Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cleanowator

Nowy Sprzęt

Polecane posty

co z tego że serwerowe dzięki temu są stabilniejsze i bardziej energooszczędne przecież robi się je w taki sam sposób a są wydajniejsze niż i5

serwer można postawić też na zwykłym procesorze

Kup Xeona E3 1230v2 i mobo MSI B75-G43. Ram za szybki, nie odczujesz praktycznie różnicy między tymi a znacznie tańszymi 1600 MHz. SSD się nie czepiam - twoja prywatna sprawa tak naprawdę, czy chcesz wywalić kasę tylko po to, by komp się szybciej włączał.

Pomożecie mi jeszcze? Jakie ramy kupić na 16GB? 2x8GB czy 4x4GB? ma to znaczenie jakieś na wydajność?

I czy brać standardowe 1600MHz czy wyższe 2133 lub 2400?
To mój zestaw tylko brak ramów http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78011&s=75823&s=79852&s=72453&s=77226&s=15240&s=78591&s=27972&s=77566

zastanawiam się nad  http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/corsair-ddr3-16gb-2x8gb-2400mhz-dominator-platinum-cl10,34069.html

Twój pierwszy post:

Mam zamiar kupić prosecor z AMD, grafike z Radeona i jakąs płyte główną pod nie.
Procek najlepiej 6 rdzeniowy a grafika na nowe gierki (może crossfire?) i płytna głowna ktora udzwignie najnowsze wejścia itp
to wszystko tak do 1500-2000zł max
jakies pomysly?

Chciałeś kompa licząc razem do 3k (to z cytowanego postu + obudowa, zasilacz ect.)

Teraz wyjeżdżasz z kompem za 7tys. zł.

Zastanów się czego ty tak naprawdę chcesz. Do czego potrzebujesz komputer. Co planujesz z nim robić.

Przemyśl ile kasy masz na komputer. Nie zawsze najdroższe jest najlepsze.

Jak się zastanowisz to napisz posta z informacjami zawartymi w akapicie wyżej.

Chłopie ogarnij się teraz jest mowa o czym innym a ty mi wyjeżdżasz co było tygodnie temu. nie spamuj w moim temacie.
Nie twoja sprawa do czego mi komputer potrzebny, mam już go złożonego i brakuje mi ramów. Moje pytanie było TYLKO I WYŁĄCZNIE DO RAMÓW

CPU i MOBO

Xeon E3-1230v2 ~850zł i Gigabyte GA-B75-D3V, B75 ~250zł = 1100zł Bez OC 

GPU

Sapphire Radeon HD7950 3072MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-E (850/5000) (wer. OC - OverClock)~1100zł

lub

XFX HD7870 XT Tahiti LE 1000/5000 Double Dissipation 2GB DDR5 ~750zł

już lepiej zamiast xeona wziąść i5 3570k

już lepiej zamiast xeona wziąść i5 3570k

Uzasadnij swoją odpowiedź. Xeon wydajnościowo jest mniej więcej na poziomie i7, a jeśli nie podkręcamy, to nie ma sensu brać odblokowanego i5.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik