Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Confileus

Jedna pasja ?

Polecane posty

Witam, jestem uzależniony od komputera już pare lat .. jak zapewne większość młodych ludzi, co za tym idzie. W moim przypadku, resztę dnia po szkole spędzam przed komputerem (pomijając odrobienie lekcji, obiad itd.). Nie mam za dużo znajomych, oraz rzadko wychodzę z domu (fakt, boli mnie to bo przemienia się to na wiele czynników). Rodzina uważa, że powinienem sobie znaleźć jakąś drugą pasję, tak by odciągnąć się od komputera .. niestety większość rzeczy mnie nie interesuje, a jeśli chodzi o komputery to pasjonuje się grami komputerowymi, technologią, newsami ze świata technologi, montażem dźwięku i obrazu, obróbka wideo, grafiką komputerową .. i wszystko wchodzi w okrąg słowa "KOMPUTER". Co w takim wypadku robić, proszę o poważne odpowiedzi.

Wędka w dłoń i won na ryby :P

Tak na serio. Ile tych " innych" rzeczy smakowałeś? Jest dużo fajnych zajęć. Możesz czytać książki o obróbce zdjęć, filmów. Możesz sam coś złożyć. Poskręcać PC. Cokolwiek co zajmie czas.

Rozkręć coś czego nie używasz i potem skręć tak, by działało.

Mi się wydaje, że przyszłość leży w komputerach więc chyba najlepiej rozwijać się w tym kierunku szczególnie jeśli kogoś to interesuje. Mam tak samo - lubię technikę, też nie mam wielu znajomych, bo po prostu osoby z mojej szkoły mnie nie interesują zbytnio i wiem, że bym z nimi nie miał i tak wspólnych tematów. Ci, z którymi gadam to też są maniakami w większym lub mniejszym stopniu więc gadamy przez Skype czy coś. Teraz wszystko zmierza ku cyfryzacji, z jednej strony dobrze, a z drugiej źle, bo może być tak jak w reklamie którejś było - będziemy się podcierać tabletem. Pewnie będzie to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale w końcu na kim się o tym przekonamy jeśli nie na nas samych? W zasadzie to jesteśmy pierwszym komputerowo-smartphonowym pokoleniem. Poświęcamy się dla dobra ludzkości, bo badamy wpływ elektroniki na ciało człowieka.

W każdym razie lepiej spędzać czas przed kompem niż na jakiś imprezach w nieciekawym towarzystwie. Szybciej zdechniemy od narkotyków niż od kompa.

No właśnie .. książki. Strasznie zniechęciła mnie do tego szkoła poprzez lektury, większość napisana jest językiem, który trudno zrozumieć, takim który mi się w ogóle nie podoba .. przez co w ogóle nie czytam książek. W sumie dobrym pomysłem było by chociażby poczytać książkę na podstawie gry (metro, assassins creed, crysis itd.), bądź właśnie technologii i dzięki temu jest jakaś tam motywacja. Ograniczają mnie też pieniądze .. rodzice za wiele ich nie mają, dzięki bogu, że nie mają tyle by kupić mi nowy komputer/konsole .. wtedy to bym siedział i siedział ..  praca ? Co najwyżej w wakacje.

Wiadomo, będzie praca .. cały dzień zapewne w pracy i mało czasu na rozrywkę, ale do tego jeszcze czas.

Pływanie- naprawdę polecam, nieźle się zmeczysz a przy okazji poprawisz kondycję swojego kręgosłupa(i nie tylko), który napewno oodczuł skutki siedzenia przed kompem :)

Pływanie- naprawdę polecam, nieźle się zmeczysz a przy okazji poprawisz kondycję swojego kręgosłupa(i nie tylko), który napewno oodczuł skutki siedzenia przed kompem :)

Jeśli ma słabe zatoki to nie polecam, chyba, że oszczędzisz sobie skakania na główkę. Sport przyjemny :).

Od siebie polecam tenis. Troszkę trzeba wydać na treningi + sprzęt, ale opłaca się. Grałem półtora roku (niestety teraz z powodów zdrowotnych mam przerwę do końca roku), jednak czekam aż wrócę. Poprawia kondycję, daje satysfakcję z niezłej gry, jest trudny, ale bardzo przyjemny. No i możesz szpanować, że umiesz grać w tenisa, w końcu to nie jest nic prostego.

I ja wtrącę swoje trzy grosze. Uwielbiałem wszelakie sporty, trenowałem tenis stołowy, taekwondo i codziennie prawie na orilku. Aż tu nagle bach, przyszła kontuzja. Jestem na 8 miesiącu zwolnienia (na szczęście zostały tylko 25 dni) i musiałem zastąpić jakoś te wszystkie sporty innymi zajęciami, a nie chciałem przesiadywał całego dnia przed kompem. Poświęciłem trochę więcej czasu na naukę, zapisałem się na angielski, w wakacje dużo jeździłem ciągnikiem, czasami lubiłem się położyć na kilka godzin i nadzwyczajnej zabawić się w opierdaling, teraz poznałem trochę bliżej jedną z koleżanek, lubię spotkać się z kolegami (wcześniej też się spotykałem, ale przeważnie na treningach albo na pliku) Oczywiście przed komputerem też spędzam trochę czasu, ale jak widać, zawsze można znaleźć jakies zajęcie.

Patryk, no zazdroszczę :) Nie jestem najlepszy jeśli chodzi o sport, gdyż rzadko co go uprawiam, oraz mam astmę plus problemy z zatokami. Myślę, że w wakacje zacznę chodzić na basen, gdyż wtedy jest akurat bardzo tanio, na dodatek pójdę wypożyczyć jakąś książkę i jakoś może się oderwę od kompa. Może tak na marginesie, jakie polecacie książki na podstawie gier ?

Polecam oderwać się od gier i zasmakowac czegoś innego ;) Przeczytaj np.: Kamienie na szaniec, Hobbita, Harrego Pottera, Przypadki Robinsona Kruzoe, Ten Obcy i Krzyżacy ewentualnie. To takie męskie książki, które muszą Ci się spodobać, przynajmniej część. A i jeszcze Wiedzmin i Gra o Tron :P

Polecam Ci serię "Zwiadowcy" - autor John Flanagan. Wciąga. Szkoda, że nie ma ekranizacji.

Jeśli chcesz coś bliskiego światu gier to podobno Dragon Age jest w miarę ok, podobnie jak niektóre Asasyny.

Tak jak wspomnieli wyżej inni jakiś sport mógłby Cię oderwać od ciągłego siedzenia przy komputerze. Jeśli chciałbyś połączyć to niejako z techniką to polecam aplikację Endomondo. Rejestruje ona Twoje wyniki w różnego rodzaju dyscyplinach. Będziesz mógł rywalizować ze znajomymi czy też obserwować swój własny progres, a też gdy jest się w formie to moim zdaniem samopoczucie jest o wiele lepsze. ;)

Jak dla mnie najlepszym sportem od lat jest kalistenika. Ćwiczę już około 4 lat i moje ciało znacząco rozwinęło się przez ten czas. Zawsze trenowałem bez suplementów, lecz ostatnio dostałem na spróbowanie Ala 300 90 caps i włączyłem go do swojej diety. Stosuje go po treningu. 

Cytat

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik