Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Dawid123

Akcesoria do PC

Polecane posty

Hej wam wszystkim. :)

Jeden kolega Śliwa składa mi kompa a ja zastanawiam się nad akcesoriami.

Najlepiej jakieś razery. Budżet w sumie 4500 zł ale jakby co to się dozbiera. Monitor tak z 23'.

Mam:

Mikrofon: Blue Yeti Pro

Potrzebuje:

Klawiatura:

Myszka:

Kamera internetowa:

Głośniki:

Monitor:

Witam Cię i tutaj Towarzyszu :D 

Zaraz pewnie ktoś Ci tu wyskoczy i napisze, że Razerów nie warto brać, że drogie, że przereklamowane i że do du*y. Ja jednak mam i polecam z czystym sumieniem - zarówno myszkę, klawiaturę jak i podkładkę, w grach wszystko sprawdza się znakomicie. 

Budżet masz...niezmiernie wysoki jak na same akcesoria, nie będę go zbytnio nadwyrężał i zaraz coś ciekawego podeślę w koszyku :) 

Witam Cię i tutaj Towarzyszu :D

Zaraz pewnie ktoś Ci tu wyskoczy i napisze, że Razerów nie warto brać, że drogie, że przereklamowane i że do du*y. Ja jednak mam i polecam z czystym sumieniem - zarówno myszkę, klawiaturę jak i podkładkę, w grach wszystko sprawdza się znakomicie. 

Budżet masz...niezmiernie wysoki jak na same akcesoria, nie będę go zbytnio nadwyrężał i zaraz coś ciekawego podeślę w koszyku :)

Super kolego czekam. :)  :)

Domyślam się, że chcesz nagrywać i/lub streamować. Jak tylko to pierwsze to zamiast kamerki internetowej lepiej kupić jakąś kamerę zewnętrzną, bo mniej obciąża sprzęt, no chyba, że masz telefon, który ma rozdziałkę przynajmniej 320x240 do video (według mnie na gameplay starczy). Jak chcesz też streamować i potem wrzucać na YT to ta kamerka internetowa jest uzasadniona. Jeśli nie chcesz streamować to nie widzę potrzeby na kamerkę do kompa, no chyba, że lubisz prowadzić video-rozmowy. 4500 tysięcy? to masz 4 500 000 zł czyli 4,5 mln zł. Za to możesz kupić wszystko. Domyślam się, że Ci chodziło o 4,5 tys, czyli 4500 zł. To tylko na komponenty czy wliczasz w to kompa? Nie rozumiem po co aż tak dużo na komponenty, klawiatura ma być prosta, byleby się nie rozleciała i miała wygodny układ, myszka powinna mieć dobrą czułość i ewentualnie jakieś dodatkowe przyciski. Te wszystkie super duper drogie klawiatury i myszki - tam płacisz tylko za markę. Jeśli większość kasy by miała iść na monitor to za 4,5 tys zł sobie kupisz porządny telewizor, a nie monitor do kompa. Słuchawki - zależy czy masz zintegrowaną kartę czy nie. Jak tak to nie ma sensu wydawać więcej niż 200 zł, bo i tak jakość nie będzie się różniła z tymi za 700 zł jak masz zintegrowaną. Zastanów się czy warto aż tyle kasy wydawać, a nie lepiej, nie wiem, dać na WOŚP :P To tylko moje zdanie na ten temat, nikt bogatemu nie zabroni wydawać kasy. 4,5 tys to strasznie dużo...

Masz tutaj myszkę (od razu podkładkę też, nie chcesz to wywal), klawierkę i monitor, na kamerkach nie znam się ani trochę, a głośniki to też nie za bardzo moja działka :) 

http://www.morele.net/inventory/info/1mziiv/

Ten monitor jest może nie najdroższy, ale bardzo dobry :) O jakości peryferiów od Razera chyba nie muszę Ci zbyt wiele mówić ;) 

Domyślam się, że chcesz nagrywać i/lub streamować. Jak tylko to pierwsze to zamiast kamerki internetowej lepiej kupić jakąś kamerę zewnętrzną, bo mniej obciąża sprzęt, no chyba, że masz telefon, który ma rozdziałkę przynajmniej 320x240 do video (według mnie na gameplay starczy). Jak chcesz też streamować i potem wrzucać na YT to ta kamerka internetowa jest uzasadniona. Jeśli nie chcesz streamować to nie widzę potrzeby na kamerkę do kompa, no chyba, że lubisz prowadzić video-rozmowy. 4500 tysięcy? to masz 4 500 000 zł czyli 4,5 mln zł. Za to możesz kupić wszystko. Domyślam się, że Ci chodziło o 4,5 tys, czyli 4500 zł. To tylko na komponenty czy wliczasz w to kompa? Nie rozumiem po co aż tak dużo na komponenty, klawiatura ma być prosta, byleby się nie rozleciała i miała wygodny układ, myszka powinna mieć dobrą czułość i ewentualnie jakieś dodatkowe przyciski. Te wszystkie super duper drogie klawiatury i myszki - tam płacisz tylko za markę. Jeśli większość kasy by miała iść na monitor to za 4,5 tys zł sobie kupisz porządny telewizor, a nie monitor do kompa. Słuchawki - zależy czy masz zintegrowaną kartę czy nie. Jak tak to nie ma sensu wydawać więcej niż 200 zł, bo i tak jakość nie będzie się różniła z tymi za 700 zł jak masz zintegrowaną. Zastanów się czy warto aż tyle kasy wydawać, a nie lepiej, nie wiem, dać na WOŚP :P To tylko moje zdanie na ten temat, nikt bogatemu nie zabroni wydawać kasy. 4,5 tys to strasznie dużo...

Tak wiem literówka chodziło mi o 4,5 tyś. Kompa składa mi Śliwa a więc to jest na akcesoria. Klawka najlepiej mechaniczna bo prosta z tesco jest do d... Myszka ma być szybka i czuła. Kamerę mam ale nie będę z niej na skype korzystać tylko z internetowej. Monitor z ips i full hd oczywiście bo tv mam.

Boże, za podkładkę 127 zł... bez komentarza... dobra, róbta co chceta, ja już tu nie będę pisał, bo mnie posądzą o SPAM...

Ma kasę, ma możliwości, chce za taką a nie inną kwotę, to się nie ograniczam, nie zmuszam go też do kupowania tego, co podsyłam. Ma przecież swój rozum i zrobi co zechce, ta podkładka opcjonalnie tam jest :) 

Dawid, co Ty na to co podesłałem? 

klawiatura ile, z 300 zł, jakaś prosta? Myszka max. 150 zł, monitor... hmm, tu już zależy, ale pewnie ponad 1k już będzie. Kamerki 720p chyba zaczynają się od 300 zł, ale aż tak dobra chyba nie jest potrzebna do rozmowy. Zmieścisz się spokojnie w 2-2,5 tys. zł

Ma kasę, ma możliwości, chce za taką a nie inną kwotę, to się nie ograniczam, nie zmuszam go też do kupowania tego, co podsyłam. Ma przecież swój rozum i zrobi co zechce, ta podkładka opcjonalnie tam jest :)

Dawid, co Ty na to co podesłałem? 

A więc tak:

Podkładka: Pewnie

Klawiatura : Jest spoko, ale czy ma wymienne przełączniki 

Myszka: Jeszcze się zastanowię

Monitor: No nie wiem. Ale mam pytanie co lepsze wg. Ciebie jeden monitor 21:9 czy dwa 16:9. No i zależy mi na cieniutkiej ramce. Ale i tak zmienię go na oled z 4k jak już takie będą istniały.

Tutaj z klawiaturą mechaniczną jak chciałeś i zmienioną myszką. 

http://www.morele.net/inventory/info/mRee5U/

Hmm, no z tymi monitorami to ja ekspertem żadnym nie jestem, więc może poczekaj na wypowiedzi innych ;) Możesz np. wziąć taki http://www.morele.net/monitor-led-eizo-23-fs2333-fs2333-bk-wide-16-9-seria-foris-ips-kalibracja-easypix-czarny-magix-photo-graphic-5lat-gwarancji-532673/

EiZO to jedne z najlepszych (i najdroższych) monitorów na rynku. 

Nie miałem z nią do czynienia to się nie wypowiem, ale na pierwszy rzut oka wygląda porządnie, elegancko i...cholernie drogo :D Za drogo, w życiu bym tyle nie dał na klawiaturę. 

Za 4.5 k to ty sobie złożysz fajny zestaw i jeszcze zostanie na 2-3 takie same :D Jakbyś miał chęć podzielić się z użytkownikami forum czy coś. Ja jestem aktualnie poza domem to jak wrócę to ci podeślę coś.

W sumie to wszystko dzięki zdecydowałem się na taki zestaw. :)

Monitor: LG 29EA93-P

Klawiatura: Tesoro Durandal Ultimate

Myszka: Razer Taipan Expert

Podkładka: Razer Vespula

Głośniki: JBL Jembe

Mikrofon: Blue Yeti Pro

Słuchawki: Beats Pro

Kamera: Canon EOS 700D

Kamerka internetowa: Logitech HD c520 

Serdecznie zapraszam na temat http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/4061-komputer-do-6-ty%C5%9B/&do=findComment&comment=39810 składamy kompa.

A to nie, myślałem, że dopiero kupować będziesz :) To nie ma sensu kolejnych kupować, to by dopiero było marnotrawstwo pieniędzy. 

Jeżeli tak sądzisz to ok. Bo z tych rzeczy mam już: Mikro, słuchawki i lustrzankę. 

Ja w życiu podkładki pod myszkę nie miałem  :) i jak bym miał wydać130zł za podkładkę to bym się rozpłakał  :(

Spraw sobie taką podkładkę:

sexy_podkladka_pod_mysz.jpg

Co do monitora, to warto kupić sobie dwa, zwłaszcza jak masz na to pieniądze. Do streama się przydadzą, najlepiej dwa takie same, lepsza wygoda moim zdaniem. Do streama może przydać ci się również Aver Media, ale to już twoja decyzja.

Z monitorem to ja bym troche poczekal na premiere monitorkow z ukladem g-sync (sprzetowe rozwiazanie v-synca od geforce). Warto zobaczyc w jakich cenach beda. Maja wyjsc w pkerwszym kwartale przyszlego roku o ile sie nie myle.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez xkubvix
      Witam wszystkich, otóż mam taki problem że posiadam od około 2 tygodni laptopa asus rog gl553 vd (i 5, gtx 1050). Wczoraj normalnie użytkowałem laptopa i klawiatura była podświetlona. Dzisiaj włączyłem laptopa i podświetlenie nie działa, oprócz przycisku on/off który świeci się na czerwono. Jakieś porady co mogę zrobić?
    • Przez Ajmi_
      Hej! 
      Nazywam się Rafał, ale w internecie bliżej znany jako Ajmi_
      Obecnie streamuję i staram się znaleźć czas żeby porządniej uderzyć w nagrywki na youtube.

W tym miejscu chciałbym podzielić się z Wami moim dzieckiem, mianowicie największym poradnikiem do Shaco (League of Legends).
      Jestem jednym z trzech najbardziej znanych streamerów tej postaci na twitchu.

https://www.youtube.com/watch?v=jZEPBZ9wgWY

Ponadto zachęcam do obejrzenia innych filmów na kanale!
      Głównie gry z gatunku horror.
      Pozdrawiam!
    • Przez Febetorbi
      Cześć. Mam problem z pingiem w grach takich jak CS:GO, LoL. Mianowicie, kiedy włączam CS'a/LoL'a ping skacze mi do 999+. Co do mojego internetu, jest on dobry (stałe 18Mb/s, http://scr.hu/39sk/u05aq). Wszystko typu Twitch, YouTube, gry przeglądarkowe chodzi mi bez żadnych ścięć. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.
    • Przez iNqsinis
      Witam, zwracam się o pomoc, otóż gdy nie streamuje gry League Of Legends fps'y sięgają mi od 100 do 120. Natomiast kiedy włączę streama poprzez program OBS moje fps'y ledwo utrzymują 30-35, z reguły mam 28-29. Próbowałem już wszystkiego, dosłownie, zmieniałem paredziesiąt razy ustawienia na OBS'ie jak i w grze. Nawet na najniższych wymaganiach w grze League Of Legends miałem tylko 45fpsów. Oglądałem miliard poradników na youtub'ie dot. "Jak Streamować bez lagów" itd... Komputer mam na prawdę dobry, rok temu został zakupiony, jego parametry : 6 rdzeni, procesor : AMD FX-6100 Six-Core 3.3GHz, pamięć 8192MB Ram. Od zawsze chciałem streamować, po to zakupiłem nawet nowy sprzęt, lecz OBS mi w tym nie pozwala, bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję za chęci !
    • Przez Fluuuorek
      Cześć od rana instaluje grę lol,aż do teraz -.- Chodzi o to że odinstalowałem lol ponieważ ikona mi zniknęła O.o I teraz stanęło i poierwsza linijka ma 87% a druga 81% . Nie wiem co robić ._.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik