Skocz do zawartości
Adam

Jaki konkurs chcecie?

Polecane posty

Pomimo tego, że na forum w dziale konkursowym ostatnio pusto, to konkursów u Rocka jest sporo (głównie na jarock.pl). Wszystkie organizuje ja, czasami troszkę ograniczony tym co chce sponsor, ale mam spore pole do działania. Pomyślałem, więc, że może warto zapytać Was jaki konkurs chcecie:> nie chodzi mi o przedmiot jaki chcielibyście na nagrodę główną, pytam o formę konkursu. Na pewno najlepsze pomysły kiedyś zastosuję :)

Pytanie dotyczy konkursów forumowych jak i takich dużych na jarock.pl dla całego grona widzów Rocka i ludzi odwiedzających jarock.pl

Spodobała mi się jedna forma konkursu. Była tu chyba tylko jeden raz.. A chodzi mi dokładnie, o zadania typu: "zrób zdjęcie drzewa gdzie będzie kartka z napisem jarock itp...". Chodzi mi głównie o kreatywność i zarazem odrobinkę dobrej zabawy! Niech zadanie teraz nie tylko będą wymagać wiedzy o danej grze/filmie itp...

To taka moja sugestia :).

PS: Oczywiście też może jakieś czasami losowanko wśród użytkowników forum, jeden użytkownik jedna szansa :).

Himiodzio - Konkurs z kartą faktycznie był fajny, zapamiętam i kiedyś zrobię coś podobnego:) Co do losowania, losowań nie będzie bo są z tym problemy w polskim prawie;)

Glock - no właśnie od takich konkursów potrzebuje czegoś bardziej kreatywnego;) wypowiedzi jest bardzo dużo, ocenianie tego strasznie trudne.

Akcja promuj Rocka. Forma dowolna. Chodzi oto aby w jakiś sposób zareklamować Rocka. Film, tekst, grafika, zdjęcie - cokolwiek.

PS: Pomysł Himiodzia b.fajny :).

Niedługo będzie fajny konkurs, zrobienie filmu informacyjnego;) Nagroda: Film będzie na oficjalnej stronie + (prawdopodobnie) cenny przedmiot. Niestety jeszcze niczego nie mogę zdradzić:)

Może konkurs na karykature Rocka i/lub innych Youtuberow, z ktorymi pracuje ? Czy to w formie filmy czy rusunku

Tutaj niestety wyznaczamy dość małą liczbę osób. Nie wszyscy potrafią rysować, a co dopiero karykatury. Ja już teraz mogę powiedzieć, że odpadam. Trzeba szukać czegoś, gdzie grupa osób, które będą mogły uczestniczyć, będzie nieco większa.

Tak, ale idąc dalej tym tokiem myślenia, dojdzie się do tego, że nie można organizować żadnego konkursu, bo w każdym ktoś może czuć się poszkodowany czy ograniczony - bo nie ma odpowiedniego sprzętu, bo nie ma możliwości, bo nie ma talentu czy umiejętności. Ale oczywiście zdecydowanie zgadzam się z tym, że trzeba się postarać o to, żeby trafić do jak najszerszej grupy odbiorców. Ważne też, aby już na starcie nie zrazić potencjalnych uczestników, raczej zachęcić. Najlepsze konkursy są takie, gdzie nie trzeba popisać się umiejętnością wykorzystania sprzętu za 5k, ale raczej trzeba wykazać się podejściem do tematu z głową, oryginalnością i kreatywnością.

Wiem, że nie napisałem niczego zbyt odkrywczego, ale może jako drobne przypomnienie się nada i zostanie wzięte pod uwagę. Jeżeli jakiś konkurs wpadnie mi do głowy, to na pewno dam znać ;)

Tutaj niestety wyznaczamy dość małą liczbę osób. Nie wszyscy potrafią rysować, a co dopiero karykatury. Ja już teraz mogę powiedzieć, że odpadam. Trzeba szukać czegoś, gdzie grupa osób, które będą mogły uczestniczyć, będzie nieco większa.

Dlatego napisał również o filmie i parodii YT (parodii tam nie dodałem jako słowa, ale prawie to samo co karykatura tylko w formie filmu), a to tego już wiele nie trzeba. Nikt chyba nie powie, że nie ma możliwości nagrania choćby w HQ czy HD, a nauczyć się ładnie montować może każdy :)

A ja z innej beczki. Historia - czy to postapo, romansidło, horror, czy kryminał. Coś niedługiego, do powiedzmy 40 stron w Wordzie czcionką 14. W takim konkursie może wziąć udział dosłownie każdy. Jedni napiszą takie coś od razu, a inni będą musieli się zastanawiać co i jak, ale w końcu napiszą. Można tam umieścić Rocka, czy kogoś innego. Nagroda to przykładowo umieszczenie historii na JaRock.pl i jakiś przedmiocik, albo gra w klimacie napisanej historii.

Bez sensu. Nikomu się nie chce przekopywać przez 40 stron. Pewnie nawet ja nie przeczytałbym swojej historii, a dopiero jury, które musiałoby przekopywać się przez powiedzmy nawet 10 prac. Razem to jest 400 stron, a potem jeszcze to oceniać. Daj spokój... opowiadanie powinno być krótkie - półtorej strony, maksymalnie dwie.

To był tylko przykład, a wy się czepiacie już :D I nigdzie nie napisałem, że opowiadanie. Można zrobić i 100 stron, ale po pierwszych powiedzmy 2 stronach oceniałoby się, czy historia jest warta dalszego czytania, czy niekoniecznie. Jeśli się coś czyta jak dobrą książkę, to nawet bym oponował za stronami w ilości 500 ;d

Tak, przesadzam, ale wartości z dupy i przykładowe :)

Według mnie pomysł warty dalszego rozważenia :) Jeśli by pomyśleć nad jego formą i udoskonaleniem, to może uda się dojść do zaskakująco ciekawych rozwiązań.

-Jak dla mnie pomysł wszelkiego rysowania przez forumowiczów jak najbardziej pozytywny, mimo tego że zdolności plastyczne są mi obce to przy odrobinie wolnego czasu coś tam spróbował bym naskrobać ;)

-Nagranie parodii filmu z jakiejś serii Rocka(oczywiście przy ówczesnej aprobacie nadmienionego wcześniej że nadaje się to na konkurs) :)

-Jakiś turniej w grę przeglądarkową typu Haxball

-Konkurs na recenzję gry,filmu, książki (określona liczba znaków , jak na maturze ;) )

-zrobienie sobie "samodzebki" albo poproszenie kogokolwiek o zrobienie nam zdjęcia ;) w jak najbardziej abstrakcyjnym miejscu, okolicznościach z jakimś przedmiotem( mi przyszedł na myśl owoc - banan) z napisem jarock.pl 

Tak na szybko takie pomysły narodziły się w mojej głowie ;)

To ze zdjęciem mi się podoba, proste, każdy ma dostęp do aparatu/telefonu z aparatem, można wykonać samemu, nie trzeba wielkich umiejętności, trzeba tylko kreatywności :)

Ja tam jestem za konkursem plastycznym. Narysować jakiś fanart Rocka lub portret lub co kol wiek. Rysować każdy umie trochę lepiej, trochę gorzej :). W końcu każdy od dziecka ma do czynienia z kretkami. 

Konkursy jak wszyscy wiedzą to na prawdę super sprawa. Pierwsze co mi przyszło do głowy to konkurs , w którym trzeba będzie zrobić jakiś gameplay z wybranej przez Rocka gry, oczywiście o określonej długości. Nagrodą mogło by  być wyróżnienie  filmiku w dowolny sposób. Kolejny pomysł  jeżeli chodzi o pokazanie się z kreatywnej strony to zrobienie czegoś na wzór "unboxing'u" ,ale z przedmiotu, który każdy posiada w domu, można by zrobić to zabawnie lub bardziej poważnie. Zadaniem mogłoby być nakręcenie  unboxing'u  np. z wlasnej myszki czy chociażby ulubionej rzeczy tyle ,że zamkniętej w pudełku :) To takie pierwsze myśli. :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik