Skocz do zawartości
SzejkPlayer

Sezon Burz - Nowy Wiedźmin od Andrzeja Sapkowskiego!

Polecane posty

Co myślicie moi drodzy? Czytaliście fragment udostępniony w internecie? Zamierzacie kupić książkę? Na allegro dostępna jest już przedsprzedaż a w empiku można skłądać zamówienia i jest 'promocja' dzięki, której zaoszczędzicie 5 zł. Na allegro cena równa się promocyjnej z empika ale z allegro dochodzi koszt przesyłki. Osobiście zamówiłem już egzemplarz dla siebie w empiku, dostawa ma być 6.11.2013 także już tylko półtora tygodnia dzieli mnie od zgłębienia się w tekst książki.

Jeszcze taka moja opinia odnośnie fragmentu: Jedyne co mi się nie spodobało to inny 'styl' opisania walki, wcześniej było w tym więcej finezji, szczegółów. Mam nadzieję, że w reszcie książki będzie 'lepiej'. Tak czy tak - przeczytam.

Linki:

Allegro i Sezon Burz - http://http://allegro.pl/wiedzmin-sezon-burz-dostawa-juz-31-10-i3658621827.html

Empik i Sezon Burz - http://http://www.empik.com/sezon-burz-sapkowski-andrzej,p1083730592,ksiazka-p

Pozdrawiam, Szejk.

Jeżeli przeczytam poprzedniki, na pewno kupię :)

Podobnież zawartość książki ma nie mieć odnośników co do reszty serii. Aczkolwiek - jeśli nie czytałeś Wiedźmina to leć czym prędzej do biblioteki.

W 2010/11 roku czytałem gdzieś w internecie, że nowa książka (najprawdopodobniej chodziło właśnie o tą) ma się pojawić lada chwila i jest do kwestia maksymalnie jednego roku. Wychodzi na to, że opóźnienie jest dosyć mocne, aczkolwiek ważne, że książka w ogóle wyszła, ponieważ musze się przyznać myśłałem, że nic z tego nie będzie.

//Edit: Jestem ciekaw ile osób czytało sage Sapkowskiego przed wyjściem pierwszej części gry.

Zakupię na pewno, tym bardziej, że jestem wielkim fanem Wiedźmina zarówno jako gry, jak i książek. Sagę i opowiadania przeczytałem w dwa tygodnie, tak więc Sezon Burz padnie w maksymalnie dwa dni :) 

Książka przeczytana. Powiem tak - majstersztyk. Choć 'finalne starcie' nie było tak epickie jak w podstawowej sadze to tutaj również - ostro. Polecam serdecznie i zwracajcie szczególną uwagę na imiona i nazwiska bohaterów i łączcie je z tymi z sagi, a dostrzeżecie geniusz Sapkowskiego ^^

Książką juz jest na czytniku ale mam jeszcze 2 tomy "kłamcy" do przeczytania zanim zaczne przygode z Wieśkiem

Przeczytałem. Właśnie przed chwilą ją skończyłem. I mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem zachwycony - znowu wiedźmin, znowu Sapkowski i znowu świetna książka. I tu pojawia się "ale" - ale nie wiem czy równie dobra, jak oryginalna saga. Należą się owacje na stojąco i najgłębsze dowody uznania dla Sapka za to, że wrzucił tych kilka ciekawostek i nawiązań do sagi. W dodatku końcówka i fragment z Nimue - genialny. Jeśli to jest zapowiedź kontynuacji serii, to jestem jak najbardziej na tak! Choć czytając tą książkę, szczególnie z początku, nie wyczułem klimatu sagi. Styl Sapka trochę się zmienił i w tej części fabuła rozkręca się powoli. Mam też wrażenie, że w "Sezonie..." wszystkie wątki są jakby krótsze, niż miało to miejsce w sadze, odczułem wrażenie, że są słabiej opisane i nie do końca rozwinięte, przez co pozostało w nich jeszcze trochę potencjału do wykorzystania. Nie wiem czy te zarzuty nie biorą się z mojego przewrażliwienia - wszakże saga obejmuje 7 tomów i na rozwój poszczególnych wątków Sapek miał dużo więcej miejsca. A może nie tylko ja mam takie wrażenie i to stąd się biorą oskarżenia o to, że "Sezon burz" był pisany na siłę. Która wersja jest prawdziwa - nie wiem, oceńcie sami. Ale delikatną różnicę między tą książką, a sagą, można zauważyć. Jednak nie zrozumcie mnie źle - Sapkowski to świetny pisarz, a "Sezon burz" to naprawdę niezła lektura. Jeśli miałbym oceniać sagę, w każdej chwilii dałbym jej 10/10. "Sezonowi burz" przez te moje wydumane problemy dałbym 8,5/10. Trochę niżej, ale ciągle cholernie wysoko. 

A jeśli ktoś tak wielkim fanem "Wiedźmina" jak ja nie jest, to niech odejmnie 0,5-1 oczka w ocenie.

A tytułem końca - książke uważam za świetną, choć w mojej ocenie trochę słabszą niż oryginalna saga. MImo to, będę czekał na kolejne części mając nadzieję, że będę się przy ich lekturze bawił równie dobrze, jak i przy sadze, i przy "Sezonie burz".

A właśnie, jak myślicie. Czy końcówka książki miała na celu tylko zaintrygować czytelników, czy może jest to zapowiedź następnych części?

Po przeczytaniu miałem lekki niedosyt pokrywający się w 100% z opinią Talibowego. Z niecierpliwością będę oczekiwał dalszych części.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik