Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
akordeon13

Rocku poradź jakim programem najlepiej nagrywać?

Polecane posty

Cześć. Mam  Ciebie Rock dwa pytania. Jaki polecisz program do nagrywania gamplaya z gry. Mam swój kanał i robię go razem z kolegą. Ja mam komputer który ma już kilka latek i nie moge nagrywać gdyż jakość jest słaba ale mój kolega ma komputer na, którym wszystkie gry chodzą mu na full hd i nie może nagrywać bo nie może znaleść programu.

Drugie to czy będziesz jeszcze robił play next z innych gier bo małą wprawę w filmach mam a nie jestem fanem world of tanks.

Odpisz

Co do Fraps to tak, ale musisz albo kupić licencję, albo poszukać torrenta zarejestrowanego.

Z frapsa sam korzystam, i jest mi z nim bardzo dobrze :D

Dodam jeszcze że licencja kosztuje 151zł na dzień dzisiejszy...

Tak jako taką ciekawostkę dodam, że Prosiaczek, obrabia filmy dla Rocka w programie Adobe Premiere :D

No, nie jestem co do tego pewien ale widziałem kawałek tego programu na jednym z filmików :P

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Z Adobe jest fajna sprawa. Za darmo można go pobrać na 30 dni i bawić się bez ograniczeń. Sam zrobiłem w ten sposób filmik dla siostry, który wygrał konkurs. Z tego co widziałem to wszystko zostało w nim odblokowane. Nie mamy ograniczeń, no pomijając te 30 dni. Później możemy usunąć, zrestartować kompa i zainstalować raz jeszcze. Może zyskamy kolejne 30 dni.

Ja tutaj też podpinam się pod pytanie o program. Jak sobie radzicie z tą wagą plików?

Korzystałem z FRAPSA, ale nagrywanie filmów w Full HD przekracza niestety moje możliwości jeśli chodzi o rozmiar plików. Czasami generuję materiał o rozmiarze 100 GB, a muszę go później przerzucić do drugiego kompa, do obróbki. Nie wiem jaki sprzęt by trzeba mieć, żeby taki przerzut szedł szybko. Zrobiłem więc kilka zmian w konfiguracji. Materiały nagrywam przy użyciu

, a później je przenoszę na drugiego kompa. Tutaj przy jakości 20000 bitrates rozmiar pliku, to około 10GB na godzinę nagrania. Jest już zatem znacznie wygodniej.

To jednak nie koniec, bo zamierzam dalej kombinować. Chcę mianowicie podpiąć karę Live Gamer HD do drugiego komputera. Dzięki temu na jednym będę grał, a za nagrywanie będzie odpowiadał ten drugi. Do tego przy nagrywaniu obrazu na drugim komputerze, powrócę do FRAPSa, bo jednak jakość jaką się uzyskuje jest perfekcyjna, a rozmiar plików nie będzie miał już wielkiego znaczenia, ponieważ wyeliminowana zostanie konieczność przerzucania ich w celu obróbki.

Podsumowując jeśli chodzi o nagrywanie, to jeszcze nie osiągnąłem tego perfekcyjnego optimum, ale u mnie to właściwie norma. Cały czas staram się ulepszać i czasami wybiorę niewłaściwą metodę, przez co miewam więcej roboty, ale nadal kombinuję. Prędzej czy później dojdę do idealnych rozwiązań :)

Jeszcze jedna myśl na koniec. Jeśli chodzi o nagrywanie, to nie ma czegoś takiego jak idealne nagrywanie. Wiele zależy od sprzętu, szybkości dysków, ilości dysków, a także innych podzespołów. Metodę nagrywania trzeba dostosować do siebie, sprawdzać różne rozwiązania, aż będziesz zadowolony. 

HnS    0

Tak jak przedmowcy napisali,najlepszym programem dla poczatkujacych jest fraps

Czy tylko dla początkujących ? Wiele osób doświadczonych w nagrywaniu filmów nadal kożysta z frapsa jest w tej chwili jednym z najlepszych programow do nagrywania, ale tylko wersja full.

Pozdrawiam

Wojciech HnS Hajnas

Moim zdaniem najlepszy program do nagrywania to Milirilis Action!  nie jest jakoś super drogi a oferuje dobrą jakość małe pliki oraz co jest bardzo ważne dużo mniej obciąża komputer od np frapsa czyli mamy więcej FPS można pobrac 30 dniową wersję trial która nie różni się prawie niczym od wersji pełnej jedynie dodaje znak wodny 

MSI Afterburner. Darmowy programik, oferuje świetną jakość nagrania i pliki 2x mniejsze jak w płatnym programie Fraps. Do tego oferuje nagrywanie audio z dwóch różnych źródeł audio. Czyli możecie w jednym pliku nagrać siebie i grę. Do tego nie obniża tak FPS-ów mocno ja fraps. 

Korzystałem z FRAPSA, ale nagrywanie filmów w Full HD przekracza niestety moje możliwości jeśli chodzi o rozmiar plików. Czasami generuję materiał o rozmiarze 100 GB, a muszę go później przerzucić do drugiego kompa, do obróbki. Nie wiem jaki sprzęt by trzeba mieć, żeby taki przerzut szedł szybko. Zrobiłem więc kilka zmian w konfiguracji. Materiały nagrywam przy użyciu

, a później je przenoszę na drugiego kompa. Tutaj przy jakości 20000 bitrates rozmiar pliku, to około 10GB na godzinę nagrania. Jest już zatem znacznie wygodniej.

To jednak nie koniec, bo zamierzam dalej kombinować. Chcę mianowicie podpiąć karę Live Gamer HD do drugiego komputera. Dzięki temu na jednym będę grał, a za nagrywanie będzie odpowiadał ten drugi. Do tego przy nagrywaniu obrazu na drugim komputerze, powrócę do FRAPSa, bo jednak jakość jaką się uzyskuje jest perfekcyjna, a rozmiar plików nie będzie miał już wielkiego znaczenia, ponieważ wyeliminowana zostanie konieczność przerzucania ich w celu obróbki.

Podsumowując jeśli chodzi o nagrywanie, to jeszcze nie osiągnąłem tego perfekcyjnego optimum, ale u mnie to właściwie norma. Cały czas staram się ulepszać i czasami wybiorę niewłaściwą metodę, przez co miewam więcej roboty, ale nadal kombinuję. Prędzej czy później dojdę do idealnych rozwiązań :)

Jeszcze jedna myśl na koniec. Jeśli chodzi o nagrywanie, to nie ma czegoś takiego jak idealne nagrywanie. Wiele zależy od sprzętu, szybkości dysków, ilości dysków, a także innych podzespołów. Metodę nagrywania trzeba dostosować do siebie, sprawdzać różne rozwiązania, aż będziesz zadowolony. 

wyczerpująco :)

zamykam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez kamiltun
      Hej!
      Kiedyś dużo oglądałem Rocka. Pamiętam filmik lub intro/outro, gdzie na samym początku jest zdjęcie Rocka (jest uśmiechnięty; perspektywa = lekko z dołu, jak z dawych gameplay'ów; zdjęcie czarno białe; w sypialni, gdzie nagrywał), patrzy w kamerkę, obok niego Blue Yeti - równocześnie zaczyna się utwór (dwoma słowami - nie pamiętam jakimi), przy drugim słowie na zdjęciu pojawia się "kciuk w górę" Rocka - po tych wydarzeniach zdjęcie znika i zaczyna grać ostra muzyka a w tle pokazywane są urywki z jakichś gier (nie gameplay'e - raczej trailery). Muzyka jest ostra. Z tych urywek pamiętam tylko jakiegoś (chyba) BF'a + helikopter (dokładniej śmigło).
      Proszę o pomoc w znalezieniu tego filmiku lub chociażby utworu - bo odchodzę od zmysłów
    • Przez Rock
      Seria znajduje się tutaj: 

Odcinki będą publikowane w sobotę i niedzielę o godzinie 19.00.Jak chłopaki wrócą z wakacji to liczę na to, że seria zwiększy częstotliwość. W tej chwili nie jesteśmy w stanie się zebrać.
    • Przez Dail
      Witajcie. Założyłem ten temat z myślą, że dotrze on na samą górę i zainteresują się tym ludzie za to odpowiedzialni. Rock współpracuję z Intel Polska, wiadoma sprawa, ale wydaję mi się, że jaRock.pl jako organizacja powinna wytyczyć jakieś standardy tej współpracy. Nie dopuszczalne jest, aby reklama dwóch poważnych i poważanych w swoich dziedzinach mark robiła taką chałturę:

http://i.imgur.com/ogdB8CQ.jpg

Przepraszam, ale inaczej tego nazwać nie można, Wiem, że to wina "działu graficznego, marketingu" Intela, ale jaRock.pl jak najbardziej ma na takie rzeczy wpływ. Chcą stawiać tego typu posty? Fotograf, sesja zdjęciowa, ewentualnie poprosić o jakieś profesjonalnie wykonane zdjęcie i do roboty, Niech się tym zajmie ktoś kto nawet koło gimpa śpi, ale nie wypuszczać czegoś takiego. Mam nadzieję, że ktoś zwróci na to uwagę.

Pozdrawiam, 
      Dail
    • Przez Pixel Player
      Witam ! Mam problem z programem OBS mianowicie, gdy zaczynam nagrywać wszystko normalnie działa, ale tak w 5 sekundzie nagrania obraz się zacina i dalej nie nagrywa a audio tak, przez co słychać mnie a obraz stoi w miejscu.  

Jeżeli macie jakieś pomysły lub rady prosiłbym bardzo abyście je napisali  

Z góry dzięki !   
    • Przez delaa
      Witam Wszystkich!

Od jakiegoś czasu zajmuje się robieniem muzyki "domowo" (dwie gitary bas i gary ;-) a ze czasem pasek postepu nudzi jak sam dziabeł popróbowałem machinimy. Mam kilka numerów zrobionych wiec fajne sie podzielic...

Numer własny "SAND" obrazek z SL - z fajnej postapokaliptycznej lokalizacji... smutna historia bez happy endu.
      Tym akcentem chciałbym sie przywitac na forum. Gotowy na pytania i krytyke zapraszam do ogladania HD wskazane.
      Dzięki.

https://www.youtube.com/watch?v=iRn7HjOsQDQ

Pozdrawiam!

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec