Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć, ostatnio pomyślałem, że można by stworzyć taki dział. Jest ranga redaktor na forum, której chyba nikt nie ma, a jeśli ma to nie używa. Wydaje mi się, że przydałoby się takie coś, a ciekawsze newsy (lub wszystkie) można by publikować na stronie głównej (jarock.pl). Można by też na nie wprowadzić moderację postów, co Wy na to? Pisano by tam o grach, o konsolach/pc, o sprawach Youtubowych/Twitchowych etc.

Dla osób, które nie wiedzą kim jest redaktor (xd).

Redaktor
Osoba, która wyróżnia się znajomością bezbłędnej pisowni, znająca co najmniej jeden język obcy oraz posiadająca chęci oraz ambicję do rozwijania forum, potrafiąca i lubiąca szukać wszelkiego rodzaju informacji na temat świata konsol, komputerów oraz gier. Skłonna do poświęcenia swojego czasu wolnego na napisanie dziennie co najmniej dwóch, trzech, newsów na forum

Myślę, że to mogłoby być całkiem spoko. Myślisz o czymś takim, że tylko jedna osoba by tam pisała, ten redaktor, czy może chodzi o to, że ten redaktor zatwierdzałby te posty, które by mógł napisać każdy? Jeśli to drugie to może lepiej zrobić tak że takie coś by mogła pisać osoba, która ma na forum w miarę dobrą reputację żeby tam wszyscy nie spamowali. Aby to osiągnąć to można by było jeszcze zrobić coś takiego, że przy awatarze użytkownika byłyby plus i minus, albo łapka w dół i w górę. Obok tego mogłoby pisać ile osób głosowało na plus, albo na minus. Coś takiego jak jest w komentarzach na game-debate.com. To co jest teraz tu na forum, ta reputacja zależna od ilości lajków pod postami to tak trochę mało się sprawdza według mnie.

Ja jestem za. Chętnie będę popierał Twoją propozycję. Ktoś taki się przyda na forum.

Reaper:

Tak jak jest teraz z reputacją jest ok. Myślisz, że jak by to wyłączyć to chciałoby się innym wchodzić na profil i tam lajkować? Obecna sytuacja pozwala Tobie  na dodanie innym pozpośrednio reputacji, a jak to wyłączysz to wielu użutkownikom spadnie ona całkowicie. Tak przynajmniej myślę.

Jeżeli napisałeś coś ciekawego to dostaniesz repka. To czy ktoś ma ich dużo nie zmienia faktu, że jest od nas lepszy. Jeżeli się czyta uważnie posty to wiesz kto tu pisze z sensem, a kto tylko spamuje.

Ja mam dużo "lajków" a kompletnie nie wiem za co :/

Tylko mi spamują w powiadomieniach xd

Wracając do tematu.

Pomył wydaję się być całkiem ok, tylko o czym miałyby być te wiadomości?

Najciekawsze niusy z serwisów growych i sprzętowych? 

Musielibyśmy znaleźć kilku ludziów, którzy przeglądają regularnie (np. raz dziennie) serwisy o danej tematyce, np. newsy o nadchodzących grach i jak znajdzie coś ciekawego, wartego uwagi, pisze temat o tym czymś z linkiem do źródeł ect.

[email protected]

Dziwisz się skąd? Ja czytam uważnie wszystkie posty. Ty lajki dostajesz za pomoc w składaniu komputerów. Jesteś w tym dobry. Ludzie Ci dziękują. Robisz i opisujesz coś na czym się znasz.

Inni dostają za robienie Intr. Phan czy Liptonex dostali podziękowanie, że ruszyli forum. Pisali co jest zrobione i my dawaliśmy like. Inni poprostu pomagają i każdy jest wdzięczny jeżeli Twoja odpowiedź pomogła.

Co do tematu :

3 Sprawy :

•1• Można kogoś wyznaczyć. Kogoś kto się zna na tym i jak będzie pisał to będzie wiedział o czym pisze. Dlatego ważne jest by po przeczytaniu potrafił objaśnić chociaż połowę swoimi słowami. Nie ma sensu by było kopiowane wszystko co nowego się pojawi. Taką osobę można ustawić Modem danego działu. Ona byłaby odpowiedzialna za większość nowinek. Jednak z zawsze jest tak, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomagać. Będzie chciał wstawiać swoje tematy. By zapobiec pojawianiu się niedopracowanych wątków Redaktor musiałby zatwierdzić wszystkie tematy, które miałyby się pojawić w tym dziale. Miałby możliwość usunięcia tematu bez konsekwencji, a w dziale głównym panowałby ład i ogar.

•2• Możemy zebrać listę stron z których Redaktor może czytać i udostępniać Newsy. Nie jest powiedziane, że będzie mógł używać tylko tych podanych. Jednak lista stron z ciekawymi nowinkami nie będzie zła.

•3• Możemy dla większego porządku zrobić taki podział.

- nowe gry w jednym temacie

- nowe pc'ety lub ich dodatki w jednym

- jakieś akcje czy też premiery w jednym.

Osoba dopisywałaby tylko nowości. Tak jak robi to Pyrek ze swoimi Newsami. To jest akurat najmniej potrzebne, ale może się nadać.

Mi nie chodziło o to żeby te oceny pozytywne i negatywne dawać na stronie profilu, ale żeby to było też przy każdym poście. Wtedy też by można było dać negatywną ocenę i moderacja wiedziałaby, że z takim kimś to już trzeba uważnie postępować. Teraz może i znają większość ludzi na tym forum, ale podejrzewam że nie o wszystkich mają wyrobioną opinie, a tak to jak będzie tych użytkowników przybywać to będzie im łatwiej stwierdzić co zrobić z daną osobą. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale może się mylę.

Nie wiem czy pomysł jest trafiony. Skąd taki redaktor miałby czerpać wiedzę? z Internetu.. Więc wszystko co zostałoby tutaj napisane i tak będzie kopią, z użyciem innych slów, tego co już ktoś napisał. Może dział powinien zajmować się hm zbieraniem newsów z różnych stron a nie pseudo autorskim pisaniem na podstawie innych serwisów?

Zebranie w jednym miejscu newsów z takich stron jak ign.com, gram.pl, polygamia i innych ma wg mnie większy sens niż przepisywanie po swojemu tych samych newsów.

To tylko moja opinia :)

No właśnie co jest źródłem newsów ?:) Komunikaty twórców gier.. przecieki.. etc.
Czy autor pomysłu ma jakieś dojścia branżowe? Czy może swoją wiedzę i wsad do newsów będzie czerpał z innych serwisów. Jeżeli ma to być przepisywanie ogólnie już dostępnych treści tylko na forum to wg mnie szkoda zachodu i Waszej pracy.

Dlatego mowie, ze nie koniecznie pisac caly news od nowa, ale strescic go w kilku zdaniach i podac likni do np. gola, polygami i czegos tam jeszcze, gdzie jest to bardziej opisane.

Jeszcze tak troche offtopowo, co do mojej reputacji.

Kubox, ja sie za znawce nie uwazam, cos tam wiem, ale to po czesci jest znajomosc z internetow.

Co do tego pytania, skad mam ich tyle, to bylo to pytanie retoryczne z ukrytym przekazem (duzo wierszy itp. omawiam ostatnio na polskim xd).

A ja właśnie za tym aby pisać całe newsy. Np. ostatnio ciekawy temat: "Przesunięcie premiery Watch_Dogs". Co byście chcieli zrobić? W temacie napisać, że przesunięto premierę na wiosnę, a niżej podać link do pełnego opisu?

Jeżeli by to funkcjonowało to tak, że każdy by pisał coś swojego a nie ctrl+c i ctrl+v to nie widzę przeszkód.

Takich powinno się karać zakazem pisania w dziale "Newsy".

No właśnie co jest źródłem newsów ? :) Komunikaty twórców gier.. przecieki.. etc.
Czy autor pomysłu ma jakieś dojścia branżowe? Czy może swoją wiedzę i wsad do newsów będzie czerpał z innych serwisów. Jeżeli ma to być przepisywanie ogólnie już dostępnych treści tylko na forum to wg mnie szkoda zachodu i Waszej pracy.

A co rozumiesz poprzez komunikaty twórców gier? Wysyłanie ich redaktorom serwisów? No to muszę Cię poinformować, że się troszkę mylisz. Owszem, niektóre studia tak robią, ale jako przykład przyślę chociażby w/w Watch Dogs. Czy Ubisoft informował każde z tych czasopism/stron o tym, że przesuną premierę i dopiero wtedy wysłali? Nie, udostępnili to na swojej stronie. Czy każdy serwis informacyjny bierze informacje jedynie od jednego źródła? Nie, bierze od różnych, nie tylko od twórców gier, ale także od innych serwisów. 

@ TheGlocKPL

Ja tylko wyraziłem moją opinie o pomyśle, Nie widzę potrzeby budowy takiego działu, ale może się mylę?

W każdym bądź razie powodzenia :)

Ja chętnie się na takie coś piszę. Na pewno pisałbym newsy, a o znajomość mojej polszczyzny się nie martwię, nie jeden konkurs pisania już wygrałem. ;) (battlefield 4, inne forum)

Przy okazji może załapałbym się na jakiś ładny tytuł... np. 'Redaktor'? :D

@Catter nie no spoko, rozumiem. Ja tylko odpowiedziałem na post. Napisałeś troszkę wymagającą odpowiedzi wiadomość.

@Redaktor: Co do wyboru redaktora/redaktorów. Aktualnie wyznaczyć do tego jakiegoś moderatora, a ranga redaktora byłaby wręczana osobom, które byłyby aktywne w dziale Newsy (w sensie pisałyby tego dosyć dużo).

Tak sobie teraz myślę.

Głowimy się nad czymś co jeszcze wcale nie weszło w życie. Niech ludzie zaczną pisać. Nie dział zacznie się zapełniać. Teraz nie ma prawie nic, a my już chcemy dawać rangi. Trzeba troszkę wyluzować. Nie mówię, żeby o tym nie gadać wcale, ale niech coś się pojawi i potem można głębiej myśleć.

Tak samo kwestia tyczy się tego z jakiego serwisu lub źródła będziemy czerpać info. Jak dotąd nikt jeszcze prawie nic nie napisał. Jak coś się będzie pojawiać to będziemy widzieć kto tylko kopiuje, a komu zależy by coś zrobić. Jak będziemy mieli jakiś wskaźnik to będziemy mogli się do tego odnieść. Jak na razie nie posiadamy nic.

Ostatnia sprawa. Ktoś wspomniał, że wygrał jakiś konkurs na napisanie bajki czy też wierszyka. Chcę tylko zaproponować, by raczej nie tworzyć konkursów tego typu, po to by zwycięscy dać rangę Redaktora. Pisanie wierszy to jedno, a pisanie codziennie 2,3 recenzji to co innego. Ktoś może mieć bujną wyobraźnię i pisać super poezje. Jednak jak ma coś opisać to wychodzi dramat. Uważam i tym samym sugeruję, że trzeba poczekać. Ludzie zaczną pisać i będziemy mogli wybrać tego kto się wykaże nie tylko umiejętnoścą pisania lecz i wiedzą i odrobiną oleju w głowie.

@up

Zapytaj najpierw o zgodę Adama/Liptonexa.

Bo jakby nie patrzeć od początku do końca ten dział jest o newsach z życia forum JaRock.pl i jest pisana tylko przez osoby upoważnione. Trzeba zapytać kogoś, czy wolno w ogóle pisać takie tematy tutaj, w tym dziale.

Nie wiem czy rozumiem.

Jednak my chcemy osobny dział. Phan lub Liptonex ma go zrobić. Jeżeli łaska oczywiście. Tam będziemy wtedy pisać. Równie dobrze można teraz pisać w dziele o wszystkim i o niczym ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez ghostuu
      Witam,Jestem osobą która lubi testować różne rzeczy a dokładniej lubię bawić się formą wideo.
      Jakiś czas temu postanowiłem robić program informacyjny o grach, e sporcie...zapraszam do komentowania oraz konstruktywnej krytyki.
      https://www.youtube.com/watch?v=f5yqd0k4lEI&feature=youtu.be

Pozdrawiam.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik