Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Y.Szymon

Ocena zestawu

Polecane posty

Witam

Planuję kupić nowy komputer do gier  za ok. 4 miesiące i złożyłem sobie na razie takie coś :

Intel Core i5-4440 (zastanawiam się nad  lepszym)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

MSI B85-G43 GAMING

Radeon r9 280x (nie wiem tylko jakiego wziąć)

Crucial Ballistix 8 GB (2 × 4 GB) DDR3

WD Caviar Blue 1000 GB

Samsung SH-224DB/BEBE

Corsair VS 550W

Zalman Z3 Plus

Proszę o ocenę tego zestawu :) 

PS. Nie planuję OC ,mój budżet wynosi ok. 3000zł i pragnę aby każda gra chodziła płynnie i na ultra :)

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Zestaw złożony dobrze i z głową, jednak ja zaproponuję coś od siebie, zobaczymy co z tego wyjdzie :)Najbardziej nie pasuje mi tutaj procesor i płyta, myślę, że coś lepszego można tu wepchnąć. Cd. karty - dobry wybór ;)

EDIT:

Albo i nie? Na pewno z tą kartą zmieścisz się w budżecie? Ona kosztuje jakieś 1300-1400zł, do tego procek to już 2k, w tysiącu zamkniesz resztę? ;)

EDIT2:

Nie wiem gdzie składałeś i ile dla Ciebie wynosi "ok. 3000zł", ale ja złożyłem dokładnie taki sam zestaw jak Twój w morele.net i jego cena to...3665 zł :D

131_szymon.jpg

Ja złożyłem coś po swojemu - lepszy procesor, troszkę wydajniejszą kartę, reszta podobnie, nie dawałem tylko chłodzenia i napędu, coby zbytnio nie przekroczyć tych 3k. 

@MTS - w sumie racja, zmieniłem już - http://www.morele.net/inventory/info/wzupCd/

Co powiesz na takie coś? ;)

Edytowano przez Śliwa

Xeon do samego grania? jest nieopłacalny (temat był już klepany)

Y.Szymon jak na zestaw który masz kupić za 4 miesiące to możemy przyjąć że ten który złożyłeś jest wstępnie do przyjęcia oczywiście można pozmieniać kilka podzespołów ale proponuję wrócić (za 4miesiące) gdy będziesz już kupował komputer wtedy go ulepszyć.

Myślałem ,że większość z tych podzespołów stanieje i zmieści się w okolicach 3000zł :)

Zastanawiałem się też nad radeonem r9 270x ,ale nie wiem czy ta karta "pociągnie" te nowe gry na ultra :/

"Zastanawiałem się też nad radeonem r9 270x ,ale nie wiem czy ta karta "pociągnie" te nowe gry na ultra :/"

Śmiało, dobra mocna karta zobacz jaki mam sprzęt i wszystko na ultra mi chodzi dobra mocna karta.

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Czy ja mu gdzieś proponowałem kartę od Asusa? Nie. Ten screen przedstawia jego zestaw, który podał, z cenami, żeby zobaczył, że to wcale nie ok. 3k a znacznie powyżej.

Moja propozycja znajduje się pod obrazkiem, ten link do morele to właśnie to :) A tam karta nie od Asusa, ale od Gigabyte, autora wg mnie najlepszego systemu chłodzenia.

Na gigabyta trzeba uważać. Naprawdę. Może i chłodzenie duże i wydajne, jednak podzespoły są niskiej jakości. Tu masz zdjęcie jednego z wentylatorów, karty gigabyta którą starałem się podratować. I się udało wywalając cały ten plastikowy szajs i montując do radiatora dwa zwykłe 90mm wentylatory podłączone do molexów na 5V. 

002tc.jpg

Ja z kolei Gigabyte polecam gdzie się da, bo to tanie karty z dobrym chłodzeniem, a przypadek taki jak Twój to wyjątki z tego co słyszałem (a właściwie nie słyszałem o podobnych sprawach).

Szkoda kasy na tą grafikę od asusa. Ta firma ma strasznie przepłacone te karty. 

Pyra hejter :D

Asus to dobra firma i produkuje dobre karty z chłodzeniem DirectCU II a co więcej ostatnio wypuszcza karty graficzne z Backplate.

Uwierz, że nie jest to wyjątkiem. Przy cięższej pracy te wentylatory padają jeden za drugim, a następstwa tego są oczywiste. Ja miałem przeprawę z gigabytem przy 560ti. Kilkakrotnie padał. Wtedy sobie odpuściłem, znajomy zaryzykował z HD7970 i też padły wentylatory. Więc w tej kwestii nic się nie zmienia. Tu masz fotkę jak po tym jak znudziło mi się odsyłanie na gwarancje:

002myn.jpg

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik