Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Atriks

Składanie blaszaka

Polecane posty

Witajcie !

Chciałbym złożyć sobie nowego kompa od podstaw, zakres finansowy w jakim chciałbym się zmieścić to 2500zł

Ogółem chciałbym aby komputer służył mi do grania w gry, głównie internetowe, postury World of Tanks czy coś takiego

Przedmioty z kategorii "must be", czyli takie barzo chciałbym mieć to : 8 GB Ram, USB 3.0 oraz dość dobra wentylacja aby komp sie nie przegrzewał. To chyba wszystko.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Atriks

Przydałby się nowy monitor, gdyż obecny pochodzi chyba sprzed potopu szwedzkiego, jego model : NECCI Call171

Wobec 2 punktu zastosuje pytanie, czym jest podkręcenie ? Nie znam się w ogóle na komputerach i wolałbym mieć wszysko wyjaśnione

Hmm, czyli zostaje jakieś 2k na skrzykę i 500 zł na monitor.

Podkręcanie, tudzież OC (OverClocking) - podnoszenie wydajności procesora za darmo, jedynymi skutkami może być nieco wyższy pobór prądu i większe temperatury. Jeżeli oryginalnie masz taktowany procesor 3,2GHz, możesz podkręcać go do jakichś granic, które wyznaczają odpowiednio wysokie temperatury i napięcie. Zwyczajnie podniesiesz taktowanie do załóżmy 4GHz i masz wydajniejszy procesor :) Jeśli brakuje mocy - podkręcasz i już, nie musisz od razu kupować nowego procesora. OC to nic trudnego, po necie krąży wiele poradników. Musisz jednak wiedzieć, że koszt procesora, który możesz podkręcić a także płyty głównej, która to umożliwi, jest trochę większy niż proc i płyta bez OC. Różnica waha się mniej więcej w 200-300zł.

W Twoim wypadku, gry głównie grasz w jakieś gry internetowe, OC uważam za zbędne, a lepiej dołożyć do karty graficznej :) Chciałbym jednak znać Twoje zdanie na ten temat.

Słusznie prawisz milordzie :)

Skoro mogę dołożyć za to do czegoś innego to czemu by nie

tak poza tematem podam specyfike starego blaszaka :

Procek : AMD Athlon™ II x4 640 3.00 GHz
RAM : 4 GB
System : 64 bitowy
Zasilacz 500W TRZ-503
Graficzna : nVidia GeForce GT 440
Płyta główna : Asus M4N68-M LE V2

Abyś miał wgląd na to że oczekuje czegoś lepszego niż to i jeśli uznasz za słuszne sprzedać coś zostawić albo coś

Tak jak mówi Hardkor, możliwe, że RAM wystarczy dokupić do tego co masz. Reszta na sprzedaż, stawiamy na Intelu platformę, zasilacz 'bombowy', więc także do wymiany :) Nie wiem jak wygląda sprawa z dyskiem, napędem i obudową, też nowe kupujemy?

Na moje oko i szacunki za wszystko to (poza pamięcią i systemem) powinieneś dostać jakieś 500-600zł, więc w sumie na zestaw komputer+monitor miałbyś 3k, a z tym to już można pomyśleć o procku nadającym się do OC ;) 

Jeśli już mówimy o procku to nie musi w nim być OC, raczej bym go nie podkręcał, więc ten bajer może być pominęty, choć oczywiście nie musi.

Apropo RAM to mam taką kość Elixir 4GB DDR3 1333MHz, chociaż wolałbym nowej nie dokupywać, gdyż kiedyś dokupiłem kostkę identycznej firmy i przepustowości, jedyna różnicą była pojemność pamięci która wynosiła 2 GB. Po jakimś czasie kostka zaczeła dostawać szału i wywalało mi non stopo BLUESceena. Nie wiem dlaczego tak się działo, nie był to chwilowy szał, ponieważ kość nawet po podłączeniu po roku od odłaczenia dalej soabotuje mi komputer. To tyle

sądze że napęd mógłby zostać, dysk chyba także do wymiany, jeśli jakoś da się sprawdzić jego specyfikę, poprosze o wskazówkę jak, nie ogarniam tego niestety :D

Czyli RAM nowy kupujemy, tak? 

Okej, tutaj masz zestaw bez HDD, napędu i RAMu, ale z monitorem. Jeśli bym wiedział czy sprzedasz coś z obecnego komputera, to można by pomyśleć o mocniejszej karcie. 

http://www.morele.net/inventory/info/LsV3MC/

No i nadal nie wiem czy kupujesz nowy RAM czy zostawiasz obecny :) 

JBC to wolałbym mieć nowy RAM :)

A w sprawie starych części to albo sprzedam wszystko pomijając napęd i dysk, albo zostawię go aby służył potomnym :P

Dlatego chciałbym, "Sliwo" ( :D ),żebyś doliczył mi jeszcze z 500 zł (przyjmijmy że sprzedaje stary sprzęt.).

I dodatkowo o stworzenie dwóch różnych zestawów:

1.do 2500 zł

2. Do 3000 zł

Oczywiście w oby dolicz jeszczę kostkę RAM

Dziękuje ci za twój obecny trud i wyczekuje kolejnego zastrzyku informacji :)

Tak jest Kapitanie !

Jeszcze tak zapytam, obudowa którą wybrałeś ma rzekomo 4 wentylatory, czy każda obudowa to w sobie ma ? Czy właśnie niepowtarzalną zaletą tej właśnie podanej przez ciebie jest obecność AŻ TYLU wentylatorów ?

Nie, nie każda ;) Właśnie ta pod tym względem wygrywa z wieloma innymi, droższymi konkurentami. Ogólnie obudowa podoba się czy wolałbyś coś innego? W podobnym stylu jest też Zalman Z9 Plus, nieco droższy. 

Zestaw za 3 000 zł:

http://www.morele.net/inventory/info/PvMkQ/

Buda zmieniona, można wrócić do Z3+ czy np. Z9+, ten Gladius to tylko propozycja ;) 

Ogółem obudowa to mi "zwisa i powiewa", liczy się to żeby była solidnie wykonana i jeśli może mieć bajery chłodzące to niech ma ich jak najwięcej :) A wygląd jest niczego sobie, tylko śmieszą mnie trochę te bajery na wierzchniej stronie obudowy, patrząc od góry( chyba że mam zwidy :) )

Trochę śmieszne ale oki :D

Teraz zasadnicze kilka pytań, jaka jest różnica miedzy podanymi wcześniej kartami graficznymi ? z wyglądu w ogóle ich nie rozróżniam.

Oraz : czy uwzględniasz przy składaniu zestawu kompatybilność poszczególnych elementów ?

Są to karty tego samego producenta - Gigabyte, a więc nie różnią się zbyt wiele pomiędzy sobą :) A zasadnicza różnica jest taka, że GTX770 jest od nVidii, a R9 270X od AMD, czyli dwóch konkurencyjnych marek. 

Podrzucam porównanie  http://www.anandtech.com/bench/product/1043?vs=1037

Powiedz mi, kimże ja musiałbym być, żeby tego nie sprawdzać? Wszystko jest ze sobą kompatybilne, zasilacze nie są za słabe czy na styk, tylko mają zapas mocy, procesory pasują do gniazd, wszystko jest ok :) 

Ok, to teraz chyba ostatnie pytanie, czy polecałbyś kupno tego wszystkiego w sklepie, który znajduje się w linku do zestawów ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik