Skocz do zawartości
Broda ty

Testy globalnego chatu JaRock.pl - naszej nakładki!

Polecane posty

Cześć!

Od dziś dajemy Wam do testów chat, który będzie łączył kanały LIVE na JaRock.pl - gdy będzie włączony będziecie mogli go testować. Jeżeli chcecie możecie zgłaszać wszelkie błędy lub propozycje w tym temacie. Pamiętajcie - to, co znajdziecie na globalnym chacie jarock.pl to wersja testowa. Są błędy, które będziemy poprawiać oraz wszelkie Wasze propozycje będą przez nas brane pod uwagę. Takie funkcje jak antyflood, antyspam etc. będą wprowadzane z czasem, więc nie musicie proponować tak oczywistych rzeczy :) Wiemy, że jest jeszcze sporo ficzerów, które muszą zostać dodane i będą powoli implementowane.

Chat jest włączany w godzinach wieczornych do testowania, więc nie dziwcie się, że czasami pisze "Rozłączony" lub inna wiadomość. Najczęściej będziemy go odpalać w godzinach wieczornych, podczas trwania różnych LIVEów znanych streamerów, zapraszając Was do testów. Oczywiście chat będzie dostępny dla każdego, gdy tylko będzie włączany.

Czemu nad tym pracujemy? Z prostej przyczyny - by zintegrować portal Jarock.pl, forum oraz chaty dostępne na poszczególnych LIVEach. Dzięki temu jeden użytkownik będzie w pełni "zintegrowany" z całą stroną w przyszłości. Póki, co planujemy zintegrować ogólny chat. Jak się dostać na testowy kanał? Prosta sprawa, obok guzików Twitch i GameCreds macie guziczek JaRock, wystarczy go kliknąć i się zalogować.

Prócz tego możecie kliknąć sobie "trybiki" i zmienić nieco wygląd chata.

DMMeQFQ.jpg]

Pamiętajcie - jest to wersja bardzo testowa, którą będziemy z czasem będziemy ulepszać między innymi o rzeczy znane z nakładki Twitch. Zgłaszajcie wszelkie problemy czy błędy oraz rzucajcie swoje propozycje, każda jest mile widziana ;) Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie ficzery są "wykonalne"

Tyle!

Testy będą odbywały się około godziny 18-19 będziemy informować o tym na live i forum :)
tzn. osoby za czat odpowiedzialne będą o tym informowały ;) Ja tu tylko sprzątam :D

Od siebie mogę dodać tylko że max jutro rano będzie nowa wersja apki z obsługą tego czatu jak i wstępnym wsparciem Live bez flasha (dotyczy Androida 4.4+).

Pamietaj, ze webclient chatu zmieni sie jeszcze z 10 razy :) ale i tak wiadomo, ze bedzie to java.

miało nie być javy tylko czysty js/html5, to ja już nic nie wiem.

Sorki za zamieszanie, ale wlasnie to mialem na mysli, front z js, websocket z node jako most do backendu.

Pozatym na poczatku powstal client  z js, ajaxem i mysqlem ale nie sprawdzil sie na tak duza ilosc uzytkownikow.

No bo już się wystraszyłem ;)

Obecnie w konfiguracji streamerów przechowuje czat z JaRock jako cały url i z tych samych danych korzysta strona i aplikacja, więc jak dodam raz obsługę w aplikacji to będzie się samo aktualizować ;)

Może skoro już robimy czat na Live to i może by mały test zrobić z czatem na samym forum?

Przetestujcie wpierw czy zadziała na Live i czy ludzie będą się normalnie zachowywać i jak to wypali to można zobaczyć na forum.  ( Tylko propozycja) ;)

Chodzi ci o to, aby zrobić test tego czatu na live i też na forum?

Tymczasowo czat jest "globalny" i będzie testowany podczas jakiegoś live, nie musi być to Rock. Info o testach na 100% wrzucę tu na forum, oczywiście jak będę podczas tych testów ;).

Dowiedziałem się, że Nargal pracuje teraz nad tym, aby każdy mógł już normalnie wbić na czat (wcześniej była to loteria, ponieważ rozłączało osoby).

Chodzi ci o to, aby zrobić test tego czatu na live i też na forum?

Tymczasowo czat jest "globalny" i będzie testowany podczas jakiegoś live, nie musi być to Rock. Info o testach na 100% wrzucę tu na forum, oczywiście jak będę podczas tych testów ;).

Dowiedziałem się, że Nargal pracuje teraz nad tym, aby każdy mógł już normalnie wbić na czat (wcześniej była to loteria, ponieważ rozłączało osoby).

Tak, chodziło mi o to by zrobić dla naszego forum chat. Jednak zaproponowałem by jako pierwszy ukończyć chat na Live i go całkowicie dopracow. Jeżeli będzie odpowiednio działał i ludzie będą się też przyzwoicie zachowywać to możnaby zobaczyć, czy będzie też działał dla naszego forum.

Zawsze można zablokować dostęp dla niechcianych użytkowników, lub dać go tylko wybranym / takim, którzy mają jakieś dośwadczenie na forum. Jeżeli ktoś będzie się wyhylał ponad szereg to blokujmy go i jest koniec zabawy.

Testy nowego czata ruszyły, zapraszam do testów przez najbliższe godziny :).

Oczywiście ten czat nie służy  w 100% do rozmów, tylko pomaga nam w sprawach technicznych.

Polecam odpalić czat i wrócić na twitchowy, zostawiając ten nowy odpalony :).

Spławik, wiemy wiemy wiemy. Przykład jest taki, że serwer odbiera wszystkie Twoje wiadomości na wszystkich kanałach i filtruje je poprzez anty-flood. Napiszesz 2 wiadomości na raz na dwóch różnych kanałach to serwer zliczy to jako jedno i da kicka. To będzie poprawione. Soon ;)

Ja np. wcale nie mogę nic pisać na Internet Explorer. Nie wiem czym jest to spowodowane. Otwiera się okno, ale w tle jest obraz strony i komunikat, że nie można się połączyć.

Czy to tylko na tej przeglądarce występuje w twoim przypadku?

Niestety nie. Mam na Explorer, Mozilla, Chrome. Wszędzie to samo.

Powodem takiego stanu rzeczy na 99.9% jest fakt, że próbujesz wchodzić na czat w czasie kiedy jest on nie dostępny. Czat jest w fazie beta i dostępny jest dla publiki narazie tylko od czasu do czasu.

Jeśli próbujesz wbić na czat np: w tej chwili, to mogę zapewnić, że ci się to nie uda :P.

Czat tymczasowo będzie odpalany czasami na krótkie (kilka godzin) testy.

Zawsze będę próbował, o nich dawać info, tu na forum.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.