Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
YediZero

wzrost temperatury

Polecane posty

Siema, wymieniłem paste termoprzewodząca na Arctic MX-4 i temperatura wzrosła gdzies o 8-10 stopni (chłodznie boxowe), predzej była mniejsza w spoczynku co moze byc przyczyną ?

Chłodzenie sztywno siedzi? nie ma luzów. A przed nałożeniem nowej pasty wytarłeś starą np. spirytusem nie może być starej pasty na procku ani na chłodzeniu.

Tak wytarłem stara paste spirytusem takie cos to wiem. Chłodzenie sztywno siedzi.

W spoczynku przy przeglądniu internetu  46-48 stopni Takie wachania. Tez gdzis wyczytałem ze nowo nałozona pasta na pocz nie spełnia swojej roli. Przed wymiana miałem w spoczynku tak 35 stopni.

Tak pastę trzeba wygrzać ale jak w spoczynku masz 50stopni to coś jest nie tak.

Zainstaluj program HWMonitor i wrzuć screena.

A zapomniałem podaj specyfikacje kompa.

Wygrzewanie wygrzewaniem, sle to i tak za wysokie temperatury jak na idle. Jeśli nic się nie zmieni na dniach to zdemontuj i załóż na nowo chłodzenie.

Za wysokie te temperatury, zdecydowanie.

Z drugiej strony nie oczekujmy cudów po boxowym chłodzeniu.

Sam mam takie i w spoczynku 30-40 stopni procek reszta jeszcze mniej.

Zależy też w jakich warunkach on trzyma tego kompa.

Temp grafiki spora bo pasywna. Temp otoczenia jest 21 stopni wiec optymalnie. EleroRor przed wymiana mialem 37 stopni max w spoczynku. Procka nie podkrecałem

Edit.

Jakie polecacie chłodzenie nie droge w cenach SilentiumPC Spartan LT HE922 bo to starszy komputer i niechce w niego inwestować

MTS, jak na pasywnie chłodzoną grafikę to norma, 9600GT brata miała 100*C nie raz, nie dwa ;)

Z nowym chłodzeniem temperatury na pewno spadną i to dość porządnie myślę.

Tak jeszcze propo tej karty. Możesz jej zamontować "po domowemu" jakiś wiatrak, nawet 80 mm powinno jej wystarczyć :) Ja sobie tak zrobiłem z wiatrakiem ze starego zasilacza: stoi obok karty i wyciąga ciepłe powietrze z budy (panel boczny mam otwarty), karta od razu ma mniejsze temperatury. A jak masz kilkanaście złotych i cierpliwość, to możesz wymienić pasywne na aktywne.

@Down: nic nie kosztuje pod warunkiem, że masz wiatrak i opaski :D

My z bratem to samo zrobiliśmy, ale chyba 120mm założyliśmy przy pomocy tych opasek zaciskowych takich i temperatury poleciały w dół jak szalone ;) Nic to nie kosztuje, a może pomóc.

Z tym wiatraczkiem myslalem tak samo zeby jakis zamontowac na karte/przy kracie. Aktualnie zadnego nie mam pod reką ale pomysle i chyba zamówie jakiś.  A co do temp. To wyjołem chłodzenie sprawdziłem i pasta sie ładnie rozłożyła na procku i włozyłem znow, temp spadła o 2-3-4 stopnie nie wiem jakim cudem ; d aktualnie przy tej temp obroty wentylatora sa ok 900, Moze bym zwiekszyl na 1300 ob. głośność nie gra roli bo mi to nie przeszkadza.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik