Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej,

mam problem z kartą graficzną NVidia GeForce GT520M.Otóż menadżer urządzeń pokazuje że karta działa poprawnie,sterowniki są w porządku,jednak moje gry jej nie widzą (np.:Total war Rome 2 ; Battelfield 3 ; Skyrim),tylko Intel HD...Próbowałem opcji  "ppm-uruchom z..." i wogóle nie mam takiej opcji!? Kiedy chcę otworzyć panel sterowania tej karty to wyświetla mi komunikat :"urzytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA"...?Nie wiem za bardzo co w tej sytuacji powinienem zrobić, pomożecie???

Z góry dziękuję,

w kontakcie,

pozdrawiam.

Jeśli to istotne: intel core i3 , 4 GB RAM.

Już kiedyś był taki problem, pomogły ustawienia w biosie. 

Dzięki za info ,choć muszę przyznac że nie jestem oblatany w temacie biosa etc...=s ( wogóle odnośnie komputerów =P,myślałem np że może jakaś wtyczka jest odłączona-miałem wymieniany monitor w lapku,niby identyczny,he he).

Mogę liczyć na jakieś wskazówki???= )

Pozdrawiam.

Może zacznijmy od tego jaki to laptop?

A jeśli chodzi o kartę graficzną to pewnie włączył się tryb oszczędzania energi i lapetop przeszedł na układ graficzny zintegrowany.

Sprawdz na początek w sterownikach czy da się zmienić a jak nie to wejdz w Bios i przestaw i po problemie.

Chcę tylko żeby ta karta działała w pełni i żebym miał rozdzielczość wiekszą niż mam teraz tj, 640x480 i wiecej kolorów niż 16. Laptop to asus K53sj z winows 7 który mi znalazł najnowsze sterowniki karty graficznej. Zintegrowana karta intela - intel hd graphics 3000   w menadżerze urządzeń ma żółty znaczek a we właściwościach wyskakuje info że urządzenie nie może odnaleźć wystarczającej ilości wolnych zasobów, których mogłoby użyć, żeby go użyć należy wyłączyć jedno z pozostałych urządzeń w systemie. 

Niestety to nie pomaga. Karta Nvidi Geforce GT 520 M jest poprawnie zainstalowana, nie ma żadnych konfliktów, ale sterowników ze strony nvidii nie mogę zainstalować by zmienić rozdzielczość ponieważ komunikat mówi, że "sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego". 

W biosie próbowałem różnych rzeczy ale nie mogę tam nic znaleźć, lub mam jakąś starą wersje biosa czy coś w tym rodzaju - co tam dokładnie mam zrobić jeśli już?

Daj screena z menadzera.

A na obudowie nie masz jakiegoś przełącznika miedzy zintegrowaną grafą a dodatkową kartą graficzną.

Jeszcze taki sposób najedz myszką na ikonę gry prawy przycisk i powinna być opcja " Uruchom z procesorem graficznym " i wybierasz Nvidia powinno zadziałać.

zdaje się że mam ten sam problem tyle że procesor i7 intela geforce gt 520m co dokładnie było z tym biosem??

Ten bios w 7-ce...tam nic nie ma praktycznie...

Jak już pisałem - to laptop. Nie ma żadnego przełącznika,

W niektórych laptopach są takie przełączniki.

a nic się nie da wybrać bo cały czas mam 16 kolorów i sterowniki ze strony nvidii nie może odnaleźć sprzętu

To zainstaluj sterowniki od zintegrowanej to sobie to ustawisz odpowiednio a póżnej zrobisz tak jak pisałem " najedz myszką na ikonę gry prawy przycisk i powinna być opcja " Uruchom z procesorem graficznym " i wybierasz Nvidia powinno zadziałać".

Ten bios w 7-ce...tam nic nie ma praktycznie...

wiesz, że do biosa wchodzisz nim odpali Ci się windows? Zdajesz sobie sprawę, że wygląd biosa nie jest zależny od windowsa?

Jak masz zainstalowany program ASUS Live Update to go odinstaluj.

Zainstaluj program CCleaner nastepnie odinstaluj wszystkie sterowniki od kart graficznych (czyli tą zintegrowaną i dedykowaną) reset kompa póżniej programem CCleaner wyczyść system nie instaluj żadnych sterowników ani przez program ani z płyty pobierz sterowniki od grafiki zintegrowanej ze strony producenta (zakładka VGA) zainstaluj na razie tylko takie.

Drugi pomysł to zainstaluj program Power4Gear Hybrid Utility i w opcjach jest jak pamietam mozliwość ustawienia "trybie najwyższej wydajności" ustaw.

Trzeci pomysł format i nowa instalka systemu i instalacja wszystkich sterowników nie przez program tylko pobrać bezpośrednio ze strony producenta.

wiesz, że do biosa wchodzisz nim odpali Ci się windows? Zdajesz sobie sprawę, że wygląd biosa nie jest zależny od windowsa?

No wiem,byłem,zwiedzałem =) przy tych nowszych systemach tak te biosy zrobili że my za dużo tam nie pozmieniamy,czytałem też coś tam o tym że tak to teraz jest,he he.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez zaricha12
      Cześć ! Tak jak w tytule szukam grafika komputerowego do wykonania prac typu (logo,avatar,miniaturki i layouty). Co do płatności (przelew) . Możliwa współpraca na dłużej.
      Jesteś chętny ? napisz a na pewno się dogadamy
    • Przez xMatwiej

Projektowanie graficzne - retusz zdjęć, broszury, ulotki, wizytówki, okładki albumów płyt, coverarty na YouTube, bannery, avatary, overlay'e na stream, porady i więcej.

• Przez chrzanu
      Witam potrzebuje cały layout na twicha bannery/loga etc, zdj w tle na yt/fb.
      Płatnośc przelewem.
      kontakt : https://steamcommunity.com/profiles/76561198108823888/

• Przez MG Solution
      Witam, oferuję swoje usługi z zakresu grafiki/motion graphic/video zajmuje sie tym zawodow jestem w stanie wykonać cała oprawe graficzne kanałów na yt, Logo, intro, video. Po więcej informacji proszę priv prześlę swoje portfolio do podglądu.
    • Przez THEStalker_1337
      Witam wszystkich
      Od około roku zajmuje się grafiką czyli bannery na YouTube czy grafiki na Fanpage!
      Jak ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na PW! lub najlepiej TS3 (acpajace.pl) i w nicku wpisz Stalker będę wiedział ze ty do mnie!
      Bannery na YT oraz różne grafiki robię odpłatnie!
      Cennik:
      Banner+Avatar -20 PLN
      Miniaturka-10 PLN
      Grafika na Fanpage-5-10 PLN
      Grafka na Strone WWW-5-10 PLN
      A tu kilka moich prac!
      Bannery

Miniaturki

Grafika na fanpage

Grafika na strone WWW

Dzięki za uwagę !

Legenda grup: