Skocz do zawartości
Himiodzio

Serwer Battlefield 4 - jarock.pl

Polecane posty

Problem ten zgłasza wiele osób, dotyczy on przepełnionej kolejki - gdy do dołączenia czeka 10+ osób pojawiają się problemy i jest to wina najprawdopodobniej po stronie usługodawcy serwera.

Bana QuickCygan na pewno nie masz :P Aktualnie nasza lista zawiera około 6 banów, z czego 4 nadane zostały za bardzo wulgarne zachowanie w grze, 1 na życzenie (  :blink: ) oraz jeden za prawdopodobnie używanie lewych programów. Niestety nasz serwerek jest dość skromny (32 sloty) oraz jest bardzo często oblegany wieczorami - po kilkanaście osób w kolejce. Jak mówiłem - to powoduje te problemy. Z tego, co słyszałem to w nowym roku może pojawić się kolejny serwer, ewentualnie sam szarpnę się na 32-slotowy serwer HC postawiony na Rush (aktualny jest tylko na conquest), oczywiście pod patronatem Jarock.pl. Ten wątek będę musiał jeszcze obgadać z Adamem, bo są kwestie "bycia fair" (mój serwer posiadałby sloty VIP). Sprawę po prostu obserwujcie za pomocą forum.

Niestety moi drodzy - nie pozostaje nic innego tylko polowanie na małą kolejkę do serwera.

OK potwierdzam - jest jakiś problem i nie jest to przez kolejki. Dzisiaj było ok. 26 graczy na serwerze i próbowałem się połączyć ok. 10 razy - ciągle DC z błędem, że nie można połączyć się z serwerem... Dodam jeszcze, że pół minuty później już byłem połączony z innym serwerem bez żadnych problemów. Po końcu mapy spróbowałem znowu na jarock.pl wbić - bez rezultatów.

O problemach myślę, że świadczy również fakt, że wczoraj o 1 w nocy serwer już był pusty.

Edycja: OK dzisiaj był patch i chyba już jest ok? Przynajmniej ja wbiłem bez problemu. :)

Edycja2: Ale się tu upiszę z raportami. Niestety, ale problem nadal występuje. Pomimo tego, że były wolne sloty na serwerze, dziesięciokrotnie próbowałem się połączyć i nic z tego. Może dlatego, że wiele osób naraz próbuje się połączyć? Nie wiem. Ale skoro problem występuje nawet, jak jest 10 slotów wolnych, to myślę, że to coś innego. Ok. dwie godziny temu natomiast udało mi się już wbić, ale serwer był opustoszały - grało nas 10v10, a po końcu mapy zostało 3v3. Na innych polskich serwerach duży ruch - tutaj też by był, gdyby nie te problemy... 

Edytowano przez HighStyled

Propozycja: Usunięcie trybu rund i dodanie Vote-Map

Najpierw gramy 20-30 minut jedną mapę, a później drugie tyle to samo, ale z innymi stronami. Nie lepiej ustawić jedno? Zauważyłem, że wielu graczy wychodzi jak kończy się runda i będzie znowu ta sama mapa. Do tego można by dodać głosowanie na mapę, ew. kolejność losową (jest to możliwe?). Ciągle te same mapy w określonej kolejności robią się nudne.

Jeszcze raz ja :)

Dokonałem pewnych zmian na serwerze. 

Obecnie działające pluginy:

- In-Game Admin (Komendy dla adminów podczas gry)
- Spambot           (Zapętlone wiadomości na czacie)
- xVotemap         (Głosowanie na to jaka mapa ma być następna)
- TrueBalancer   (Balans drużyn)

W związku z tym, iż wgrałem xVotemap, ilość rund została zmieniona do 1 rundy na danej mapie. Następnie gracze mogą przedłużyć daną mapę o kolejną rundę w głosowaniu, lub ją zmienić.

Jeśli mielibyście jakieś zastrzeżenia co do działania pluginów, to prosił bym aby zgłaszać wszystko w tym temacie.

-------------------------------------------------------------

Zastanawiam się również nad wgraniem pluginów :
Notify Me!                     (Informowanie adminów o problemie z jakimś graczem na srv)

Adaptive ticket count (Dostosowywanie liczby ticketów do ilości graczy na srv)

Jeśli mielibyście pomysły na jakieś dodatkowe pluginy, to proszę zgłaszać je tutaj.

Oficjalne forum Procon Frostbite z pluginami (Tylko pluginy ze znaczkiem BF4 przy nazwie):

https://forum.myrcon.com/forumdisplay.php?13-Plugins

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.