Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vesold

PC do 2500 zł

Polecane posty

Witam. Mam świadomość tego, że takich tematów jak ten jest masa, ale jak wiemy każdy ma inne zapotrzebowanie :) Chciałbym złożyć komputer, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić już gotowy zestaw, bo potrzebuję również monitora. Kilka informacji:

1. Budżet: 2500 zł
2. Przeznaczenie komputera: najnowsze gry (np. Battlefield 4). Zależy mi głównie na rozgrywkach sieciowych :)
3. Monitor do kupienia. Wliczony w budżet. Rozdzielczość Full HD(1920x1080), 19-21 cali.
4. Nie planuję robić OC - nie znam się :)
5. Klawiatura oraz mysz - bezprzewodowe :)
6. Byłoby dobrze gdyby komputer posiadał WiFi. Jeśli się nie mylę to jest to możliwe bez podłączania innych urządzeń, prawda?
7. Minimum pamięci RAM: 8 GB
8. Zapomniałbym...przydałby się również Windows 7 Professional 64-bit
9*. Myślałem nad tym, aby podłączyć ten komputer do TV który posiadam: http://allegro.pl/telewizor-led-sony-kdl-32w655a-200-hz-fullhd-i3779244004.html Jak by to wyglądało? Dałoby się grać bez problemu?

Chcę jedynie dodać, że najbardziej zależy mi, aby komp był w stanie odpalić Battlefielda 4 na high (niekoniecznie ultra) bez utraty komfortu z rozrywki :) 

Proszę Was o pomoc :)

2500 zł na monitor, kompa, myszka,klawiature i Windows 7 ? Oj może być ciężko coś złożyć dobrego. Co do telewizora to podłączyć zawsze można, ale 32 cale to dość dużo, żeby blisko siedzieć. Wzrok ci popsuje, a jak nie to raczej będą oczy boleć.

Wiem, że ciężko :) Dlatego myślałem również nad gotowcem z allegro, morele bądź innego sklepu, ale nie wiem czy to opłacalna opcja. Jeśli chodzi o TV to mógłbym siedzieć (najdalej) 2m od ekranu :)

Monitor - jakiś fajny to ze 600zł, ale dajmy, że będzie taki za 300zł

Mysz + klawa - no jakieś lewe rzeczy z biedronki, to jakieś 100zł, a bezprzewodowe to gdzieś tak z 200zł

Windows 7 - 400zł

Komputer - 2500zł - (300+200+400) = 1600zł

Za taką sumę to BF4 odpali, ale nie na High (bynajmniej nie w FullHD).

8GB RAM to jest jakieś 250zł czyli na resztę roztaje 1350zł.

Obudowa, zasilacz, dysk - wyjdzie jakieś 450zł

Na MOBO + CPU + GPU zostaje 900zł - w tym budżecie nic innego jak APU nie widzę.

Reasumując, złożyć cały zestaw komputerowy za 2500zł, aby BF4 leciał na High (w fullhd) to wręcz nierealne.

Kupując gotowy zestaw będziesz miał jeszcze mniejszą wydajność.

PS Nie uwzględniłem karty WiFi.

Proponuje Ci kupic narazie sam sprzet ktory sie znajduje w obudowie z obudową . A monitor myszke i klawiature podlaczysz na razie te co posiadasz. Z czasem dokupisz i te przedmioty.:)

Opis mnie zniszczył. 

Z bardzo mocna grafiką ATI Radeon HD7750 

Monitor - jakiś fajny to ze 600zł, ale dajmy, że będzie taki za 300zł

Mysz + klawa - no jakieś lewe rzeczy z biedronki, to jakieś 100zł, a bezprzewodowe to gdzieś tak z 200zł

Windows 7 - 400zł

Komputer - 2500zł - (300+200+400) = 1600zł

Za taką sumę to BF4 odpali, ale nie na High (bynajmniej nie w FullHD).

8GB RAM to jest jakieś 250zł czyli na resztę roztaje 1350zł.

Obudowa, zasilacz, dysk - wyjdzie jakieś 450zł

Na MOBO + CPU + GPU zostaje 900zł - w tym budżecie nic innego jak APU nie widzę.

Reasumując, złożyć cały zestaw komputerowy za 2500zł, aby BF4 leciał na High (w fullhd) to wręcz nierealne.

Kupując gotowy zestaw będziesz miał jeszcze mniejszą wydajność.

PS Nie uwzględniłem karty WiFi.

Można wziąć płytę ITX z wbudowanym WiFi. Będzie z jakieś 300zł do tego procek i gpu, na które zostaje 600zł. Czyli tylko APU wchodzi w grę.  

Spadłem na ziemię. Ustalmy, że budżet to nadal 2500 zł na zestaw w skład którego wchodzą podstawowe podzespoły oraz Windows 7 64-bit, tym razem bez monitora. I niech ten BF4 odpali chociaż na średnich! :) Pomożecie coś złożyć na morele.net?

Czy ten zestaw będzie dobry za taką cenę? (zapomniałem o napędzie DVD)

zestaw2.jpg

Chcesz koniecznie Win7 czy jesteś też mile nastawiony do 8? 8-emka ma lepsze osiągi w grach.

8-emka też fajna, ale o wiele droższa chyba? Szczerze mówiąc to nawet nie sprawdzałem.

Jeśli lepszy i będzie działać to oczywiście, że jestem za :D Ja pojęcia nie mam jak dobierać te pierdoły :P

Spadłem na ziemię. Ustalmy, że budżet to nadal 2500 zł na zestaw w skład którego wchodzą podstawowe podzespoły oraz Windows 7 64-bit, tym razem bez monitora. I niech ten BF4 odpali chociaż na średnich! :) Pomożecie coś złożyć na morele.net?

Czy ten zestaw będzie dobry za taką cenę? (zapomniałem o napędzie DVD)

zestaw2.jpg

Vesold można jeszcze wydajniej:

k2cy2a.jpg

Masz tu wydajniejszą kartę graficzną R9 270 razem z BF4 w komplecie.

@MTS - fajnie, ale musiałbym chyba zwiększyć budżet, aby mieć płytę główną z WiFi oraz RAM 8 GB DDR3 1600Mhz :) Choć z drugiej strony mógłbym z czasem rozbudować kompa...

@MTS - fajnie, ale musiałbym chyba zwiększyć budżet, aby mieć płytę główną z WiFi oraz RAM 8 GB DDR3 1600Mhz :) Choć z drugiej strony mógłbym z czasem rozbudować kompa...

A po co Ci płyta główna z Wi-Fi ? 8GB na początek też jest zbędne 4GB w zupełności wystarczy jak już słusznie załważyłeś możesz póżniej rozbudować kompa a przy ograniczonym budzecie to bardzo rozsądne wyjście.

Co do Wi-Fi to nie lepiej zaopatrzyć się w to:

tp-wn722nc_0.jpg

lub w takie cudo:

TP-Link_TL-WN822N_USB_Adapter_01.jpg

RAM 8 GB DDR3 1600Mhz

Raz: 8 GB zbędne (jak wyżej), dwa: 1600 MHz także zbędne przy tym CPU - 1333 wystarczy, są tańsze. Możemy też odrzucić system, jeśli skombinowałbyś coś "na lewo" :P Wtedy zostają nam 3 stówki do karty graficznej no i byś miał naprawdę całkiem spoko sprzęt.

Ja taki "paluszek WIFI" od Tp-Link'a wyrwałem z jakieś 2 lata temu za 39.99 w Auchan i to była bardzo dobra inwestycja bo nie muszę teraz kabli od routera ciągać po pokojach

Szybkie pytanko, żeby nie zakładać nowego tematu:

Co sądzicie o tym zestawie? Bo cena kusi niemiłosiernie :D

Procesor AMD FX-4130 3,8GHz

Płyta główna Gigabyte GA-970A-DS3P

Karta graficzna ASUS GTX650 1GB OC DirectCU

Pamięć RAM Kingston 4GB 1600MHz

Dysk twardy WD Caviar 500GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD LG GH24NSB0

Karta dźwiękowa Zintegrowana zgodna z Intel HD

Karta sieciowa Zintegrowana 10/100/1000 Mbps

Obudowa Modecom Harry

Zasilacz Modecom 530W Premium

Hmmm, pominę, że to nie twój temat i odpowiem. Znalazłeś to na Allegro? Widać po lipnym zasilaczu, lipnym CPU i taniej karcie graficznej. Załóż własny temat, podaj budżet i przeznaczenie PC, to ci coś złożymy od razu praktycznie i gwarantuję, że obojętnie jak byś się nie starał, nie znajdziesz wydajniejszego zestawu na żadnych pseudo stronach z komputerami.

Szybkie pytanko, żeby nie zakładać nowego tematu:

Co sądzicie o tym zestawie? Bo cena kusi niemiłosiernie :D

Procesor AMD FX-4130 3,8GHz

Płyta główna Gigabyte GA-970A-DS3P

Karta graficzna ASUS GTX650 1GB OC DirectCU

Pamięć RAM Kingston 4GB 1600MHz

Dysk twardy WD Caviar 500GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD LG GH24NSB0

Karta dźwiękowa Zintegrowana zgodna z Intel HD

Karta sieciowa Zintegrowana 10/100/1000 Mbps

Obudowa Modecom Harry

Zasilacz Modecom 530W Premium

Zrób własny temat, nie rób śmietnika.

PS A w opisie tego kompa z Allegro było "Niesamowicie wydajny zasilacz", albo "Wyśmienita zintegrowana karta dźwiękowa"?

Hmmm, pominę, że to nie twój temat i odpowiem. Znalazłeś to na Allegro? Widać po lipnym zasilaczu, lipnym CPU i taniej karcie graficznej. Załóż własny temat, podaj budżet i przeznaczenie PC, to ci coś złożymy od razu praktycznie i gwarantuję, że obojętnie jak byś się nie starał, nie znajdziesz wydajniejszego zestawu na żadnych pseudo stronach z komputerami.

Okej, dzięki i przepraszam za OffTopa

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka
    • Przez Śliwa
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jak może część z Was zauważyła, niedawno powstał temat 'Ranking twojego PC' założony przez @Klinowatora, jednak nie było zbytniego ruchu, a z Catzillą były problemy. Postanowiliśmy zatem założyć nowy temat i taki właśnie zakładam. Co ma on na celu? Przede wszystkim pokazać jak zróżnicowane komputery pod względem wydajności mamy, a może i wywiąże się z tego jakaś ciekawa rywalizacja?

Do mierzenia wydajności posłuży, zapewne dobrze Wam znany, benchmark 3D Mark11. Można pobrać go stąd: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,Program,Windows,21900.html (polecam pobierać przez 'linki bezpośrednie' po prawej stronie, a nie z asystentem pobierania ).

Abyśmy mogli stwierdzić, że właśnie na takim i takim sprzęcie wykonujecie test, przydałoby się, żebyście pobrali 2 (dla chętnych 3) programy diagnostyczne, które, swoją drogą, na 80% macie
      Chodzi mi dokładniej o http://www.techpowerup.com/gpuz/ (dokładne informacje nt. karty graficznej) oraz http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (dokładne informacje nt. procesora) a także http://www.hwinfo.com/download.php (temperatury wszystkich najważniejszych podzespołów).

Okej, teoria za nami. Odpalamy 3D Mark11 i ustawiamy opcje na takie, jakie przedstawia screen w spoilerze:

Ważne, aby w czasie testu uruchomione były wszystkie trzy programy diagnostyczne (a tak je sobie nazwałem ). Po zakończeniu testu program powinien otworzyć stronę w przeglądarce, na której będzie wszystko o testach - średni fps, taktowania wszystkich podzespołów itd. Teraz, będąc na tej stronie, uwidaczniamy wszystkie 3 programy i ustawiamy tak, żeby nie zasłaniały wyniku testu (w HWInfo można ukryć niektóre temperatury poprzez opcję 'hide'). W temacie pod screenem wklejamy link do wyniku.
      Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne, z resztą wstawię swój wynik jako przykład jak ma to wyglądać.

Jak wiadomo, jeden robi OC, a drugi nie. Postanowiłem więc, że będą dwa rankingi - pierwszy - sprzęt bez jakiegokolwiek OC, czyli na stockowych zegarach i drugi - z OC jakie ktoś zrobił. Zakładając, że ktoś wykona testy do obu rankingów, będzie można obliczyć przyrost wydajności w procentach, a tenże ów przyrost pojawi się obok obu rankingów (będzie to w sumie trzeci ranking, układany wg tego, czyj przyrost jest najwyższy - da to szansę użytkownikom, którzy nie mają sprzętu za 3-4 tysiące zł.)
      Wydaje mi się, że wszystko jest proste i czytelne, także jeśli chcecie dowiedzieć się jak wypada Wasz PC na tle innych - testować, screenować, wysyłać, podkręcać

Oczywiście rankingi będę aktualizował tutaj, w pierwszym poście. Okej, zatem zaczynamy!
      *kolor czerwony - taktowanie rdzenia karty
      **kolor niebieski - taktowanie pamięci karty
      Ranking bez OC 

1. Ziggy GG [2] (i7 5930K/GTX Titan X/ 32 GB) 18748 ("Krul" absolutny!)   
      2. MaxiLager [2] (i7 4770k/GTX 980/ 16 GB) 15144
      3. Bartoszzdr (i7 4790k/GTX780Ti/16GB) 13657
      4. avanti (Xeon E3-1231 v3/ GTX 980/ 8 GB) 14646                                                                          
      5. Ziggy GG (i7 4790k/GTX970/16GB) 13156                                                                                                         
      6. Maatt (i7 4770k/GTX780/32GB) 12794                                                                                              
      7. Klinowator (i7 4770k/GTX780/16GB) 12764                                                                                       
      8. Śliwa[test] (i5 4690k/R9 290/8GB) 11933
      9. technikuk (FX8350/R9 290X/16GB) 11921              
      10. Broda ty (i7 4770k/GTX770/16GB) 10841                             
      11. Góralplayer (i7 2600k/GTX770/8GB) 10251                                       
      12. MaxiLager (i7 4770k/GTX680/16GB) 10011
      13. Hardkor [2] (i5 4460/GTX 970/8 GB) 9985
      14. Fuzzik (i5 3570k/GTX770/4GB) 9673
      15. Elek (i5 4570/GTX770/) 9635
      16. LybuS (i5 4690/R9 280X/8GB) 9624
      17. JohnnyKaktus (i5-4590/ GTX 960/ 8 GB) 9556
      18 Śliwa[test2] (i5 4690k/R9 280/8GB) 9158
      19. SSG (i5 4690/GTX770/8GB) 9153 20. Mayteck (i5 4690/GTX760/8GB) 8498 21. gasCNN (i5 3570k/GTX760/12GB) 8172
      22. Dawid813 (i5 4570/GTX760/) 7786
      23. Patrykk (i5 3350p/GTX660Ti/8GB) 7717
      24. Śliwa (i5 2500k/HD7870/8GB) 7688
      25. DarkAnvil (i5 4440/GTX760/8GB) 7630
      26. EniuuuPL (Intel C2Q Q8300/GTX660/4GB) 5050
      27. Góralplayer (I7 2600k/HD7770/8GB) 4601
      28. Hardkor (Athlon II X4 645/GTX570/8GB) 4445
      29. Glock (A8 3870/HD6770/8GB) 2666
      30. Łukasz8 (Intel C2D E7600/HD6770/6GB) 1990
      31. Piciu256 (Intel Celeron G530/GT440/4GB) 1423

Ranking z OC

1. ZiggyGG [2] (i7 [email protected]/ Titan X/ 32 GB) 19161
      2. ZiggyGG (i7 [email protected],4GHz/GTX Titan X/16GB) 17053   
      3. Ray (i7 [email protected],5GHz/[email protected]@1575/8GB) 9339                 
      4. Śliwa (i5 [email protected],8GHz/[email protected]@1520/8GB) 9069    
      5. neo10 (i5 [email protected],6GHz/[email protected]@1350/8GB) 6922

// Stan na dzień 6 czerwca 2015 // Śliwa //
    • Przez Saku332
      Witam, poszukuje osoby chetnej do zlozenia PC na stronie morele.net. Komputer pod gry(Wiedzmin/batman/counterstrikego) upload(stream),rendering(yt). Nie bede podkrecal procesora.Najlepiej jakby PC skladal sie z Intel(procesor) i GTX(grafika) poniewaz na temat innych nie mam pojecia.
      Budzet jakim dysponuje 4000 PLN
      Gry(Wiedzmin 3,Batman,counterstrikego),upload(stream),rendering(youtube)
      Monitor zamierzam dopiero kupic a prawdopodobnie bedzie to 1920x1080
      Nie zamierzam podkrecac przedzespolow
      Windows 7
      Dysk 1000GB, Najlepiej(nie musi) GTX(grafika), Intel(procesor)
      Mam nadzieje ze napisalem zrozumiale.
      Czekam na odpowiedzi.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik