Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lajconic

Wybór nowej karty graficznej

Polecane posty

Witajcie forumowicze!

Po nowym roku zamierzam zaopatrzyć się w nową kartę graficzną, gdyż moja aktualna już średnio daje radę w nowych grach. Mój górny limit cenowy to 1000 złotych. Początkowo myślałem o ASUS GeForce GTX 660, lecz nabrałem wątpliwości. Bo czy jest to przyszłościowy wybór? Może warto zdecydować się na coś droższego, ale wydajniejszego? Co o tym myślicie, forumowicze?

Mój aktualny sprzęt:

Płyta główna: MSI K9A2 Platinum

Zasilacz: Hountkey 550 W

CPU:  AMD Phenom II x4 965 3,4 GHz

RAM: Goodram DDR2 8GB 800MHz

Karta graficzna: Gigabyte Radeon 5750 GDDR5 1GB 

Proszę o pomoc i pozdrawiam,

Lajconic

Phenom będzie zdecydowanie ograniczał 660-kę.

Nie będzie aż tak zdecydowanie ograniczał.

Lajconic widzę tu dwa wyjścia pierwsze to przejście na całkowicie nową platformę Intela (1155 lub 1150)

Dwa zostać przy AMD Phenom II i z tego 1000zł kupić nowe mobo + pamięci DDR3 + nową kartę graficzną wyglądało by to tak:

Płyta  - Asrock 970 Extreme3

Pamięć - Goodram DDR3 4GB 1333MHz

Karta - Radeon R9 270  lub GTX 660

Za całość zapłacisz około 1000zł z czasem dokupisz lepsze chłodzenie na procesor i zrobisz OC procesora co poprawi wydajność całej jednostki.

A podaj dokładny model tego Huntkey.

Mój plan był taki, żeby teraz kupić kartę graficzną, a kiedyś w przyszłości, przy zmianie procesora na Intela, wymienić resztę (Mobo, RAM).

Mój Huntkey to LW-6550HG

A przy okazji, to wolałbym zostać przy GeForce'ach

_______

EDIT: Mam dość dobry cooler procesora: Silentium PC Spartan PRO HE924

Ooo! Czegoś takiego właśnie szukałem! Dzięki wielkie! Jeszcze jedno pytanko: czy 530W starczy dla GTX 760?

Starczy z zapasem zasilacz radzi sobie z duzo bardziej wymagającymi kartaki graficznymi takimi jak GTX 770 to z GTX 760 bez problemu z palcem w nosie :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez NCIS128
      Hej wszystkim. Po dość długim czasie chciałem odświeżyć swoją playliste na telefonie. Pobrałem sobie muzykę tak jak zawsze i wrzuciłem na kartę SD jak zawsze czyniłem. Po odpaleniu odtwarzacza walkman w telefonie Sony Xperia M nie wykrywa tego co wrzuciłem. Czy może ktoś wie w czym tkwi problem.
    • Przez Himiodzio
      Witajcie

Grupa Himiodzio:
      Jejku Kaadzik Michu Więc tak jak wcześniej zacząłem robić, od razu do konkretów.

Michu
      Świetne połączenie muzyki z grą .  Całość przedstawione według mnie bardzo dynamicznie. Każda scena to coraz więcej akcji. Świetnie wykonane tzw(ja to tak nazywam) miksy scen . Ogólnie - trzymasz poziom od samego początku.

Kaadzik
      Bardzo fajnie skomponowane napisy z "otoczeniem" i oczywiście muzyką .
      Dynamika jest! Akcja? Jest! Fajnie wszystko zrobione? Jest! Tak więc widzę, że Kaadzik pomału się rozpędzasz.

Jejku
      Bardzo spodobał mi się ten motyw z łapaniem "twojego nicka" (wreszcie jakieś ciekawe rozwiązanie, na polu tego tematu).
      Wszystko bardzo fajnie zmontowane, lecz dla mnie muzyka (trochę denerwujące "chodzenie muzyki" z prawego do lewego ucha) spowolniła dynamikę całej akcji. Całość dopiero zaczęła się "rozwijać" pod sam koniec, co niestety u mnie wywołuje mieszane uczucia. Niestety ze wszystkich tu zgromadzonych prac, uznałem, że to (niestety :/) ty odpadniesz Jejku. Każda z prac była inna i wybranie tej słabszej graniczyło z cudem (więc moim polem wyboru, były nawet najdrobniejsze błędy/złe/dziwne rzeczy).

Dziękuje ci za udział w bitwie na intra i zarazem zapraszam na kolejne edycje. Byłeś jednym z tych zawodników, którzy mieli dziwny styl. Jak coś zrobili "słabego" (nie w znaczeniu negatywnym) w intrze, to maskowali to perfekcyjnym wykończeniem całości (tak wiem, brzmi to dziwnie ). Nie wiem czy zrozumiałeś moje wcześniejsze zdanie, ale mniejsza o to.
      Widzę, że z zadania na zadanie, robiłeś coraz lepsze filmy/intra, mam nadzieję, że w następnej edycji (jak będziesz brał udział) pokażesz coś co da ci wstęp do finału.

Tak więc co? Zadanie finałowe tej grupy pojawi się w czwartek. Jestem ciekaw kto przejdzie do finału ogólnego, aby załatwić zawodnika Ikarosa . Do czwartku!

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik