Skocz do zawartości
kalibers

Zagraniczny rock/metal :)

Polecane posty

Cześć. Tutaj możecie napisać jakich zespołów słuchacie i jakie utwory lubicie, oczywiście zespołów rockowych/metalowych nie polskich !. :)

To może ja zaczne:

->Imagine Dragons

->Guns n Roses

->Black Sabbath

->Led Zeppelin

->Linkin Park

->Aerosmith

->30 second to mars

->The Offspring

->Ozzy Osbourne

Ja po prostu kocham Marilyna Mansona! (nawiasem mówiąc, chętnie pogadałabym z kimś kto też go lubi)

Poza tym oczywiście Metallica, Guns n Roses, The Rolling Stones, Nirvana...

Ale zastanawiam się dlaczego nie polskich? Polskie zespoły też dają kopa, serio ;>

Ja nie uznaje zespołów powstałych w XXI w. nie ze względu na sam fakt utworzenia ich w tym okresie,ale porównywanie czegokolwiek do np.Metallica,Nivana czy Prarl Jam uważam za niesmaczne.Uważam, że samo określenie jakiegoś zespołu mianem zespołu 'rockowego' już z automatu sprawia, że jest on nijaki i bezpłciowy.Rock to tylko według mnie tylko baza od której można klasyfikować dany zespół. Obrzydzenie bierze jak słyszę te badziewie pokroju SOAD,Three Days Grace czy 30STM.Jestem przekonany, że jeśli ktoś kiedykolwiek słyszał jakiś wartościowy zespół, nigdy nie wspominałby takiego syfu,po prostu byłoby mu wstyd.Ale miło zobaczyć,iż są jeszcze iskierki nadziei w tej fali gimnazjalnego heavy plastiku (Laura,jeden,Webber,Reaper) Tak trzymać !

Od siebie dodam:

Nirvana,Pearl Jam,Soundgarden,Alice in Chains,Metallica,Epica,Within Temptation,Evanescence,Blue Oyster Cult,a-Ha,Lynyrd Skynyrd,Bruce Springsteen,Deep Purple,The Cranberries,Def Leppard,Dire Straits,Eddie Vedder,Foo Fighters,INXS,Kiss,Led Zeppelin,Frank Zappa,Mr.Big,Oasis,RHCP,Scorpions,Status Quo,U2 i wiele wiele innych.

Słucham również polskiego 'rocka' oraz punku i alternatywy ale to już nie w tym temacie,niestety.

Za ewentualne błędy w pisowni przepraszam.

Ja nie uznaje zespołów powstałych w XXI w. nie ze względu na sam fakt utworzenia ich w tym okresie,ale porównywanie czegokolwiek do np.Metallica,Nivana czy Prarl Jam uważam za niesmaczne.Uważam, że samo określenie jakiegoś zespołu mianem zespołu 'rockowego' już z automatu sprawia, że jest on nijaki i bezpłciowy.Rock to tylko według mnie tylko baza od której można klasyfikować dany zespół. Obrzydzenie bierze jak słyszę te badziewie pokroju SOAD,Three Days Grace czy 30STM.Jestem przekonany, że jeśli ktoś kiedykolwiek słyszał jakiś wartościowy zespół, nigdy nie wspominałby takiego syfu,po prostu byłoby mu wstyd.

Qbo, skąd taki radykalizm? :D

Patrząc z perspektywy np. Led Zeppelin, to SOAD i Pearl Jam to właściwie ten sam rocznik :D

To prawda, że oba te (przykładowe) zespoły reprezentują różne epoki, ale w istocie dzieli je odległośc śmiesznych czterech lat, jeśli chodzi o datę założenia. 

Nie chcę tu wzniecac jakiegoś flejmu, piszę tylko, że przyjmujesz w istocie perspektywę swojego własnego punktu, widzenia i jesteś gotowy obrażac słuchaczy ,,młodszych" zespołów wykazując zakamuflowane poczucie wyższości wynikające z bycia słuchaczem ,,starszej" muzyki. 

Pozdrawiam :)

Słaby z Ciebie psycholog.Jak zaznaczyłem nie chodzi o samą datę utworzenia zespołu, muzyka ulega degradacji, poziom spada, a motłoch słucha. Porównałeś zespół z "Wielkiej Czwórki" do SOADu co już uważam za delikatną przesłankę, że do jakiegokolwiek konsensusu nie dojdziemy (nie tylko dlatego, że mylisz gatunki).Polecam analizę tekstów np.Pearl Jam jak i historii z nimi powiązanych, lini melodycznych, używanych instrumentów itd.Wtedy mam nadzieję zrozumiesz o co mi chodzi. Ja staram się nie podążać za upodobaniami całego tałatajstwa, i nie iść na dno.

Tyle w temacie, ewentualnie PW.

Pisząc,,Tyle w temacie, ewentualnie PW" zamykasz mi usta stawiając się w pozycji zwycięzcy dyskusji :)

Żeby było jasne: ja występuję w roli adwokata diabła. Sam nie przepadam za nowoczesnym brzmieniem większości kapel. Mam 22 lata, wiele koncertów na karku, dwie wyprawy na festiwal Wacken, ladnych parę lat grania w kapelach thrash metalowych, sporo zagranych koncertów na koncie. Wychowałem się na starym amerykańskim rocku i country jako dzieciak, a jako trochę starszy dzieciak odkrylem metal, cięższe odmiany rocka, pleśń. Nie mów, że mylę gatunki, serio ;) ja nikogo nie porównuję, zwróciłem uwagę na niewielki odstęp czasowy, nie mówię, że te zespoły charakteryzuje podobny styl.

Do czego zmierzam, to stwierdzenie, że:

1. Nie wszyscy, którzy słuchają nowocześniejszej muzy to ,,motłoch",

2. W XXI wieku powstaje sporo wartościowej muzyki, ale nie jest ona promowana przez mass media,

3. Różni ludzi mają różne gusta, szanujmy się

Siema jeśli chodzi o moje klimaty to zdecydowanie wole nową fale rocka: Korn ,Breaking Benjamin,The Brithday  Massacre ,30 Second To Mars (2 pierwsze płyty rewelacyjne ) Bring me the horizon ,Saosin,Egypt Central,All That Remeins ,Killswith Engage,Nirvana,Limb Bizkit( Chocolate Starfish and The Hotdog Flavored Water) płyta rewelacyjna dla mnie,  nie zgadzam z Qba że nowe zespoły są słabe po prostu zamknąłeś się na stare brzmienie,  jak można nazywać 30 second To  Mars badziewiem skoro wokal teksty są świetne,  ze starych uwielbiam Skid Row Black Label Society,The Cure, Smashing pumpkins ,Iron Maiden, ale po prostu mnie  jara bardziej nowsze brzmienie więc nie obrażaj słuchaczy  ja jestem 90 rocznik pozdro

Mnie tam w ogóle nie interesuje z którego roku jest piosenka. Słucham Metalicci, NirvanyIron Maiden, Guns N Roses, AC/DC, różnych utworów z GTA VC i SA (stacje V-Rock i Radio X), Scorpions i kilku innych, ale też Rise Against, Sabatonu, SOAD'u, 30STM i wielu innych. Pisałem już o tym na PW - kwestia gustu to jedno, ale obrzucanie gunwem innych wykonawców za to, że grają w innym stylu to przesada. Rock to nie tylko gitary, perkusja i dynamika, spójrzmy na Knock in the Heaven's Door od Guns N Roses lub Wind od Chamge od Scorpions. Dajmy tu np. Hero of War od Rise Against. To też jest świetne.

Gust...można się tym zakrywać. Wg.mnie jestem obrzucany gównem czytając każdy post z wymienionym SOAD czy 30STM jako genialnym zespołem. Twoja kolej łap za widły.

To może teraz ja złapię za widły.

Nie mam pojęcia jak można być takim rasistą muzycznym jak Ty, Qba.

Każdy słucha różnej muzyki, ale to, że słucha się One Direction, SOADu czy Adele nie ma żadnego znaczenia, bo każdy lubi inny rodzaj muzyki, który jest dla tej osoby miły dla ucha itd.

W głowie mi się nie mieści, że można podchodzić do sprawy tak - nie słuchasz AC/DC? Jesteś śmieciem i patologią. Słuchasz SOADu? Jesteś debilem i gówniarzem.

Akurat słucham wielu zespołów - i tych młodszych, i tych starszych i wiele z nich mi się podoba. No ale do jasnej cholery, jest wiele argumentów, żeby zlinczować starego rocka, jednak tego nie robię bo a) sam lubię słuchać i po drugie nie jestem p*********m rasistą muzycznym.

Twoja kolej. Zaczynasz mnie mocno irytować.

Widzę, że chłopców boli.Wybaczcie ale jak widzę jakieś gwiazdki i zakamuflowane mięso to robię krok w tył.Nie dziwie się, że cygan nazywa mnie rasistą, nie ma problemu nie jesteśmy w Stanach.

Róbta co chceta, cieszta się życiem.

Peace.

Tak. Bardzo boli mnie obrzucanie gównem zespół, które nie zasługują, aby być nim obrzucone.

Zamknąłeś się w bańce starego rocka i nie możesz się otworzyć na cokolwiek innego. A najbardziej boli mnie określanie młodszych zespołów jako gimnazjalny heavy plastic.

Rasista muzyczny - mógłbym to nazwać inaczej, ale dobitniej już się nie dało i niech tak zostanie.

I zupełnie nie rozumiem twojego nawiązania do gwiazdek i zakamuflowanego mięsa.

Pis.

Ja po prostu kocham Marilyna Mansona! (nawiasem mówiąc, chętnie pogadałabym z kimś kto też go lubi)

[...]

Jestem ogromnym fanem MM :) Niestety byłem tylko raz na koncercie, w Warszawie w 2012 :) Słucham go już od ponad 10'ciu lat, a każda kolejna płyta mnie zaskakuje. Zbliża się nowy album, ponoć ma się na nim pojawić utwór który towarzyszy czołówce serialu "Salem". Czyli "Cupid Carries a Gun"

Stęskniłem się trochę za tym tajemniczym i mrocznym Mansonem z czasów kiedy nagrał "I Put A Spell On You". Więc album zapowiada się naprawdę interesująco. 

Po za MM uwielbiam również Ninie Inch Nails, Fear Factory, Ministry, David'a Bowie'go. Ale nie słucham tylko rocka i metalu, uwielbiam i bardzo cenię na przykład Michael'a Jackson'a. Który swoją drogą też nagrał kilka fajnych rockowych kawałków :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.