Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waszka134

Bardzo proszę o pomoc w optymalizacji mojego PC.

Polecane posty

Witam! Bardzo proszę was o ocenę mojego PC i podpowiedź odnośnie komponentów jakie mógłbym ewentualnie wymienić. Komputer głównie używam do gier i internetu. Chciałbym pograć na nim w gry takie jak: BF3, Skyrim, CoD Black Ops 2, CoD MW3 i inne z nowych gier. Specyfikacja mojego komputera: 

Procesor: Intel Dual-Core e5200 2x2.5 GHz

Pamięć RAM; 2x2Gb 400mhz

Karta Graficzna: Vertex Ati Radeon HD4850

Zasilacz: SeaSonic 400W

Dysk: 2x Segate 150Gb

Płyta Główna: IMB ThinkCentre

PS. Proszę też żeby wyszło to jak najtaniej się da max budżet to 600zł

tak, podaj podaj dokładniejszą nazwę mobo, specyfikacje, najlepiej z pomocą menedżera urządzeń w Windows (choć jeszcze lepszą opcją są programy testujące). i radzę ci- nie bierz i5/i7, ponieważ to zupełnie zbędny wydatek- do gier niepotrzebny. radzę i3 3220, grafika fajnie jakby była przynajmniej na poziomie radeona hd7770, ale wydajność jest sporo zależna od monitora- jaką twój ma rozdzielczość?

Nie zgodzę się, że i5/i7 jest nieopłacalny do gier. Jedynie i7 to trochę za dużo ale jak ktoś się dodatkowo zajmuję obróbką filmów, animacja itp. to wybór idealny. Oba procesory mają dosyć wysoką cenę ale wydajnością i energooszczędnością to rekompensują. Jak ma się pieniądze, to brać od razu i5! Jeśli nie, to można zastanowić się nad i3 lub pełnym quadem od AMD - Phenom'em II 965.

Komputer głównie używam do gier i internetu

więc jeśli tak napisał autor- to i3 spokojnie poradzi sobie z tymi grami [które wymienił później]- jeśli karta graficzna będzie na odpowiednim poziomie. proponowałbym radeona hd7850. sam mam i5-3470 i mógłbym wymieniać wiele zalet tego procesora, bowiem owszem jest on warty swojej ceny i jakości.

jednak cena upgread'u komputera autora wątku- 600zł jest niestety nie na miejscu... dlatego też chciałem obciąć koszta do minimum- stąd propozycja i3-3220, która jak już wspomniałem z pomocą wydajnego GPU radzi sobie bdb w najnowszych tytułach gier, tym bardziej jeśli komputer jest podłączony do monitora o mniejszych rozdzielczościach.

tak więc hm. i5/i7 do gier oczywiście bardzo opłacalne, fajnie byłoby je mieć, ale 600zł na cały upgread, po którym komputer autora wątku ma spełniać wymagania takich gier: "BF3, Skyrim, CoD Black Ops 2, CoD MW3", to jedynie ułamek wydatku. to tyle odnośnie postu @Szogunasty :)

jednak sprawa nie jest taka prosta, a ulepszenie komputera- by miało sens- tanim nie będzie:

@wasza134, jeśli nie możesz przeznaczyć na upgrade więcej niż 600zł (znacznie więcej), to temat pozbawiony jest sensu. w przypadku nowego CPU- trzeba by wymienić również płytę główną, żeby nie było komplikacji w różnych chipset'ach z CPU, kolejno, aby gry wydajniej chodziły- oczywistą rzeczą jest wymiana GPU, przy okazji na nowym mobo nie zamontujesz starych ramów- które nawiasem mówiąc i tak spowalniałyby komputer. po takiej modyfikacji- nowy zasilacz, mocniejszy, markowy- to już pozycja obowiązkowa.

A co myślicie na AMD Phenom II x4 965 BE

dotego mobo: MSI 760GA-P43

Pamięć: Patriot DDR3 4GB 1333MHz Signature CL9 

Troszkę ponad budżet ale chyba byłbym w stanie dołożyć.

W pszyszłości karta graficzna na gtx 550 ti bądź GTX560

Moim zdaniem może być.

Oczywiście to zależy też od tego na jakich detalach, rozdzielczości chcesz grać.

Bo jeśli wystarczy ci np 1280x720 i średnie, to myślę że twoja grafika uciągnie, i wtedy do wymiany był by tylko procek. Tylko musimy znać model twojej płyty głównej. Bo za 300zł można wyrwać q6600, a na takim zestawie już pograsz.i Zostaje jeszcze trochę kasy, którą możesz wydać np na dysk,albo na cokolwiek innego. Tylko że taki zestaw nie był by za bardzo przyszłościowy, no ale to już twój wybór.

Bo jeśli interesują cię wyższe rozdzielczości, i chciałbyś mieć komputer z możliwością rozbudowy, to faktycznie warto dozbierać i zainwestować w duet i5&Radeon ;)

Phenom II 965 to dobry procesor i starczy jeszcze na dobre kilka lat, tym bardziej po podkręceniu. Quada od Intela sobie daruj. Jak już to używanego i5.

Może być ale przy wymianie karty graficznej weź lepiej HD7850 który jest w podobnej cenie a jest o wiele wydajniejszy niż GTX560.

Nie przesadzajmy. Jeśli mówisz o 560Ti to się mylisz, od czystej 560 trochę tak.

Chodziło mi o zwykłą GTX560 , autor dawał jako drugą opcję GTX550Ti a nie 560Ti :)

A co do tej konfiguracji to jeżeli byś poczekał jeszcze troszkę i dozbierał pieniędzy to by można zakupić już konfiguracje na wysokim poziomie taką jak np. i5 2500k + AsRock P67 Pro3 + 8GB Ram + HD7870 / HD7950

Można by wymienić części "na raty" kupująć najpierw podstawkę, potem grafikę a po czym HDD chłodzenie na procesor oraz obudowę.

Czy do zestawu YooMan95 nie będę musiał zmienić zasilacza? Obudowę mam fujitsu simens: http://hardverapro.hu/dl/upc/2011-05/312575_fujitsu-siemens-scaleo-ta-gamestar-pc.jpg i dysk chyba też mi na razie starczy. Aby zmniejszyć koszty mógłbym wstawić zamiast radeona takiego GeForce'a: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-560ti-1024mb-engtx560-ti-dcii-top-2di-1gd5-378279/ ? Do tego jeszcze taka pamięć: http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1866mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz8gx3m2a1866c9-360410/

Mam jeszcze jedno pytanie: Ile mniej więcej wart jest mój komputer bo być może do tego 600zł dołożę to co dostanę za komp i jeszcze pare groszy może będę w stanie dołożyć i uda się złożyć coś ciekawego od podstaw?

Zasilacz 400W wystarczy a marka jest akurat jedną z tych lepszych, ma wszystkie aktualne zabezpieczenia przeciw spaleniu.

Co do karty graficznej to można by zaoszczędzić wsadzając HD7850 1GB http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/ który jest porównyalny do GTX560Ti a kosztuje o wiele mniej.

Pamięci możesz wziąć z niskimi radiatorami http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-low-profile-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl-9-9-9-24-xmp-cml8gx3m2a1600c9-404974

Obudowy nie musisz koniecznie zmieniać tylko byś musiał przeczyszczać pc z kurzu częściej dlatego że ta obudowa nie jest za bardzo przewiewna, ale to nie jest duży problem.

Co do dysku do sprawdź tylko czy ma wejście SATA (Taki kabel http://img.misco.eu/resources/images/products/106/SRH/SA/SATA8RA1//SATA8RA1_1600x1600.jpg)

Praktycznie wszystkie dostępne na rynku w wysokich/ultra. Zależy też ile klatek Ci odpowiada. Bo jak stałe 60 w każdej grze to musisz już kombinować z ustawieniami. 

Jeśli chodzi o zasilacz SenSonic'a to są jedne z najlepszych i zarazem najdroższych. Zaraz za nimi jest XFX który ma komponenty właśnie takie jak zasilacze Sens'a więc jak będziesz zamierzał wymienić to bierz XFX'a.

Raczej nie jako iż pobór mocy PC w wysileniu dobija maksymalnie do 350W, jedyne co to mogło by się go wymienić przy podkręcaniu procka oraz karty graficznej ale do tej pory może być. Możliwe że ten zasilacz nie ma kabelka 6 pin jaki jest potrzebny do tej karty graficznej ale zwykle razem z kartą graficzną jest dołączany adaptator który podłącza kartę graficzną do zasilacza poprzez zwykły Molex jaki występuje we wszystkich zasilaczch :)

Co do gier które uciągnie to tak jak wyżej czyli praktycznie  wszystkie na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080.

Pwinieneś podać dokładniejszy model płtyty głównej (Możesz to zobaczyć progrememc CPU-z w zakładce Motherboard) oraz czy twój HD4850 ma pamięć DDR3 czy DDR5 i jej ilość czyli 1GB czy 512MB .

Sprawdzałem w tym programie i jest to: Lenovo a model to: to be filled by O.E.M (nie wiem co to znaczy), a bios to : lenovo 5HKT39AUS

A karta graficzna ma ddr5 1gb 256bit

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Vinir
      Witam jestem Vinir. Mam 27 lat i chciałem przedstawić wam mój kanał na którym będę wstawiał krótkie filmy ze starszych gier. 

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez MaroCobtaG
      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCv_BVCcvn-l1L2GLDqxXsxA?view_as=subscriber
      Czym się zajmuję: Podejmowanie różnorodnych wyzwań w grach, ciężkie poziomy trudności.
      Witam, już ponad rok goszczę na naszym polskim YT. Ogrywam różnorakie tytuły gier, jak i na PC, tak i również na PS4. Moją specjalnością są naprawdę wymagające poziomy trudności w grach. Naprawdę lubię wyzwania, staram się aby dana gra byłą czymś więcej niż tylko dennym elementem rozrywki, a stała się prawdziwym wyzwaniem dla danego gracza. Przed powstaniem tego kanału przechodziłem wszystkie gry na wszystkich dostępnych poziomach trudności, żeby docenić pracę twórców, i żeby przygoda z danym tytułem trwałą troszkę więcej niż jednorazowa podróż. To właśnie skłoniło mnie do powstania kanału. Wiele moich znajomych proponowało mi pokazać na tej stronie, więc postanowiłem zaryzykować ;-) Mam mało widzów, a poziomy trudności, z jakimi się zmagam są naprawdę ciężkie, i kosztuję mnie to naprawdę dużo pracy, żeby wytrwać w tym ciężkim  trybie do końca gry. Dlatego miło by mi było żebym chociaż mógł  to robić nie tylko dla siebie ;-) Także dziękuje za uwagę...
      Pozdrawiam, MaroCobraG

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik