też osobny proces. Firefox ma ich mniej, ale jak dla mnie robi większe lagi od Chrome :D

Popatrz w rozszerzeniach i dodatkach w Chrome, to może coś wyłączysz niepotrzebnego.

Jako ciekawostkę apropos Chrome tylko dopiszę:

Running each page (or tab) in a separate process allows Chrome to provide a bit more security against page rendering bugs, as well as browser plug-ins that run within a process. Basically, if one page crashes, it won't affect other tabs. Instead, you'll get an "Aw Snap!" message.
zVqJe.png 

A do tego dopiszę, że autor pewnie zapomniał, że sam system również wykorzystuje dużo RAM'u - ale to zależy od systemu i jak się od niego dba, W8 to około 1,5Gb ramu na sam system. Ewentualnie wirusy. ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik