Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin50103

Ocena zestawu

Polecane posty

Chłodzenie zdecydowanie za duże jak na ten procesor, z resztą przy prockach HSW rdzeń tak czy siak będzie miał te 60*C a ten bydlak będzie zimny. Po drugie nie widzę tu płyty głównej no i po trzecie, miałem dwa dni zasilacz OCZ 750 ZT i nie dałem rady taki hałas produkuje. Po za tym moc tego zasilacza i tak jest zdecydowanie przesadzona.Dobry zasilacz 500W z mocną linią +12V byłby tu wystarczającą opcją.

Jeśli chcesz wydać 3 stówki na chłodzenie to zastanowiłbym się na twoim miejscu już nad wodnym, np Corsair H60. Mam i polecam, chłodzenie niezwykle ciche, skuteczne i nie sprawiało mi nigdy żadnych problemów (poza montażem).

Co do zasilacza nie sądzę aby był ci potrzebny aż 750W, myślę ze 650 spokojnie wystarczy, płacąc tyle samo za mniejszy zasilacz może znajdziesz coś lepszej jakości.

Różnica w wydajności w grach pomiedzy nowym i7 a i5 jest raczej niewarta tych dodatkowych kilkuset zł. No chyba, że w gre wchodzi np montaż wideo to w tedy ok;)

Masz tam błąd, procesor masz na LGA 2011 a mobo na LGA1150. Musisz dać inny procek albo inne mobo. HSW przegrzewają się, nie dlatego że wydzielają jakieś wielkie ilości ciepła, a dlatego że pasta użyta między rdzeniem procesora a IHS ma dużą rezystancje termiczną. Efekt będzie taki, że rdzeń procka dalej będzie dość gorący, a sam cooler zimny. Przestudiowałem ten problem na procesorach intela IB (i5 3570k, xeon e3-1230v2 ) i HSW (i7 4770K). Do chłodzenia używałem mniejszej wersji tego coolera co wrzuciłeś jako pierwszy. Do silentium PC nie mam zaufania, brałbym jakiegoś BeQuiet-a. SYSTEM POWER 7 | 600W ten model będzie wystarczający i na 90% cichy. Potwierdza to sprawność zasilacza. Przy użytkowaniu jego tylko 10% energii pójdzie w ciepło czyli nie będzie wymagany duży przepływ powietrza w Silentium PC ok 15% pójdzie w ciepło. Niby różnica niewielka ale policz sobie ile to jest 10% z 600W i 15% z 650W. 

Ten GPU i CPU starczą, abyś w każdej grze zagrał w FullHD na ultra (może w niektórych będziesz musiał badziewia wyłączać żeby, ale nie starczy na pewno :) )

A RAM'y nie były by lepsze HyperX?

CPU: Intel Core i5 3570k ~~ 850zł
GPU: GTX 780 ~~ 2400zł
MOBO: AsRock z77 Extreme 4 ~~ 440zł
RAM: 2x8GB 1600MHz CL9 ~~ 550zł
HDD: Western Digital Black 1TB ~~ 300zł
PSU: Deus G1 600W ~~ 230zł
CASE: Zalman z11plus ~~ 260zł
+ Cooler: Thermalright HR-02 Macho ~~ 160zł

Ewentualnie jeżeli nie interesują cię technologie Nvidii to bieraj R9 290x.

(z Radeonem zmieścisz się w budżecie, możesz trochę zaoszczędzić biorąc 8GB RAM, w samych grach i tak ciężko ci to będzie wykorzystać w całości)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik