Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kalibers

Nowy PC czy PS4?

Polecane posty

To zależy co ci bardziej odpowiada, zadaj sobie pytanie: częściej grasz na padzie czy klawiaturze + myszka? Nikt za Ciebie nie zdecyduje, jednak co jest na plus konsoli, to to że przez najbliższych kilka dobrych lat otrzymasz na prawdę świetne tytuły gier, a za jakieś 3 lata będziesz musiał coś  w komputerze zmodyfikować aby pograć w najnowsze produkcje :)

no w kompie za 3 tysie to może za te trzy lata będzie musiał zmienić coś żeby pograć na ultra, ale na samo granie to mu starczy spokojnie na 5 lat... przynajmniej tak mi się wydaje.

Za 3 lata to pewnie już będzie ps 6, a moim zdaniem bardziej opłaca się kupić komputer, zawsze jakieś części w przyszłości można wymienić, do tego jak jesteś fanem pada, to nie jest przeszkodą, aby na komputerze na nim grać :)

Heh za trzy lata bedzie Ps6 mowisz,no bardzo ciekawe biorac pod uwage fakt ze Ps3 bylo na rynku chyba 7 lat zanim pojawil sie next gen. Ja bym osobiscje zdecydowal sie na konsole,sam mam Ps4 i nie zamienil bym jej na kompa. Pozdrawiam

Nasza technologia komputerowa, idzie tak szybko, że za parę lat PS4 nie będzie sobie dobrze radził z najnowszymi grami. Z PC będzie tak samo, ale w PC masz te swobodę, że możesz powoli wymieniać podzespoły... W jednym roku karta, w drugim ram, a w trzecim procesor. Konsola jest za to tańsza, ale jak wyjdą nowsze technologie, nie będzie ona sobie radziła dobrze z najnowszymi grami... Z czym idzie, że wyjdzie nowe PS'y and Xboxy'... Teraz masz parę opcji:

1. Kupić komputer i systematycznie wymieniać w nim podzespoły - polecam.

2. Kupić konsole i za parę lat grać na gorszej grafice, z czym pójdzie wyjście nowych konsoli, i dołożenie JEDNORAZOWO większych pieniędzy - nie polecam.

3. Kupić komputer i za parę lat znów kupić nowy. Co jest bardziej nieopłacalne niż nr 2, ponieważ płacisz więcej...

Pozdrawiam.

jezeli nie masz sprzatu aktualnie do grania dobrego to biez pc, konsola jest dla fanow gier posiadających kase na gry i na konsole 

a komputer jest uniwersalnym urzadzeniem do pracy/ gier i innych rzeczy

ja ci polece konsole z kilku powodów :

-Kupujesz konsole i nie musisz sie martwić o sprzęt wymieniasz za 5-6 lat na nową albo na PC

-konsola=wygoda usiądziesz se na kanapie popykasz przed TV. Na kompie musisz siedzieć i sie gapić w monitor z odległości pół metra co psuje oczy (ja i tak zawsze mam to gdzieś)

-masz BD ale ponad połowa graczy z tego nie korzysta

-obecnie konsola to jest bdb wybór niż uwierz mi przez 2-3 lata nie wyjdzie gra na pc która bedzie lepiej wyglądała niż na konsoli

-nie nie jestem Fanboyem sam posiadam kompa (I5 4670K GTX 760) I posiadam też PS4.  już  mnie wkurza to że na sprzęcie za 1800 zł mam lepszą grafe niż na kompie za 3 tys. A najlepsze jest w tym to że za 2-3 lata trzeba bedzie wymienić grafe w pc

zgodze się z tym że PC ma wielozadaniowość ale jak ktoś kupuje coś do gier i tylko do gier to konsola jest najlepszym wyborem na ten czas.

nie zgadzam sie z tym co powiedział Fillo dlaczego :

kupujemy konsole do tego kupujemy 5 gier i kupujemy pc za 3 tys. do tego też kupujemy 5 gier wychodzi :

Konsola + gry = ok. 3000

PC + gry = ok. 3500

za 2 lata kupujemy grafe 1000 zł

jakbyśmy mieli konsole kupujemy 4 gry i wychodzi 1000 zł. teraz tak: PC : 4500 ZŁ (ciągle ta sama grafika w grach co na konsolach) i mamy cały czas te 5 gier  a na konsoli jest : 4000zł i mamy 9 gier

WIDAĆ RÓŻNICE???

-obecnie konsola to jest bdb wybór niż uwierz mi przez 2-3 lata nie wyjdzie gra na pc która bedzie lepiej wyglądała niż na konsoli

-nie nie jestem Fanboyem sam posiadam kompa (I5 4670K GTX 760) I posiadam też PS4.  już  mnie wkurza to że na sprzęcie za 1800 zł mam lepszą grafe niż na kompie za 3 tys. A najlepsze jest w tym to że za 2-3 lata trzeba bedzie wymienić grafe w pc

Daty Ci się nie pomyliły? Prima aprilis jest pierwszego, ale kwietnia. 

Grafika na PS4 już w dniu premiery przegrywała znacznie z PC. Różnicę widać chociażby po AC IV, na PS4 wygląda dość biednie. Różnica w cenie gier to często nawet 100 zł. FPS (np. BF4) na padzie to więcej wkurzania się niż przyjemności - co kto lubi, to akurat moje spostrzeżenia i moje zdanie, nie mogłem na padzie na Xklocu przejść nawet jednej misji w BF BC 2.

Komp ma coś, czego nigdy nie będzie miała konsola. Nazywa się to wielozadaniowość. 

To jest największa zaleta blaszaka. Możesz grać, oglądać strony, montować filmy, tworzyć muzykę/grafikę, uczyć się, kopać doge... wszystko, a na PS4? Grać - dobrze pamiętam, że PS nie ma możliwości oglądania filmów itp na nim?

Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie jasna:

Klocki (PS/Xbox) wybierasz wtedy, gdy nie chcesz się martwić o to, czy jakaś grać Ci pójdzie czy nie - kupujesz, wkładasz płytkę, instalujsz, grasz, gdy masz już lapa/kompa do innych spraw

PC - gdy nie chcesz sprzętu tylko do gry, masz zamiar też co innego robić na tym sprzęcie etc.

'Walka' między konsolowcami, a pecetowcami była, jest i będzie - bo moja racja jest mojsza niż Twojsza. I według mnie obie strony się mylą, bo dla każdego jest lepszego co innego.

PS odniosę się jeszcze co do grafiki w grach. Może jestem dziwny (a na pewno nie jestem jeszcze stary, ani już młody), ale grafika w grach to nie jest najważniejsza rzecz. Kiedyś grałem w Gothic I wiele godzin, bo śniący do mnie mówił, bo ta gra miała 'duszę', chciało się w nią grać i grać (fakt, wtedy miałem dużo czasu na gry). Teraz gry można przejść w 1-2 dni grając wieczorami, bo fajna grafika... bo odgrzewają kotlety. A ile jest gier indie które odnoszą sukcesy*, a nie mają super grafiki(majnkraft, ftl, starbound, binding of isaac i wiele, wiele innych...)

PS2 osobiście uważam ten temat za pomyłkę, bo porównywać konsole do PC to tak jak porównywać Ferrari i samochody Formuły 2. Ferrari (PC) możesz podjechać do sklepu, pozwiedzać okolicę, pościgać się itp. A samochod formuły 2 (konsole)? Pościgasz się, poszpanujesz pięknym spoilerem itp. Ale do sklepu już nie pojedziesz (nawiązuję do tego co Pyra napisał). Imho jeśli masz kasę to możesz mieć konsolę i PC...

-----

* jak na produkty indie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik