Skocz do zawartości
L-u-K-

World War Z

Polecane posty

worlds279c3828d6d4de6bbf8679b43a75bd85.j

Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: USA, Malta 
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

Premiera Polska: 2013-07-19

Premiera świat: 2013-06-20

Opis filmu:

Film zrealizowany na podstawie noweli Maxa Brooksa. Świat nigdy nie będzie taki jak dawniej – po 10 latach strasznej i wyniszczającej wojnie ludzi z zombie. Ludzie nie są już na szczycie łańcucha pokarmowego, Ziemia jest opanowana przez potwory z piekła rodem.

Na pewno będzie super krótko mówiąc. Sam czytałem o autorze filmu dosyć dużo w przeszłości i wiem , że z nim zawsze wyjdzie świetny film. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu do The Walking Dead ... ?

Leniwi twórcy (w 2011 kręcili- gdzieś jest na YT film z kadrami), czyżby nowe zmutowane "yntelygentniejsze zombie"+ do tego blond Pittu ;) Poczekamy, zobaczymy....czy nie wyjdę w trakcie  :o

Oby to nie było jak "Wojna Światów" ^_^

Co jak co ale mam nadzieje że zapełni chociaż troche mój głód zombie spowodowany słabymi produkcjami z ostatnich lat... Martwi mnie jednak fakt że trupy osiągają rekordowy czas w biegu długodystansowym oraz wspinają się ramie w ramie przez mur który człowiekowi by sprawił nielada problem... Czy dobrym posunięciem będzie odbiegnięcie od normy..?

Jakoś ciężko mi się przekonać do tego filmu. Bardzo lubię klimaty zombie, ale po trailerze widać trochę, że pakują je tam na siłę, wszędzie, gdzie się da. Tak, jak powiedział YankeS, trupy dodatkowo mają chyba przepakowane mięśnie, jak na trupy. ;) Brad Pitt to świetny aktor, ale obawiam się, że to nie będzie jego najznakomitsza rola, bo całość będzie o wiele za bardzo rozbuchana.

Hmm zapowiada się świetny film, trailer rewelacyjny, jednak tak to już z trailerami bywa że zdradzają nam same najlepsze sceny nie zostawiając nic dobrego na sam seans.

Jeżeli chodzi o zombie to już jest kwestia gustu, w filmie "28 dni później" zarażeni również byli bardzo sprawni jednak nie byli zombiakami, kierowała nimi agresja, nie głód, w tym filmie może to być połączone, co do inteligencji...ja jej tu za bardzo nie widzę ;p chmara zombi biegająca sobie po głowach, wpadająca na wszystkie przeszkody, co do sceny z murem- oni sie nie wspinają, biegną przed siebie wchodząc sobie na głowy :) 

Na pewno film będzie świetny, mam nadzieję że uda im się zrobić ambitny film o zombie hehe... :D

Podobno twórcy War Z mają teraz kłopoty z ziomkami z Paramountu z racji tego że ich gra ma podobną nazwę do nazwy tego filmu :mellow:

Podobno twórcy War Z mają teraz kłopoty z ziomkami z Paramountu z racji tego że ich gra ma podobną nazwę do nazwy tego filmu :mellow:

Zamiast się wzajemnie wypromować co przyniosłoby im dużo większe korzyści to wolą sobie skakać do gardeł - żadna nowość ;-)

Jestem fanem typu Apokalipsa Zombie i się nie mogę doczekać dużo osób mówi że film będzie lipny ale wątpię trailer mi się spodobał i z niedoczekaniem czekam na film. 

5 lipca w Polsce, zobaczymy co to :D Mi tam się nie podoba tylko jedno: zombie biegają. Zgniłe kości i bieg? xd Really?! Na pewno wybieram się już pierwszego dnia jak w kinach się pojawi. Przypomina mi się film "Niemożliwe", oczekiwałem czegoś lepszego, a dostałem oczojebny obraz w 4k, z kiepską fabułą. Tu podchodzę nieco sceptycznie, więc może film będzie dobry? :P

Sory, że odświeżę ten temat ale mam jedno pytanie po tym jak zobaczyłem reklamę w TV, tego filmu.

Reklamodawca czyta tytuł "Łord Łar Zet (World War Z)" nie powinno być "Łord Łar Zi (World War Z)"?!

Tak przynajmniej się czytało tytuł gry, ale iż film na podstawie gry nie jest to może to coś zmienia...

Jak myślicie? 

o myślicie o filmie z kultowej gry Waz Z ?? 

Gdybym był moderatorem, dostałbyś +50% ostrzeżenia do profilu za to bluźniercze stwierdzenie :P Gra WarZ oraz film World War Z nie mają ze sobą nic wspólnego poza walkami w sądzie o prawo do używania nazwy. Oczywiście trzeba tu poprzeć rękoma i nogami twórców filmu, którzy słusznie walczą z oszustami i złodziejami siedzącymi w firmie Hammerpoint Interactive. Szkoda, że nie przywalili im jakąś wielomilionową karą, cieszyłbym się jak dziecko, gdyby Hammerpoint Interactive zostało zamknięte, a gra upadła :P Z tego, co kojarzę nazwa "War Z" została zarejestrowana przez Paramount długo przed powstaniem modyfikacji znanej jako War Z.

Odnośnie samego filmu. Z pewnością obejrzę, dla samego aktora. Jednak czy film mi się spodoba - ciężko powiedzieć. Muszę przyznać, że tematyka zombiakowa jest dla mnie dość przyjemna, jednak w innej formie niż prezentuje to trailer filmu - ja lubię strach, poczucie niepewności, nie zaś wręcz przelewające się jak fala hordy zombie. Trailer wygląda trochę jak film "Pojutrze" gdzie wodę zamieniono w zombie - wylewają się wręcz ulicami, jest ich więcej niż w ogóle było mieszkańców w mieście :P Zobaczymy, zobaczymy, nie wróżę jednak sukcesu z prostego względu - jest tu za dużo "rozpierdzielu", a za mało strachu i napięcia.

7553836.6.jpg?l=1371477834000

World War Z

O Filmie:

Trzeba przyznać, że „World War Z” ma klimat – w niego wprowadza nas już czołówka, potem film tego nastroju nie traci, choć dość mocno konstrukcją przypomina grę komputerową, w której zmieniają się lokacje, a chmara zombie czyha za każdym rogiem. Takie są jednak prawa gatunku i nie ma się co ich czepiać. Zombie są bezmyślne i nie planują super ataku, ale po prostu zalewają zdrowych swoją masą, gryzą ich i zachowują się jak... bezmózgie zombie, czyli w zasadzie w granicach normalności dla tego typu stworzeń.

Świetnie sfilmowany jest początek - chaos, anarchia i zagrożenie, które może pojawić się w każdej chwili – to cechy filmu, które wpływają zdecydowanie na plus i wytwarzają trochę klimatu jak z horroru, choć film horrorem raczej nie jest. Zombie tak straszą, jak i bawią.

Film Marca Forstera nie zwalnia ani na minutę, ale... co najdziwniejsze - czasami jest to zaletą, czasami wadą. Zapewnia to dobre tempo i brak przedłużonych momentów, które mogłyby zacząć nudzić. Poza tym miło patrzeć na całą bandę zombie, które depczą po sobie i są jak chmara owadów ogarniętych tylko i wyłącznie chęcią pogryzienia człowieka. Ale z drugiej strony momentami chaos na ekranie jest zbyt wielki i możemy nie nadążyć za tym, co Forster chciał pokazać. A więc znów jego film cechuje chaos – tak jak było z „Quantum of Solace”, w którym dziki montaż niemal uniemożliwiał zrozumienie co, kto, komu i dlaczego.

Obraz nie zaskakuje nas ani na chwilę, jest przewidywalny, ale tak jak pisałem wcześniej – dzięki kolejnym miejscom, w które podróżuje Gerry, pragnący odnaleźć antidotum na tę zarazę oraz dzięki utrzymaniu tempa filmu ogląda się go całkiem przyjemnie, ale nic ponad to. Oczywiście – Brad Pitt się sprawdza – bogaty, piękny ratuje świat przed falą zombiaków, jakby opędzał się od grupy psychofanów. „World War Z” to typowy wakacyjny film, którego możemy obejrzeć zajadając się popcornem . Na pewno będziemy dobrze się bawić, jeśli przymkniemy oko na pewne scenariuszowe nieścisłości i nastawimy się na czystą rozrywkę.

MOJA OCENA - 8/10
filmweb.png

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik