Skocz do zawartości
kalibers

[O] Gra o tron

Polecane posty

7604108.3.jpg

Twórcy: David Benioff, D.B. Weiss
Gatunek: Dramat, Fantasy, Przygodowy

Produkcja: USA

Data premiery: USA - 17 kwietnia 2011 | Polska - 18 kwietnia 2011

Liczba odcinków i serii: 50/5

Czas trwania odcinka: 50–66 minut

Siedem rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Pierwszorzędne role wiodą rodziny: Stark, Lannister i Baratheon. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

Myślę że każdy słyszał i wiele z was oglada ten serial. :)

Normalnie dałbym serialowi 8/10, bo fabuła zaczyna coraz bardziej odbiegać od książek. No ale takie już prawa adaptacji, wiadomo. Niedawno jednak usłyszałem plotki, że z serialu chcą w ogóle wyciąć moją ulubioną postać, co jest ogromnym ciosem dla mnie, jak i dla fabuły. Jeśli plotki się potwierdzą, to serial spadnie do 3/10 w moich oczach. :P

Jak dla mnie serial to strata czasu. Po 1 sezonie moje wrażenia są marne i po tych wszystkich recenzjach i pochwałach nie widzę w nim niczego specjalnego. Każdy ma swoje seriale, ja osobiście nie cierpię takich klimatów.

I jak tam wrażenia po pierwszym odcinku czwartego sezonu?

Osobiście bardzo mi się podobał. Nie robi zbyt dużo, nie nudzi a jedynie rozwija powoli wątki z poprzednich sezonów. Jest dobrze, a scena gdzie

Arya przeszywa mieczem tego typka

mnie rozwaliła. Jest dobrze.

Yep

Jest klimat, dużo postaci, wiele wątków, które w sumie łączą się w jeden czy dwa duże, świetna gra aktorska, brak nudy. Jedyne czego brakuje to bitw. Było ich bardzo mało, a też jakoś wybitnie nie zostały rozegrane. Polecam 

Hej ludzie. Mam głupie pytanie :D Warto zacząć oglądać ten serial ? Jestem fanem The Walking Dead,ale obecnie jest przerwa przed następnym sezonem,może warto w takim razie obejrzeć Gre o Tron ?

Wyjdz człowieku. To trzeba poogladać :D

Yep

Jest klimat, dużo postaci, wiele wątków, które w sumie łączą się w jeden czy dwa duże, świetna gra aktorska, brak nudy. Jedyne czego brakuje to bitw. Było ich bardzo mało, a też jakoś wybitnie nie zostały rozegrane. Polecam 

Po prostu serial jest nastawiony typowo na politykę, jakieś tajemnice, spiski rodzinne itp. 

W końcu zobaczyłem 4 sezony i przyznam że to satysfakcjonująca rozrywka, teraz zabrałem się za czytanie książek na razie zaczołem 2, przyznaje że warto uzupełnić opowieść poznając książkowy odpowiednik, a co z tym idzie różnego rodzaju smaczki czy też samo mitologie westeros

W przeciągu 4 dni jeśli się nie mylę obejrzałem 2 sezony, jutro zaczynam trzeci.

Na razie strasznie mnie wciągnął.

Bardzo podoba mi się to, że tak naprawdę nie da opowiedzieć się jednoznacznie za jednym rodem, ponieważ wszędzie jest ktoś, kogo się lubi. ;)

Tyrion, Robb, Osha, Ygritt i tak dalej. :P

Naprawdę bardzo się wciągnąłem i za kolejne 4 dni zapewne skończę ostatni odcinek i będę czekać na więcej. :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się