Skocz do zawartości

Polecane posty

sherlock_signature_by_sebamanya3-d4vfvmx

Czy na forum jest ktoś kto nie zna Sherlocka Holmes'a i jego wspólnika John'a Watsona? Wątpię w to. Postacie bardzo znane, głównie z książek Arthura Conana Doyle'a, a także z adaptacji filmowej tworzonej przez Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures. Jednak ja nie o tym! Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o serialu tworzonym przez Hartswood Films dla stacji BBC. To, co odróżnia Sherlocka od reszty jego adaptacji to zmiana czasu. Tutaj mamy współczesność, podczas gdy w książkach czy filmach mamy czasy nowożytne. Interesujące, prawda? Kolejna ciekawa sprawa - serial ten nie jest tworzony tak jak większość. Tutaj macie 3 odcinki na sezon, jednak długości takich mini filmów - średnio 90 minut. Jest to bardzo interesujące dzieło, do dziś wydano 2 sezony, a trzeci jest właśnie emitowany. Mamy tutaj wszystko! Jest genialny humor, strasznie klimatyczna muzyczka, genialna gra aktorska, ciekawe sprawy i przede wszystkim - to wciąż ten sam genialny Sherlock.

Obsada:

Benedict Cumberbatch - Sherlock Holmes

Martin Freeman - John Watson

Rupert Graves - Greg Lestrade

Mark Gatiss - Mycroft Holmes

Una Stubbs - Mrs.Hudson

Andrew Scott - James "Jim" Moriarty

Zainteresowani? :)

Ogladalem swietny serial,dwoch glownych aktorow swietnie dobranych. Na uwage zasluguje rola doktora Watsona ktory wrocil z Iraku czy Afganistanu nie pamietam dokladnie ;-) co do Sherlocka co tu duzo mowic fenomenalna gra aktorska. Szkoda tylko ze tak malo odcinkow zostalo nakrecone mam nadzieje ze bedzie kontynuacja. Goraco polecam :-)

Obejrzałem 2 sezony chyba z rok temu. Uwielbiam ten serial. Nie bez powodu mam taki avatar. To co mi się podoba? Mimo tego, że jest to współczesność, to nie ma tutaj żadnych dziwnych technologii, które pomagają Sherlockowi. Dodatkowo, serial można śmiało oglądać, nawet jeśli czytaliście książki. Każda historia jest tutaj zmieniona i moim zdaniem nawet ciekawsza.
Ogólnie czuję troszeczkę schemat we wszystkich odcinkach: 1 odcinek - średni, 2 odcinek - słaby, 3 odcinek - świetny. Pewnie jest to spowodowane Moriartym, który jest genialny.
Czy ktoś już oglądał 1 odcinek sezonu 3:

Trochę szkoda, że w sumie nie wytłumaczyli śmierci Sherlocka. Chociaż możemy wybrać, a ze wszystkich teorii podobała mi się ta pierwsza. Podoba mi się również to, że Watson na początku nie przyjął dobrze powrotu Sherlocka. Kolejna rzecz dobra to, że twórcy wcale nie idą z tą serią na poważnie. Podoba mi się ta forma i można się z niektórych scen pośmiać. A co wy uważacie o nowym odcinku?

2 odcinek już wyszedł, ale póki co nie jest po polsku i nie chce mi się oglądać.

S03E01:

@up tu się różnimy. Ja się cieszę, że nie podali rozwiązania. Jest kilka teorii, która prawdziwa to musimy sami odgadnąć. Fakt, że nie skupiono się głównie na śledztwie był dla mnie bardzo dużym plusem. Odbudowa relacji Sherlock - Watson była genialnie pokaznaa. Podczas pierwszych scen z Watsonem śmiałem się i śmiałem. Szczególnie kiedy powiedział, żeby zgolił wąsy bo nikt ich nie lubi.  Śledztwo było fajne, ale tylko fajne. Zabrakło mi takiego dreszczyku emocji, chociaż też scena w pociągu była genialna. Kolejny wybuch śmiechu. Podczas niektórych komedii śmieję się mniej. Czekam na kolejny odcinek ;).

S03E02:

Kolejny odcinek, który oglądało mi się bardzo przyjemnie. Humoru było pełno, zagadki nawet interesujące, a mowa Sherlocka na ślubie - genialne. Mary udowodniła, że przynajmniej w moim przekonaniu jest postacią bardzo fajną. Lubię ją. Sceny, które zapadły mi w pamięć? Pijackie sceny Sherlocka i Watsona :). Btw. rozwiązano zagadkę z duchem? Bo się już nawet pogubiłem.

Trochę szkoda, że za tydzień już finał sezonu. Poziom trzyma strasznie wysoki i mam nadzieję, że go utrzyma.

S03E01

Ależ ja nie mówię, że właśnie mi się to nie podobało. Mówię tylko, że szkoda, że tego nie pokazali, ale ogółem w sumie dobrze, że można wybrać to co komu się podoba. Zauważyłem też, że przez większość odcinka obalali po prostu teorie widzów(szczególnie wtedy gdy Sherlock po raz pierwszy rozmawiał z Watsonem i podawał kilka możliwości).

S03E02:

@up
Mam kompletnie inne zdanie o tym odcinku, a udowadnia to twoje ostatnie zdanie. Ten odcinek(jakby to sherlock powiedział) był NUDNY! Przez cały odcinek, rozmowa Sherlocka o jakiś bzdetach. Zastanawiałem się kiedy będzie jakaś główna sprawa i przez to nie wiedziałem nawet kiedy się zaczęła. Przez połowę odcinka Sherlock rozmawia o jakiś randomowych rzeczach, nagle w 40 minucie mówi w końcu o jakieś sprawie, później o tej z pijaństwa i nie wiadomo jak widz ma to przyjąć. Kolejne randomowe sprawy? Nagle na końcu okazało się, że to wszystko było ważne i obudziłem się dopiero, ale szkoda, że w żaden sposób mnie o tym nie ostrzegli. A to wszystko udowadnia twoje ostatnie zdanie, w którym pogubiłeś się. Właśnie dlatego, że Sherlock rozmawiał o randomowych sprawach i nie wiadomo kiedy trzeba było się skupić. Co do sprawy z duchem. Tak, rozwiązali ją, okazało się, że to wszystko było spowodowane przez ten pasek, a sprawcą był ten typ z aparatem.
Ten sezon jest naprawdę słaby. W poprzednich mieliśmy jakąś sprawę od razu i odcinek trwał tą godzinę, ale nie dłużył się w żaden sposób. Tutaj odcinki strasznie mi się dłużą. Choć sceny zabawne są fajne, to w tym sezonie czekam w końcu na odcinek, w którym dostanę porządną dawkę detektywistyczną. Oby 3 odcinek, w którym pojawi się już główny wróg, był o wiele lepszy.

Tutaj odcinki strasznie mi się dłużą.

A ja się zastanawiam czemu już to koniec ;)

Choć sceny zabawne są fajne, to w tym sezonie czekam w końcu na odcinek, w którym dostanę porządną dawkę detektywistyczną.

O, tutaj potwierdzam. Myślę, że twórcy doskonale wykonają swoje zadanie.

S03E03

Genialny odcinek, genialny sezon, genialny serial. Tymi słowami mogę określić Sherlocka. Była akcja, był w pewnych momentach humor, było trudne do przewidzenia, było zaskakująco i było ciekawie. Czy czegoś więcej potrzeba? Mary to genialna postać, chociaż jej wątek mnie zaskoczył. Scena, gdzie Mary myślała, że przy niej siedzi kukła? Genialna! Magnussen? Ciekawa postać, trochę szkoda, że tak wcześnie zakończyli jego wątek. No i końcówka "Did you miss me?".

Oczekiwanie na sezon czwarty rozpoczęte.

S3EO3

Dopiero teraz zobaczyłem, że nie pisałem jeszcze nic o ostatnim odcinku. Cudowny. Motyw z żoną Watsona, nowy przeciwnik, no i ta końcówka. Juz myślisz, że koniec odcinka, już leci muzyka a tu nagle kolejna scena. Skoro Moriarty wraca to jestem ciekaw czy dojdzie do jakieś super walki. W stylu, że Moriarty i Sherlock, będą walczyć na dedukcje i jeden będzie mówił jak przeżył drugi i na odwrót. Chociaż jeśli Moriarty przeżył to pewnie wie też jak Sherlock przeżył i to może on wyjaśni tą zagadkę. Tak czy siak czekamy do grudnia.

Gdzie można zobaczyć wszystkie odcinki ? Dowiedziałem się o istnieniu tego serialu z 3 miesiące temu, ale dopiero teraz mam ogromną chęć, by w końcu to zobaczyć.

Ja na iitv.info oglądam.

Jest HD lub mozliwosc pobrania?

Sam wiele dobrego slyszalem o tym serialu i planuje sie w przyszlosci mu blizej przyjrzec.

To zależy, ponieważ jest to tj. pośrednik do oglądania (no chyba, że wykupisz usługę Premium). Wchodzisz w serial, potem odcinek i tam masz różne możliwości, lektor, napisy, napisy eng, oryginał i chyba pobieranie też jest. O HD w starszych serialach może być ciężko, ale chyba wszystkie aktualnie wychodzące odcinki to HD mają, Sherlock również. Osobiście oglądam na maxvideo, wprawdzie płatne, ale przynajmniej mogę spokojnie oglądać prawie wszystkie seriale.

Jeżeli ktoś nie oglądał lub ma ochotę obejrzeć jeszcze raz to od 2 marca Sherlocka będzie można obejrzeć na TVP2 w wersji z napisami i lektorem :)

Ja za to ostatnio widziałem, że w czwartek będzie leciał 1 odcinek na Ale Kino+. Więc szybciej :P.

Ja oglądałem na scs.pl tyle, że tam czasem trzeba mieć premium a czasem nie, nie mam pojęcia od czego to zależy. Włączasz odcinek i potrzebne premium, włączasz następnego dnia i niepotrzebne. Tak czy siak dobra jakość, więc polecam tam.

Edit: Nie ważne, leci 1 odcinek 2 sezonu. No ale i tak jeśli obejrzysz do czwartku te 3 odcinki 1 sezonu to możesz obejrzeć na Ale Kino+ :D.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik