Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Catter

Tom Clancy - historia Jacka Ryana

Polecane posty

Witam,

Chciałem Wam polecić cykl powieści, amerykańskiego pisarza powieści sensacyjnych Toma Clancyego o Jacku Ryanie.

Jack Ryan jest to historyk, analityk CIA który dorobił się już milionów na giełdzie, ale ponieważ życie bez zajęcia byłoby nudne, troszkę przez przypadek, troszkę zamierzenie zostaje właśnie analitykiem CIA. Początkowo pracując jako konsultant zostaje wplątany w międzynarodową aferę, która wybija go w górę po szczebelkach kariery.

Cykl o Jacku jest umiejscowiony w realiach zimnej wojny oraz późniejszych. Główny bohater staje się świadkiem ważnych wydarzeń historycznych, oczywiście z pewną nutką fikcji. Nie miej jednak możemy znaleźć w książkach Clancyego tak ważne wydarzenia historyczne jak chociażby zamach na papieża, Jana Pawła II.

Clancy zawsze na początku powieści, przedstawia wszystkich bohaterów, ich życie prywatne, troski dnia codziennego. Fakt ten sprawia, że chcąc czy nie chcąc przywiązujemy się do bohaterów i z wypiekami na twarzy czekamy na dalsze ich losy.

Poniżej lista w kolejności której trzeba przeczytać książki. Moim faworytem jest "Bez skrupułów"

1. Bez skrupułów
2. Czas patriotów
3. Czerwony królik
4. Polowanie na czerwony październik
5. Kardynał z kremla
6. Stan zagrożenia
7. Suma wszystkich strachów
8. Dług honorowy
9. Dekret
10. Tęcza sześć
11. Niedźwiedź i smok
12. Zęby tygrysa
13. Poszukiwany żywy lub martwy
14. Wyścig z czasem
15. Threat Vector
16. Command Authority

Jak zapewne zorientowaliście się po tytułach, część powieści doczekała się filmowych ekranizacji, czy ukazała się w postaci gier (Rainbow Six).

Tom Clancy niestety zmarł w tym roku, jednakże zostawił po sobie mnóstwo wspaniałych dzieł.

Polecam!

Ten człowiek to mój mentor, fajnie ze ubisoft zrobił gry z jego książek między innymi: Splintercell, Rainbow Six, Hawx, Endwar i ghostrecon. Oglądałem także film czerwony pazdziernik .Z książek przeczytałem Stan zagrożenia, dekret i Tęcza sześć :) 

Ekranizacje niekoniecznie są udane :) Uważam, że troszke został zmarnowany potencjał powieści. Polecam Ci hoopek_10 pierwszą część, czyli Bez Skrupułów - poznajemy tam postać Jochna Clarka - niesamowita książka :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik