Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz13v

R9 280x czy GTX 770

Polecane posty

Witam forumowiczów!

Mam zamiar składać zamówienie na nowego kompa i wciąż nurtuje mnie wybór karty graficznej. Zastanawiam się najbardziej nad Gigabyte r9 280x 3gb i Palitem gtx 770 2gb. Serce mówi Nvidia (zawsze miałem zielonych) i lubię physyx, a rozum amd ze względu na bebechy amd w nowej generacji konsol.

Cena jest podobna. Głównie do gier ma posłużyć oczywiście.

I pytanie do Was, co byście mi polecili?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Na początku mówię, że znawcą nie jestem, a ponieważ jesteś tutaj chyba nowy to może jeszcze nie wiesz, że czasem jak coś powiem to nie zawsze dobrze. No ten Radek którego tu wymieniłeś to podobno bardziej jest na poziomie HD79xx, no ale z racji tego, że pewnie będzie lepsza optymalizacja pod większość gier no i ma więcej pamięci to raczej bym wziął AMD. Może dlatego, że zawsze miałem AMD, ale nie wiem. Wiem, że może ilość pamięci pisze się tylko żeby przyciągnąć ludzi, ale chyba z dobrą podstawą - im więcej tej pamięci, tym większe tekstury karta będzie mogła wyświetlić bez spadku FPS'ów. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale 770 to podobno odgrzewany 670. Co do PhysX - nie widziałem tego nigdy w akcji, ale pewnie chodzi tu o ruch cząsteczek, dymu itp. W BF4, który jest zoptymalizowany pod karty AMD dym też porusza się zgodnie z kierunkiem wiatru. To taki przykład. Jeśli kolejne gry pójdą w ślady BF'a to pewnie w każdej grze będzie coś podobnego do PhysX tylko na kartach z AMD. Czerwoni mają niby coś na wzór tego PhysX, czyli TressFX, ale to tam działa chyba tylko na włosy.

Dzięki.

Nowy jestem w pisaniu (2 post), ale czytelnikiem jestem już dlugo XD

A mogłbyś opisać jak wyglądają aktualizacje Radeon ów, bo dużo jest krytyki w necie na ten temat.

Trochę się właśnie skłaniam do radeona, tylko wolę zapytać o Wasze opinie.

Z tego co wiem te radki(r9 2xx) są pradozerne a temu 280x bliżej do 7950-7970. Physx jest tylko w paru grach. W tym roku wyszły może 4 gry z obsługą tego. Jestem na komórce więc nie dokonca mam sprawdzić jak ceny kart. Ja jednak byłbym za 770

Zdecydowanie brałbym gtx 770. Dużo lepsza kultura pracy, niższe temperatury. Do tego dostaniesz za free kilka drogich gier. Nie kierowałbym się tym, że kowe konsole będą na gratach AMD. Battlefield 4 miałbyć tak bardzo zoptymalizowany pod AMD a i tak działa lepiej na intelu i geforce'ach. Większość testów od dawna pokazuje, że gry lepiej działają na intelu z Nvidią niż z Radeonem. Do tego jeśli chciałbyś nagrywać jakieś gameplaye to Nvidia ShadowPlay będzie dla ciebie zbawieniem ;)

Więc tak, procek AMD czy Intel, tu nie ma różnicy oba łączą się z kartą za pomocą PCI-e x16, APU jest pierwszym procesorem gdzie GPU i CPU są połączone za pomocą współdzielonej pamięci. Temperatury pracy, może i tak, tylko kto korzysta z kart opartych o fabryczny system chłodzenia? Autorskie systemy sprawdzają się znacznie lepiej, mając tylko jeden minus. Chłodzenie turbiną ogranicza ilość ciepła rozpraszanego w obudowie, turbina wyrzuca ciepło karty na zewnątrz, jednak kosztem tego rozwiązania jest niska kultura pracy. Turbina ze swojej natury pracuje z wysokimi obrotami powodując hałas. Kupowanie w tej chwili NV bez wsparcia sprzętowego dla nowych rozwiązań programowych to cofanie się w czasie. NV będzie miała sens w następnej generacji kiedy to, rozwiązania zostaną wprowadzone w hardware karty. Czyli GTX 8xx, które zapewne niedługo się pojawią. Kolejną rzeczą jest to, że testy przeprowadzane są na win7, a microsoft olał użytkowników siódemek i nowe biblioteki wprowadził tylko dla windows 8, zapewne ma to jakiś związek z konsolami Xbox. NV ma przewagę w tej chwili w jednej rzeczy, mianowicie CUDA. Programy typu sony vegas zdecydowanie lepiej wykorzystują możliwości karty graficznej NV opartej o biblioteki CUDA niż karty AMD, która wykorzystuje OpenGL. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik