Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JAROV17

Komputer

Polecane posty

Witam, Ostatnio zakupiłem taką maszynę (zdj)  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/796400a430b04032.html  , wszystkie części kupił kolega, i też go składał, czy dobrze dobrał sprzęt, czy dało by radę złożyć go taniej? i lepiej?

Bo znowu, ktoś mi powiedział że ten procek do tej karty graficznej, jest śmiechem :P Proszę o odpowiedź.

Dzięki

Tak, ten procek do tej karty jest śmiechem. Baa, potężną salwą śmiechu. Nie lepiej było zapytać przed zakupem? Do takiej karty to jednak coś zdecydowanie mocniejszego by się przydało :) RAMu droższego też chyba nie było. 

Za te 4500 zł poskładalibyśmy ci sprzęt, na którym grałbyś w BF4 na ultra. O ile grafa jest spoko, o tyle CPU jest do dupy, zasilacz za mocny, kiepsko dobrany HDD, RAM aż szkoda komentować... Odpowiadając na twe pytanie: tak jest źle, a nawet bardzo. Gdybyś się postarał i sprzedał te części (bez grafiki, możesz ją zostawić) to może byś wyciągnął 2000 zł, więcej bym za to nie dał. Z ciekawości - co to za sklep, w którym to było kupowane?

Ale gram w BF4 na ultra o co chodzi?, nawet się nie laguje, i to nie jest 4.500 bo w tym jest jeszcze moniotr DELL za 700 zł,  komputronik.pl

Postaram sprzedać te ramy, płyte głowna i procek, bo wentylator chyba moze byc i ta karta graficzna GTX 770?

i gdybym to sprzedał to za 2 tysiące jaki dostał bym procek, ram i płyte głowna? oczywiscie komputer do gier

co do komputronika to radzę omijać go wszystkim

ja prosząc o Arctic silver5 dostałem zwykłą sylikonową pastę z tekstem "mamy tylko taka" nawet nie umiał jej nazwać

Ale żenada czuję się jak idiota który przepłacił w ****.. :[ 

Aż mnie głowa rozbolała..

EDIT

Proszę bez przeklinania*

Edytowano przez PoznanskaPyra
przekleństwa

Nie radziłbym tyle przeklinać, to nie jest mile widziane na forach ;) 

Teraz będziesz wiedział, że lepiej zapytać niż potem żałować :) 

Za RAM 400 nie dostaniesz, bo jako nowe raczej tego nie sprzedasz - w końcu jest używany. Coś w okolicy ~350zł raczej.
Procesor też jakieś ~360zł. 

Płyta ~360zł.

W sumie jakieś 1100zł przy dobrych wiatrach moim zdaniem. 

Skąd oni w tym komputroniku takie horrendalne ceny biorą? Masakra, identyczne podzespoły w innych sklepach zwykle kilka dych taniej. 

Dzięki Zulaga spróbuje za tyle sprzedać ale nie wiem czy się opłaca sprzedawać bo narazie chodzi gram w BF4 na ultra bez przycinania, a czesci w kompach tanieją, nie wiem czy to jest dobry pomysł..? i sory za słownictwo

P.S a wentylatora nie będę musiał sprzedawać?

To już od Ciebie zależy. Procesor + płyta pod Intela to koszt rzędu ~800-1000zł, do tego RAM, wcale nie najdroższy, bo w grach i tak znaczącej różnicy nie zauważysz. Niestety podrożał w ostatnim czasie, a te 8GB to już by wypadało mieć. Ja bym zaryzykował, bo różnica w wydajności będzie wielka, między Phenomem II X4 965 a np. i5 3470 jest spora przepaść 9żeby nie być gołosłownym http://www.anandtech.com/bench/product/102?vs=702 ).Ten AMD nie pozwala rozwinąć skrzydeł tak mocnej karcie, jaką jest GTX770.

2 tysiące i intel i7 ?? za sam procesor dasz grubo ponad 1 złoty a gdzie do tego płyta główna i ramy ja proponował bym xenona v3 +płyta +ram wtedy za płytę z ramem dasz ~1000 zł a reszta na ram i  jeszcze zostanie a xenon jest wydajnością podobny do i7

Okej Zulaga czyli tak zostaje karta GTX770 i wentylator zalman i zasilacz 500W. A do wymiany płyta głowna, procek niech bedzie ten xenon jesli mówisz ze bedzie dobry ile kosztuje?, i te ramy a dlaczego te ramy nie pasuja?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Liquirion
      https://www.youtube.com/channel/UCyhjHeJB233BNnQ-mwNf2zw
      Zapraszam na mój skromny kanał poświęcony, jak narazie, w pełni grze Rocket League. Staram się dodawać odcinki jak najczęściej mogę, jestem skłonny do jakiejkolwiek współpracy (:
      Pozdrawiam, miłego oglądania

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez Damiano1
       Witam Serdecznie,

Przychodzę do Was dziś zaprezentować Mój kanał,
      jest to kanał o tematyce gamingowej,
      w przyszłości planuje wprowadzić również elementy Vlogowe,
      Interesuje się grafiką komputerową, komputer to moje hobby,
      świątynia, obiekt westchnień.

Coś o Mnie:
      -Mam na imię Damian,
      -Mam 19 lat,
      -Strasznie "jaram" się YouTubem,
      -Hobby: Motoryzacja, grafika komputerowa, Sport i oczywiście Gaming,
      -Lubię robić Live ponieważ jest to świetna opcja interakcji z widzem,

Teraz przedstawię wam mój kanał:
      -Na kanale aktualnie prowadzę dwie serie systematycznie dokładam nowe materiały do tych że serii:
      *Pierwszą serią jest Gameplay z gry Hitman Absolution (Czwartki o 12)
      *Drugą serią jest również gameplay z tym że tym razem z H1Z1 (Poniedziałki również o 12)
      -Dodaje również materiały na które pomysł przychodzi mi spontanicznie i niemalże od razu zabieram się za tworzenie takich odcinków gdy tylko dostanę natchnienia.

Teraz przyszedł czas na link do kanału:
      www.youtube.com/damiano1

Zapraszam i liczę na pomoc w dotarciu do większej ilości ludzi.
      Pozdrawiam Przyjaciół  z JaRocka <3

• Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik