Skocz do zawartości
Radek988

Rozmowa z dostawcą internetu na temat zwiększenia limitu podłączonych urządzeń

Polecane posty

Witam

macie może jakiś pomysł jak nakłonić dostawcę do zdjęcia ograniczenia z ilości urządzeń podłączonych potrzebuję co najmniej 10 urządzeń podłączyć a max limit nałożony jest 2 co jest absurdalne

do podłączenia jest w tej chwili 3 PC stacjonarne 4 telefony i 2 laptopy a jeśli chcę podłączyć coś innego to muszę rozłączyć aktualnie podłączone urządzenia i odłączyć zasilanie rutera

kilka razy z tatą byłem ale prosząc o login i hasło do rutera żeby zrobić to samemu zamiast tego dostawaliśmy kartkę z kluczem do Wi-fi sami też zmienić nie chcą

a może macie jakiś pomysł jak obejść login i hasło rutera ??

zresetuj go do ustawień fabrycznych i ustaw własne hasło, ja tak mam zrobione :)

Tylko nie gwarantuję że po tym się połączy i jeśli się połączy to może to potrwać kilka godzin więc nie panikuj od razu bo musi znaleźć parametry. Przynajmniej tak jest w modemach od kablówek.

niestety Vectra (tak to mój dostawca) jest na tyle chytry że resetowanie rutera nic nie da robiłem już to

do póki nie podłączę kabla antenowego to mogę wejść na zresetowanym po podłączeniu bierze ustawienia od dostawcy

Tak bierze, ale login i hasło też? u mnie nie i mogę wszystko sobie dostosować. Faktycznie może poza jednym, jeśli masz ustawiony w trybie switcha (tak że przypisuje zewnętrzne IP urządzeniom podłączonym do niego) to tego nie możesz zmienić, musisz to zgłosić.

Najlepszym wyjściem będzie zakup własnego routera i podłączenie go pod ten, wtedy masz pełną kontrolę.

Login i Hasło niestety też i nie można się dostać do rutera tak mam zewnętrzne IP

kupienie 2 rutera nie jest wyjściem  bo to jest absurdalne żeby tylko 2 urządzenia a jak nie to muszę nakłonić tatę na zerwanie umowy z Vectra

Jak dostajesz 2 zewnętrze IPv4 to wcale nie jest takie absurdalne w czasach gdy IPv4 brak. U mnie są chyba 4 zewnętrzne, ale mam ustawione właśnie na 1 które rozdziela je na lokalne (obecnie mam chyba z 15 urządzeń podłączonych). Musisz im wytłumaczyć żeby przełączyli Ci tryb działania routera.

czyli to wina IPv4 ?? czyli mają mi przełączyć na IPv6 i będę miał możliwość podłączenia większej ilości urządzeń brat ma Netię i IPv4 mu nie ogranicza

Ale pewnie jedno IPv4 na te wszystkie urządzenia :)

Nie możesz od tak sobie przejść na IPv6, poszukaj w Google, za dużo tłumaczenia.

Chodzi o to żebyś miał ustawiony tak żeby dzielił to jedno IP a nie przypisywał każdemu urządzeniu zewnętrzne. Przypuszczam że będzie konieczna wymiana modemu ponieważ kablówki zazwyczaj jeśli modem taką funkcjonalność posiada to ustawiają go w ten sposób domyślnie.

Nie wiem jaki masz modem, podaj model to sprawdzę co potrafi.

a te IP wyglądają jak te?:

• 10.0.0.0 - 10.255.255.255 – dla sieci prywatnych dawniej z klasy A (maska: 255.0.0.0/8)
  • 172.16.0.0 - 172.31.255.255 – dla sieci prywatnych dawniej z klasy B (maska: 255.240.0.0/12)
  • 192.168.0.0 - 192.168.255.255 – dla sieci prywatnych dawniej z klasy C (maska: 255.255.0.0/16)

https://pl.wikipedia.org/wiki/IPv4#Prywatne_adresy_IPv4

Jeśli tak to dzieli, jeśli nie to masz zewnętrzne.

Olej router dostawcy, podłącz kolejny router jako urządzenie i masz wywalone na to co ustawił dostawca. Jak się uprzesz możesz sobie nawet to www.mtmnet.com/3C17204_Refurb.htm

podłączyć i będziesz miał liczone jako jedno urządzenie. 

Olej router dostawcy, podłącz kolejny router jako urządzenie i masz wywalone na to co ustawił dostawca. Jak się uprzesz możesz sobie nawet to www.mtmnet.com/3C17204_Refurb.htm

podłączyć i będziesz miał liczone jako jedno urządzenie. 

Dokładnie:D Podłącz swój router zamiast kompa i dalej już dziel i rządź ;)

Ok porostu muszę mieć ruter który neta bierze z kabla Ethernet dobrze rozumiem bo z sieciami do czynienia nie mam

Pyra nie przesadzajmy Switcha to ja nie potrzebuję w domu :)

Dzięki maxi wiesz w szkole na przerwie piszę się szybko a najwyżej potem poprawia poza tym na tablecie nie wygodnie pisać

Edytowano przez Radek988
Ahhr ! Poprawiłem "u" na "ó" MaxiLager

Dokładnie tak. Ja tak mam

>WiFi (n urządzeń)

>Mój router>PC1

Skrętka od dostawcy >Router dostawcy >TV1          >PC2

>TV2

PS. 

Tak to wygląda

routery.png

ok rozumiem dziś idę do znajomej ona ma jakiś stary ruter nie używany zobaczę może wymienię się za modem bo mam własny i tylko leży

i tak jeszcze może nie do końca z tym związane ale podobne z kolegą próbowaliśmy połączyć 2 PC skrętką z tym że jeden ma XPp 2 ma windows7 ale za chiny nie chciały się połączyć nawet pingowanie się nie udawało

tak kabel jest skrosowany sam osobiście przerabiałem kabel

Ok. Mam ruter ale złącze RJ11 da się podłączyć RJ45?

ok routery połączyłem obyło się bez przejściówki wystarczył kael RJ45 w gniazdo dawnego routera jak i aktualnego

Po prostu użyłem kabla Ethernet (RJ45) wpięty w gniazda ethernet 1 zaczął przekazywać sygnał do 2 routera ale teraz problem jest w ustawieniu 2 routera tak by można było wbić z niego na internet gdyż wykrywa go normalnie się łączę ale nie mam dostępu do internetu

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik