Skocz do zawartości
LordVladek

PC do gier, renderingu, grafiki 2D/3D - 4 tys.

Polecane posty

Witam!

Niedługo mam w planach złożenie jakiegoś blaszaka dla siebie na jakieś 3 lata. Budżet jakim dysponuję to ok. 4 tys. złoty, może być trochę powyżej o ok. 500 zł ;)

Nie posiadam żadnego podzespołu ze starego PCta, jak najbardziej planuję OC,

mam takie 2 wymagania, pierwsze to minimalna ilość ram w liczbie 8GB,

dobra karta graficzna, oczywiście od NVidii. 

Rozumiem, że blaszak to bez monitora, ta?

Jeśli rendering z OC to wyjdzie Ci coś mniej więcej takiego jak ja mam:

i7 4770k + jakieś chłodzenie (ja mam macho 120, ale nie wiem jakie lepsze pod OC jest, na pewno Ci doradzą za chwilę) (albo xeon bez oc)

gtx 770 (ja mam msi lighting, ale lepszy by był np. twin frozr)

MoBo: AsRock z87 extreme4

8-16 gb ram 1600 mhz?

dysk 1tb

zasilacz 600-650W

Ja też go kupiłem by bawić się w 3D i render time zmniejszył się w porównaniu z moim laptopem o 5 razy (i7, gtx 555).

I jeszcze tylko dodam, że do grafiki lepszy procek by się przydał, coś pokroju i7 4930k i karta graficzna nVidia Quadro - z tego co sam się już zaznajomiłem z tematem. (ja zdecydowałem się na bardziej komputer do grania, bo grafiki dopiero się uczę, więc 4930 i quadro u mnie by się kurzył)

Ja kupowałem 3/4 sprzętu na morele.net a reszte dokupiłem na agito.pl (w sumie nie liczyłem ile zaoszczędziłem na takim czymś, bo nie wziąłem pod uwagę przesyłki, chociaż na morele mojego monitora nie było)

-agito przysłało paczkę najszybciej - bo mieli do spakowania mniej rzeczy

-morele trochę dłużej to słało, bo szukali pasty do procka 2 dni (pewnie szła z drugiego magazynu) 

pomijając fakt, że trafiłem na przerwe weekendową i paczki dopiero przyszły w poniedziałek (agito), a w środę (pewnie w poniedziałek nadali, morele) to sklepy.

Jeszcze niektórzy polecają stronkę techplanet czy jakoś tak.

Dobry zestaw od Sliwy mocny i dobry procesor i dużo pamięci ram to podstawa w programach czy renderingu do tego warto wyposażyć się w dysk SSD dla komfortu pracy a do gier mocna grafika nic dodać.

A jeszcze muszę zapytać w jakich programach pracujesz LordVladek? to jest bardziej amatorskie podejście do tematu czy już profesjonalne.

Nie widzę sensu dopłacać aż 800 zł do tego procesora, wzrost wydajności nie jest wart takiej ceny. Niekiedy 4770K jest szybszy, a innym razem 3930K. 

W przypadku programów AutoCad itp. niewolno patrzeć przez pryzmat FPS-ów w grach. 

Po głębszym zastanowieniu, komputer będzie bardziej do gier, do projektowania zostanie mi laptop który mi wystarcza. Czy zestawy będą jakoś się różnić od podanych wyżej? Chcę aby służył mi na 3-4 lata, jak najbardziej chcę podkręcać podzespoły ;)

Jeżeli do samych gier, to nie ma sensu kupować i7, złożę coś z i5 ;) Do tego karta pokroju GTX770/R9 280X i wszystko bangla jak należy.

Do 4 tysięcy, tak? 

EDIT: Udało się wcisnąć GTX780 ;)

268_zestaw4.jpg

Oczywiście możesz wziąć tańszego GTX'a770, jednak jeżeli możesz, to bierz 780 :)

Edytowano przez Śliwa

Hoho, to póki co trzeba się powstrzymać ze składaniem, bo ceny zmienią się 10 razy, do sklepów wejdą R9 290 z autorskimi chłodzeniami, wiele się pozmienia :)

Z pięcioma stówkami więcej możesz myśleć o dysku SSD, chłodzeniu na procesor czy też lepszej obudowie :)

Edytowano przez Śliwa

Nie mówię, że masz kupować AMD czy nVidię :) Nie warto jednak opierać się na takich uprzedzeniach. Cena R9 290X będzie zapewne kosmiczna, także ją trzeba będzie sobie odpuścić (a szkoda, bo wydajniejsza od GTX Titan). Zostają GTX780 i R9 280X, do 780Ti nie ma sensu dopłacać grubej kasy. 780 jest wydajniejsza od tego Radka w większości wypadków, także to ją zaproponowałbym Tobie ostatecznie :) 

Nigdy nie miałem dobrego sprzętu do gier, zawsze jakieś mid-endowe komputery które ledwo na wysokich gry ciągły, teraz mam okazję kupić coś lepszego więc chcę aby był to sprzęt z najwyższej półki :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik