Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SirGorn

Składanie kompa - 2 pytania

Polecane posty

Dobra, doszły do mnie dziś wszystkie części i oglądam tutoriale na yt jak co montować itp.

Przyszedł czas na montaż Macho 120 do płyty głównej i tu podczas oglądania http://www.youtube.com/watch?v=M-idaaaaAy4 w 2min 30s koleś montuje backplate. W instrukcji

"Step 3: 775 backplate cap

Note: When installing on a 775 platform, please first insert the Back Plate Cap into the opening on the Back plate ..."

Otóż zastanawia mnie, czy jakbym nawet przegapił ten fakt w instrukcji to czy to coś przeszkadza?

I teraz drugie pytanie, jak najlepiej paste na procesorze rozprowadzać? Widziałem, że jedna pasta ma specjalny pędzelek i to tak fajnie się rozprowadzało. Wystarczy zrobić tylko kropkę czy próbować jakoś to rozprowadzić? (

koleś fajnie pokazuje różne sposoby nakładania pasty)

Co do pasty, to tu masz patent Pyry ;]

A jeżeli chodzi o pierwszą sprawę, to jak coś dają, to lepiej to zamontować :)

Nie zawsze trzeba, ale na pewno nie zaszkodzi.

stwierdziłem, że póki co spróbuję na ziarnko grochu, jak się będzie grzać, to jeszcze raz paste nałoże.

A tak z ciekawości, co jeśli dałem za mało pasty i nie objęła ona całego procesora?

A tak z ciekawości, co jeśli dałem za mało pasty i nie objęła ona całego procesora?

Możesz sprawdzić temperaturę np w Biosie ;) Jeśli za mało dałeś to i tak jest szereg zabezpieczeń więc prędzej komputer się wyłączy niż spali się procesor.

Afterburner pokazuje aktualnie 25 stopni na GPU (wentylatory na 38%)

A-Tuning pokazuje 27-28 stopni na CPU (wentylator 1090 RPM)

Temp w pokoju na oko tak z 20-21 stopni

Z tym, że obudowe mam otwartą, bo muszę jeszcze kabelki sobie z tyłu ładnie spiąć i chyba poprzepinam niektóre kabelki i poprzekładam przez inne dziury, żeby to ładniej wyglądało w środku. Nawet mam jeszcze nie podłączone wentylatorki z obudowy :P

Jaki program polecacie do testowania CPU/GPU w stresie?

Jaki program polecacie do testowania CPU/GPU w stresie?

Do CPU ja używam Prime95 a do GPU używam FurMark jeszcze mnie nie zawiodły ten polecam.

Dobra, testy wykazały, że:

Max GPU temp (FurMark): 56-58 stopni i tak mniej więcej się utrzymuje. wentylator działa na 42-43%, jak włączyłem na 100 temp spadła natychmiastowo do 40paru stopni. (12 min test)

Max CPU temp (Prime95): 47-52 stopnie (przy czym 52 stopnie to była temp chwilowa, spadła natychmiast do 47, CPU wentylator 1100rpm, max 1500rpm) (około 10 min)

I jak temperatury, znośne?

Testy zrobię jeszcze raz jak uruchomię wentylatorki na obudowie i zamknę puchę.

A co do gry, to ściągam właśnie WarZ i później BF3 stargam, a póki co czekam na obiecane gry, które dołączali do karty graf i procka.

Dobra, testy wykazały, że:

Max GPU temp (FurMark): 56-58 stopni i tak mniej więcej się utrzymuje. wentylator działa na 42-43%, jak włączyłem na 100 temp spadła natychmiastowo do 40paru stopni. (12 min test)

Max CPU temp (Prime95): 47-52 stopnie (przy czym 52 stopnie to była temp chwilowa, spadła natychmiast do 47, CPU wentylator 1100rpm, max 1500rpm) (około 10 min)

I jak temperatury, znośne?

Testy zrobię jeszcze raz jak uruchomię wentylatorki na obudowie i zamknę puchę.

A co do gry, to ściągam właśnie WarZ i później BF3 stargam, a póki co czekam na obiecane gry, które dołączali do karty graf i procka.

A specyfikacja komputera jaka?

CPU: Intel i7 4770k

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho 120 

GPU: MSI GeForce GTX 770 Lightning, 2GB

MoBo: ASRock Z87 EXTREME4

Pamięć: Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 650W 80+ Gold

Dysk: WD 1TB

Temperatury dobre nawet powiem że bardzo dobre nie ma powodu to zmartwień temperatura CPU przyzwoita jak na Haswell to bardzo dobra (domyslam się że ustawienia stokowe tak?) a temperatura GPU też dobra.

Maszynkę Masz konkret to spytam jeszcze o obudowę tak z ciekawosci.

Tak, tak. Póki co nie robię OC, bo mocy mam w zapasie (albo nie widzę póki co potrzeby).

Mam gladiusa m40, całkiem przyjemna obudowa, wyglądem nie powala, ale wszystko się mieści. Nawet większa karta niż moja na luzie się zmieści.

Jak braknie mocy to zawsze możesz zrobić OC a maszynka jest konkret to wytrzyma sporo.

Temperatury masz w porządku nie ma co sie martwić tylko grać.

Co do pasty, to tu masz patent Pyry ;]

A jeżeli chodzi o pierwszą sprawę, to jak coś dają, to lepiej to zamontować :)

Nie zawsze trzeba, ale na pewno nie zaszkodzi.

kolego widziałeś porównania temperatur przy różnych sposobach nakładania ?? najlepiej jest zrobić "X" z pasty najniższa temperatura jest wtenczas

Co do rozprowadzania pasty, to fajnym sposobem (sam testowałem) jest rozprowadzenie ścieżki pasty na skos procesora i potem rozprowadzenie jej po całym CPU zwykłą kartą do gry półkolistymi ruchami. Jest pewność, że w każdym miejscu pasty będzie tyle samo, pokryje ona cały CPU no i nie uwalisz nic innego pastą, jeśli ma to dla ciebie znaczenie :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik