Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
-Gr3m3k-

Jaki mikrofon? do 300-600zł

Polecane posty

Heejjooo!

Z tej strony Gremek, jako iż mam dość już mojego starego z*******o mikrofonu postanawiam go wymienić, ale nie chcę kolejnego badziewa tylko konkretny mikrofon który wystarczy mi na bardzo długie lata, myślę że w tej cenie zmiejśći się jakiś fajny mikrofonik?

Podawajcie nazwy mikro niżej \/! Pozdrawiam.

Jeśli nie bedziesz nagrywał filmów z komentarzem to 300-600zl na mikro jest kasa wyrzucona w błoto. Za 100 zł możesz coś dobrego znaleść, a nawet mniej

Przenoszę do działu Tematów Technicznych.

Blue Snowball, cena około 300-400 zł, GTrack też wypada dość przyzwoicie. Jeżeli nagrywasz i montujesz materiały, podcasty, LIVE czy inne tego typu rzeczy to świetnym mikrofonem jest Blue Yeti.

Ale zasadnicze pytanie do tej mowy - po co ci tak drogi mikrofon? Jeżeli grasz w gry i komunikujesz się ze znajomymi, to jak ktoś wyżej napisał, jest to kupę kasy wyrzuconej w błoto.

Czyli kiedy? Za miesiąc, rok, pięć? Jeśli za kilka lat, to kup sobie zwykly, a jam bedziesz nagrywal, to dopiero kupuj lepszy. Ceny pójdą w dol, lepsze oferty beda

Mam zamiar w przyszłośći nagrywać gry dlatego już wybieram dobry mikrofon na długie lata.

Jako powiedzmy jutuber dobrze ci radzę - lepiej spożytkować te 500-600 złotych na... nie wiem... dobry RAM do komputera, czy coś, niż na mikrofon jeżeli dopiero zaczynasz lub masz chęć tworzyć materiały o grach. To jest strzał w stopę gdy wydasz 600 złotych na Blue Yeti, a przez rok to ci się nie zwróci zaczynając nagrywać. To tak się mówi, wiesz, że kupię doskonały mikrofon i zacznę nagrywać, a 90% ludzi odpada gdy nie zdobywa więcej niż 10 widzów na tydzień. Warto ulepszać swój sprzęt do nagrywania (mikrofon, kamera, popfilter czy np. greenscreen do LIVE) dopiero, gdy już się będzie gromadzić wokół siebie ludzi.

Ja zaczynałem z mikrofonem za 20 złotych, bez kamery i na laptopie. Dziś po roku na YT mam 10k widzów niemal, wielu ludzi mnie kojarzy, mam mikrofon, stanowisko pracy kosztujące około 10 000 złotych. Z czego może połowę udało mi się kupić właśnie zarabiając przez YT. Wydaje mi się, że lepiej powoli, niż od razu. Komputer komputerem - dlatego warto najpierw przerzucić te 600 złotych na sprzęt. Zamiast Blue Yeti weź coś po 100-200 złotych, resztę zainwestuj w przykładowo 16 GB dobrego RAMu, lepszą kartę graficzną, czy chłodzenie wodą na procka. Może się okazać tak, że nagrywanie ci się nie spodoba, nie będziesz szybko osiągał sukcesów, zniechęcisz się... i co wtedy? Mikrofon za 600 złotych będzie służył do rozmów na Skype.

Jeśli jednak chcesz zostawić sobie trochę pieniędzy, to polecam Samson C01U.

Krótko: mikrofon świetny i wart swojej ceny!

Oczywiście po głębsze opinie odsyłam na google :P.

Jeśli jednak chcesz zostawić sobie trochę pieniędzy, to polecam Samson C01U.

Krótko: mikrofon świetny i wart swojej ceny!

Oczywiście po głębsze opinie odsyłam na google :P.

Cześć! Mam prośbę - mógłbyś troszkę wiecej się o tym mikrofonie rozpisać? :) Też poluję na mikrofon (mój temat jest o parę pozycji niżej, pusty :() i coraz poważniej rozważam zakup tego Samsona. Rozumiem, że polecasz go, bo go posiadasz? Jak to wygląda z łapaniem niepotrzebnego otoczenia? Dla mnie ogromnym problemem robienia LIVE/YT są właśnie wszystkie dźwięki niepotrzebne (posiadam papugi, kota, narzeczoną - dużo różnych dźwięków, których niekoniecznie powinni widzowie słuchać :D :D).

Jeżeli dopiero zaczynasz kompletować sprzęt potrzebny do nagrywania, to inwestycja na sam początek w mikrofon jest słabym pomysłem. Lepiej będzie ci tą kasę wydać na porządny procek, który pozwoli na większy komfort podczas nagrywania, renderowania (Xeon, i7), albo kartę graficzną.

Lepszym wyborem jest inwestowanie na początek w coś co w razie znudzenia nagrywaniem, przyniesie ci jakieś korzyści w postaci chociaż lepiej działających gier, w większej ilości szczegółów i klatek.

PS

(posiadam papugi, kota, narzeczoną - dużo różnych dźwięków, których niekoniecznie powinni widzowie słuchać :D :D).

Jest czas na rozrywkę i pracę, nie powinno się tego łączyć (no zależy jak kto pracuje)

A co do opinii tamtego Samsona to poczytaj w necie ;]

Cześć! Mam prośbę - mógłbyś troszkę wiecej się o tym mikrofonie rozpisać? :) Też poluję na mikrofon (mój temat jest o parę pozycji niżej, pusty :() i coraz poważniej rozważam zakup tego Samsona. Rozumiem, że polecasz go, bo go posiadasz? Jak to wygląda z łapaniem niepotrzebnego otoczenia? Dla mnie ogromnym problemem robienia LIVE/YT są właśnie wszystkie dźwięki niepotrzebne (posiadam papugi, kota, narzeczoną - dużo różnych dźwięków, których niekoniecznie powinni widzowie słuchać :D :D).

Tak, posiadam ten model Samsona.

Ogólnie jedynym dodatkiem do mikrofonu jest popfilter (mini stojak jest w pudełku:)).

Odnośnie łapania dźwięków... Sam posiadam papugę, więc wiem jak to jest :D.

Mikrofon trzeba odpowiednio ustawić, wtedy mogę zagwarantować, że mikrofon "będzie łapać to co chcesz".

Przy live, ustawienie mikrofonu zależy tylko, od tego jak "ustawisz paski" w programie (np:OBS).

Za to przy YT, jest już to zabawa ze wzmocnieniem "dźwięku" w ustawieniach windowsa - 15 minut i masz wszystko gotowe!

Mikrofon bez żadnego ustawienia potrafi złapać "Pana palącego papierosy za oknem", ale tak jak pisałem wyżej, chwilę ustawień i mikrofon to cud! :P

Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu, ponieważ moim zdaniem, za tą cenę nie ma niczego lepszego ;).

Jedynym możliwym upg mikrofonu, jest zakup większego stojaka, bo ten który mam jest bardzo dobry, ale krótki :P.

Jak najbardziej polecam MXL 990. Kosztuje mniej wiecej 350 zł. Jeden z najlepszych mikrofonów z jakimi miałem przyjemność się spotkać i słyszeć je na Team-Speaku :). Do nagrywania/streamowania jest wręcz idealny.

@Gremek. Bardzo polecam Ci ten mikrofon i wiele osób które znają ten mikrofon mogą Ci go również polecić. Jeśli rzeczywiście chciałbyś teraz inwestować w lepszy sprzęt to bierz MXL ! :)

EDIT :

Z wersją MOGAMI musi być, jesli byś sie na niego zdecydował.

A on jest na USB, Jack?, ponieważ mam integrę a kożystam jak narazię z laptopa.

Nie wiem czy mam cię poprosić czy poprosić moderatorów, ale myślę że lepiej będzie jak sam ci powiem żebyś mógł to szybciej poprawić.

KORZYSTAM!*

Inspirujący, spokojnie, jeśli ktoś zrobi zaraz jakiś wielki błąd, nie trzeba od razu mu tego upominać, używa znaków interpunkcyjnych, ogólnie piszę ładnie... Pisze na tyle dobrze, żebyś nie musiał go poprawiać :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik