Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkokłak

Tuba na procesor

Polecane posty

Cześć!

Mam pytanie - czy coś w rodzaju takiej tuby, którą się przykręca do boku obudowy od środka na wysokości procesora, zmniejsza temperatury lub sprawia, że hałas jest mniejszy? Mam taką tubę w starym kompie, a że już go nie będę mocno męczył to mi się już tam nie przyda. Z kolei w nowym kompie takiej tuby nie ma. Temperatury tam duże nie są, ale z kolei trochę głośno ten komp chłodzi. Może gdyby ten hałas uchodził w jedno konkretne miejsce to nie byłoby to aż tak głośne. Porobiłem już pomiary i otwory na śruby są w odpowiednich odległościach i mógłbym tą tubę dać do nowego kompa. Czy to ma sens?

A masz zamontowany na CPU jakiś cooler? Jeśli tak, to takiej czekotubki nie zamontujesz ;P Taki bajer był dołączany kiedyś do budy, aby wiatrak na CPU mógł sobie lepiej ciągnąć powietrze spoza obudowy. Jak chcesz ciszej mieć w kompie, to po prostu wyłóż go specjalną matą (nie pamiętam dokładnie co to za czary), a jeśli nie masz coolera - warto zainwestować w jakiegoś Spartana czy Fortisa. 

No raczej mam, ale to ten boxowy czy jak się to określa. Mi jakoś to buczenie strasznie nie przeszkadza, bo mam słuchawki co dosyć dobrze wygłuszają i za bardzo tego nie słyszę, ale z kolei na nagraniach jednak dobrze by było gdyby tych szumów nie było. Niby jest to usuwanie szumów w Audacity, ale chciałbym abym za bardzo nie musiał tego stosować, bo to czasem potrafi zniekształcić głos. No nic, zastanowię się nad jakimś coolerem, ale to na lato, w zimie chyba to fabryczne chłodzenie starczy.

Nie wiem jak cooler mógłby się zużyć, zużywają to się buty. Nie sądzę, żeby taka "tuba" wyciszyła pracę chłodzenia :) To jest przypadłość boxowych chłodzeń, są głośne pod obciążeniem i z tym nic nie zrobimy. Za stówę masz już porządne, ciche i całkiem wydajne chłodzenie jakim jest np. SPC Fera 2 :) 

To może się zastanowie. Na streamach używam noise gate'a, bo mój mikro wyłapuje jakieś głośniejsze rozmowy z drugiego pokoju więc czasem się przydaje ta funkcja, ale z kolei jak zaczynam mówić, a gram w grę wiec komp głośno chodzi, to trochę do dupy, że jest cicho, zaczynam mówić i jest straszny szum. Takie ciche chłodzenie by się przydało. To moglibyście coś zaproponować? Mój procek to AMD APU A8-5600k.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik