Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SirGorn

Puszka za ~5 kafli.

Polecane posty

Witam, wedle zaleceń @Zaluga & @Oksy017 stworzyłem nowy temat, żeby nie zaśmiecać tamtego (za co przy okazji przepraszam).

Problem z tym, że jak zacząłem składać, to sam blaszak wyszedł mi ~5700, a jak pomyślałem, że do tego jeszcze monitor ~1000 + myszka/klawiatura to stwierdziłem, że chyba przesadziłem  ;)

Takie coś stworzyłem:

CPU: Intel Core i7-4770K LGA1150 BOX  ~1260
GPUPalit GeForce GTX780 Super JetStream 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express ~2000
MOBOAsrock Z87M Extreme4 Intel Z87 LGA1150 BOX ~440
RAMCorsair DDR3 16GB (2x8GB) 1866MHz Vengeance CL9 ~702
HDDWestern Digital Caviar Black 2TB SATA3 (WD2003FZEX) ~550
PSUCorsair RM Series 650W ~420
CASECoolerMaster Haf 922 RC-922M-KKN1-GP ~450

+ dodatki (mysz, klawa, dvd) ~ 300 zł

Monitor coś takiego: 27'' LG 27EA33V-B (na początku myślałem, że kupie sobie taki tańszy TV ~40'', ale szybko budżet mi się skurczył jak zacząłem puszke ulepszać  ;) )

Parę stówek dałoby radę odzyskać np. zmniejszając dysk do 1TB (250 zł), puszkę tańszą (z 100-150zł) i ewentualnie RAM 1600 Mhz (150zł). - z czymś jeszcze przesadziłem?

Puszka pod OC i do rozbudowy o drugą kartę graficzną i dysk SSD w przyszłości.

Komputer ma mi służyć do nauki (lol?) (grafika 3D - dlatego wybrałem i7+GF), oraz oczywiście gier  ;) Cały zestaw chciałbym zmieścić w 6k (na początku założyłem, że kupie kompa do 5k, ale widzę, że to się nie uda)

Najdziwniejsze jest to, że mobo to microATX ;). Ponadto spokojnie można wziąć tańszą obudowę pokroju Arc Midi R2, czy nawet Bitfenix Ronin. Zależy co komu potrzeba. Dokładamy 30+ zł i mamy Seasonic SSR 650RM.

A jakieś lepsiejsze chłodzenie na proca? :P Ja bym zamiast Corsaira 1866 Mhz wybrał w podobnej cenie Patriot 2400 Mhz 2x8GB. Gdybyś dołożył nieco do płyty głównej mógłbyś dostać nieco lepszą, bardziej dedykowaną do gier.

@Ravborn:

Nie zauważyłem, że to microATX - chodziło mi o Asrock Z87 Extreme4 - w sumie nie znam się na MOBO, gdzieś mi się rzuciło w oczy, że nadaje się do SLI  :P

@Broda ty

problem w tym, że ja próbuje ciąć koszty, a nie jeszcze je zwiększać ;)

Ale jak już napisałeś, to może mnie przekonasz...

Płyta główna dedykowana do gier - z tym, że to oficjalnie ma być komp do nauki grafiki komputerowej (nie wybrałem grafiki dedykowanej pod grafikę (nvidia quadro), która w sumie ma podobną cene do 780tki, bo to komp dopiero do nauki) ;)

Co do pamięci to nie duża różnica w cenie, to jeszcze może być. ;)

Hmm, co do chłodzenia... jakieś rady? Bo równie dobrze mógłbym wejść na Podzespoły -> Chłodzenie -> Procesor -> Cena 150 - 300 -> Random(nie brać pod uwagę tych, które mają stałą prędkość obrotową).

A jakieś lepsiejsze chłodzenie na proca? :P Ja bym zamiast Corsaira 1866 Mhz wybrał w podobnej cenie Patriot 2400 Mhz 2x8GB. Gdybyś dołożył nieco do płyty głównej mógłbyś dostać nieco lepszą, bardziej dedykowaną do gier.

Płyta dedykowana do gier?! Błagam.... W 5000zł można by ze spokojem intela i7 3930k wepchnąć. 

PS. Wydaje mi się że GTX 770 będzie miał lepszy stosunek wydajności do ceny niż 780

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtZK4q6fC6jadFFKa1N5OVVaQk4zVFFRQ3FkZk9WSXc&usp=sharing

PS2

i73930.PNG

Obudowe jakąś do tego musisz sobie wybrać i już. Z góry mówię że wydawanie 400zł na obudowę to absurd.

PS3.

Jak możesz kupować na ebay-u to warto zastanowić się nad 

Intel® Xeon® Processor E5-1650 v2

Tak ciężko to przełknąć jak ktoś całkowicie odwraca Twój świat do góry nogami .

@PoznanskaPyra 

Zaproponowałeś coś całkowicie odwrotnego jak myślałem (karta graf < procek). Mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego postanowiłeś tak to złożyć? Myślałem, że do grafiki/gier większa moc obliczeniowa na karcie bardziej się przydaje.

I również mam pytanie co do RAM. Nie lepiej poszukać czegoś 2x8 GB, bo gdybym chciał to w przyszłości rozbudować to będę musiał kombinować.

Kumpel podesłał mi taką obudowę, jest 2x tańsza i wygląda również zacnie.

I pytanie podstawowe:

Zakładając, że wiem mniej więcej już co chce, to gdzie polecacie to kupić? Najlepiej wraz z montażem. - Komputronik?

Komputronik? Najdrożej w sieci. Polecam morele.net, techplanet.pl, agito.pl lub ram.net.pl. A cd. składania - złóż kompa sam, to nic trudnego, a będziesz miał pewność, że wszystko jest jak należy i porządnie poukładasz kable. 

Cd. obudowy - może HAF912+?

Tak ciężko to przełknąć jak ktoś całkowicie odwraca Twój świat do góry nogami .

@PoznanskaPyra 

Zaproponowałeś coś całkowicie odwrotnego jak myślałem (karta graf < procek). Mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego postanowiłeś tak to złożyć? Myślałem, że do grafiki/gier większa moc obliczeniowa na karcie bardziej się przydaje.

I również mam pytanie co do RAM. Nie lepiej poszukać czegoś 2x8 GB, bo gdybym chciał to w przyszłości rozbudować to będę musiał kombinować.

Kumpel podesłał mi taką obudowę, jest 2x tańsza i wygląda również zacnie.

I pytanie podstawowe:

Zakładając, że wiem mniej więcej już co chce, to gdzie polecacie to kupić? Najlepiej wraz z montażem. - Komputronik?

Pisałeś o grach i grafice. Moc obliczeniowa GTX770 ma najlepszy stosunek do wydanych na nią pieniędzy, a procek w programach renderujących Ci się przyda, część rzeczy nie da się przenieść na grafikę. 

Pyra mi ładnego kompa złożył, a ja chyba jednak nie chce kompa pod 3D (bo nie zarabiam na graficę póki co,  a jak zacznę zarabiać, to kupię coś z nvidia Quadro) - to znaczy, nie aż tak dobrego, bo do nauki starczyłby mi nawet i5 i jakiś starszy gf ;)

Zdecydowałem, że i7 (+ kiedyś zrobię porządny OC, ale to jak stanę na nogi z kasą), + GTX770 (chyba, że w osatatniej chwili zamiast 770 wybiorę 780, w co wątpię) mi styknie.

I wyszło mi coś takiego:

Monitor: LG 27MA43D - 1150

Klawiatura: Natec Genesis RX55 - 70

Myszka: Tracer Sniper TRM-503 - 99

Napęd DvD: Samsung DVD (byle było) - 62

MOBO: ASRock Z87 EXTREME4 - 508

CPU: Intel CORE I7-4770K  -1229

Chłodzenie CPU: CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 - 160

GPU: MSI GeForce GTX 770 OC Twin Frozr IV Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX - 1250

Pamięć: Crucial BLT8G3D1869DT1TX0CEU 2x8 Gb - 600

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB - 225

Zasilacz: Fractal Design Tesla R2 650W 80 Plus Gold -  350

Obudowa: Zalman Z9 PLUS - 200

Wifi: TP-Link TL-WN851ND - 50

+ Pasta pod proca - 30

--------------------------------------------------

Cały zestaw ~ 6000 zł

I teraz tak. Zasilacz i chłodzenie CPU, MOBO ściągnąłem z tematu od @Oksy017 (Komputer do 5 tys zl!)

Ten zasilacz 650 starczy do tego zestawu? 

I coś mi się obiło o uszy, że ta obudowa Z9 ma mało miejsca na GPU (300mm), a karta ma prawie 300. To raczej nie jest dobrze, co nie?

Szukałem jakiejś ładnej(żeby nie był taki blaszak, jak to kiedyś robili), dość taniej obudowy, ale znalazłem jeszcze tylko takie: SilentiumPC GLADIUS M40 PURE BLACKFractal Design Core 3000 Black - nie chce wydawać na obudowe 400 zł, jakto miałem ochotę na początku ;)

Dobra, to zakładam, że zestaw nie jest najgorszy.

Ale zastanawia mnie jedno, bo dokładać minimum 800 zł, żeby mieć 780tke to trochę głupota, bo narazie i tak wszystkie gry pójdą na ultra póki co. A za rok np. dokupić drugą 770tkę do SLI (ta MOBO chyba będzie dobra do tego, hmm?). A zakładam, że 2x 770 SLI będzie bardziej wydajne niż 1x 780 - zgadza się?

Teraz pytanie, czy SLI dosłownie podwaja wydajność grafiki czy są straty - czyt. czy ta druga karta daje np. 80% wydajności, a nie 100% jakby się mogło wydawać?

Jasne, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno teraz jednej 770-tki, a w przyszłości drugiej. Tu masz porównanie w 3DMark11.

GTX770 - http://www.3dmark.com/3dm11/7080406

GTX780 - http://www.3dmark.com/3dm11/7402443

2x GTX770 - http://www.3dmark.com/3dm11/6845384

Zwróć uwagę na "Graphics score", bo ogólny zależy też od procesora, a te się różnią.

Różnica między jedną 780-tką, a dwoma 770-tkami jest spora, także ja nad tą opcją dobrze bym się zastanowił.

PS. Pamiętaj, że te karty są porządnie wyżyłowane, najlepsze wyniki na forum :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka
    • Przez Śliwa
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jak może część z Was zauważyła, niedawno powstał temat 'Ranking twojego PC' założony przez @Klinowatora, jednak nie było zbytniego ruchu, a z Catzillą były problemy. Postanowiliśmy zatem założyć nowy temat i taki właśnie zakładam. Co ma on na celu? Przede wszystkim pokazać jak zróżnicowane komputery pod względem wydajności mamy, a może i wywiąże się z tego jakaś ciekawa rywalizacja?

Do mierzenia wydajności posłuży, zapewne dobrze Wam znany, benchmark 3D Mark11. Można pobrać go stąd: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,Program,Windows,21900.html (polecam pobierać przez 'linki bezpośrednie' po prawej stronie, a nie z asystentem pobierania ).

Abyśmy mogli stwierdzić, że właśnie na takim i takim sprzęcie wykonujecie test, przydałoby się, żebyście pobrali 2 (dla chętnych 3) programy diagnostyczne, które, swoją drogą, na 80% macie
      Chodzi mi dokładniej o http://www.techpowerup.com/gpuz/ (dokładne informacje nt. karty graficznej) oraz http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (dokładne informacje nt. procesora) a także http://www.hwinfo.com/download.php (temperatury wszystkich najważniejszych podzespołów).

Okej, teoria za nami. Odpalamy 3D Mark11 i ustawiamy opcje na takie, jakie przedstawia screen w spoilerze:

Ważne, aby w czasie testu uruchomione były wszystkie trzy programy diagnostyczne (a tak je sobie nazwałem ). Po zakończeniu testu program powinien otworzyć stronę w przeglądarce, na której będzie wszystko o testach - średni fps, taktowania wszystkich podzespołów itd. Teraz, będąc na tej stronie, uwidaczniamy wszystkie 3 programy i ustawiamy tak, żeby nie zasłaniały wyniku testu (w HWInfo można ukryć niektóre temperatury poprzez opcję 'hide'). W temacie pod screenem wklejamy link do wyniku.
      Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne, z resztą wstawię swój wynik jako przykład jak ma to wyglądać.

Jak wiadomo, jeden robi OC, a drugi nie. Postanowiłem więc, że będą dwa rankingi - pierwszy - sprzęt bez jakiegokolwiek OC, czyli na stockowych zegarach i drugi - z OC jakie ktoś zrobił. Zakładając, że ktoś wykona testy do obu rankingów, będzie można obliczyć przyrost wydajności w procentach, a tenże ów przyrost pojawi się obok obu rankingów (będzie to w sumie trzeci ranking, układany wg tego, czyj przyrost jest najwyższy - da to szansę użytkownikom, którzy nie mają sprzętu za 3-4 tysiące zł.)
      Wydaje mi się, że wszystko jest proste i czytelne, także jeśli chcecie dowiedzieć się jak wypada Wasz PC na tle innych - testować, screenować, wysyłać, podkręcać

Oczywiście rankingi będę aktualizował tutaj, w pierwszym poście. Okej, zatem zaczynamy!
      *kolor czerwony - taktowanie rdzenia karty
      **kolor niebieski - taktowanie pamięci karty
      Ranking bez OC 

1. Ziggy GG [2] (i7 5930K/GTX Titan X/ 32 GB) 18748 ("Krul" absolutny!)   
      2. MaxiLager [2] (i7 4770k/GTX 980/ 16 GB) 15144
      3. Bartoszzdr (i7 4790k/GTX780Ti/16GB) 13657
      4. avanti (Xeon E3-1231 v3/ GTX 980/ 8 GB) 14646                                                                          
      5. Ziggy GG (i7 4790k/GTX970/16GB) 13156                                                                                                         
      6. Maatt (i7 4770k/GTX780/32GB) 12794                                                                                              
      7. Klinowator (i7 4770k/GTX780/16GB) 12764                                                                                       
      8. Śliwa[test] (i5 4690k/R9 290/8GB) 11933
      9. technikuk (FX8350/R9 290X/16GB) 11921              
      10. Broda ty (i7 4770k/GTX770/16GB) 10841                             
      11. Góralplayer (i7 2600k/GTX770/8GB) 10251                                       
      12. MaxiLager (i7 4770k/GTX680/16GB) 10011
      13. Hardkor [2] (i5 4460/GTX 970/8 GB) 9985
      14. Fuzzik (i5 3570k/GTX770/4GB) 9673
      15. Elek (i5 4570/GTX770/) 9635
      16. LybuS (i5 4690/R9 280X/8GB) 9624
      17. JohnnyKaktus (i5-4590/ GTX 960/ 8 GB) 9556
      18 Śliwa[test2] (i5 4690k/R9 280/8GB) 9158
      19. SSG (i5 4690/GTX770/8GB) 9153 20. Mayteck (i5 4690/GTX760/8GB) 8498 21. gasCNN (i5 3570k/GTX760/12GB) 8172
      22. Dawid813 (i5 4570/GTX760/) 7786
      23. Patrykk (i5 3350p/GTX660Ti/8GB) 7717
      24. Śliwa (i5 2500k/HD7870/8GB) 7688
      25. DarkAnvil (i5 4440/GTX760/8GB) 7630
      26. EniuuuPL (Intel C2Q Q8300/GTX660/4GB) 5050
      27. Góralplayer (I7 2600k/HD7770/8GB) 4601
      28. Hardkor (Athlon II X4 645/GTX570/8GB) 4445
      29. Glock (A8 3870/HD6770/8GB) 2666
      30. Łukasz8 (Intel C2D E7600/HD6770/6GB) 1990
      31. Piciu256 (Intel Celeron G530/GT440/4GB) 1423

Ranking z OC

1. ZiggyGG [2] (i7 [email protected]/ Titan X/ 32 GB) 19161
      2. ZiggyGG (i7 [email protected],4GHz/GTX Titan X/16GB) 17053   
      3. Ray (i7 [email protected],5GHz/[email protected]@1575/8GB) 9339                 
      4. Śliwa (i5 [email protected],8GHz/[email protected]@1520/8GB) 9069    
      5. neo10 (i5 [email protected],6GHz/[email protected]@1350/8GB) 6922

// Stan na dzień 6 czerwca 2015 // Śliwa //

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec