Skocz do zawartości
TechnoDream

Kac Vegas 3

Polecane posty

7546953.6.jpg?l=1369354681000

Kac Vegas 3

(The Hangover Part III)

O Filmie:

Jeszcze w 2009 roku wszyscy przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy pierwsza odsłona serii „Kac Vegas” w reżyseria Todda Phillipsa została uznana najlepszą komedią roku – pojawiły się do tego liczne nagrody, wśród których znalazło się miejsce nawet dla Złotego Globu. Chcąc kontynuować sukces szalonej serii, twórca postawił na kolejne części, tworząc na pewno mocno zapadającą w pamięć trylogię. Wreszcie było zabawnie, po seansie niektórzy odkładali na dobre alkohol, by nie skończyć tak, jak bohaterowie filmu. Jednak „Kac Vegas 3″ – „wielkie zamknięcie”, okazało się nieporywającym zakończeniem, którego być nie powinno. Komediowa seria równie dobrze mogła zakończyć się Bangkoku.

„Kac Vegas 3″ to zwykły skok na kasę, bo wreszcie komedie przepełnione alkoholową zabawą znalazły swój początek właśnie przy okazji tej serii. Tuż po niej powstały „Projekt X”, czy inne komedie, w których największą rolę odgrywały zabawa, narkotyki i alkohol. Wataha powracała do nas co dwa lata, niestety z coraz mniejszym sukcesem. Fakt faktem, pierwsza część była naprawdę zabawna, o śmiech trudno nie było. Phillips zrobił kawał dobrej roboty, za znacznie mniejsze pieniądze i z mniejszym rozmachem. Każda kolejna część była robiona z coraz większym naciskiem na kasę i dochody. W trzeciej odsłonie obserwujemy to w największym stopniu i najbardziej to drażni. „Kac Vegas” z całkiem niezłej komedii przemieniło się w film z humorem rodem ze „Strasznego filmu”. Owszem, pojawia się kilka naprawdę dobrych scen, scenariusz zawiera parę elektryzujących momentów, jednak na tle całokształtu wypada to naprawdę nijako. Biorąc w tej produkcji na pierwszy plan humor, niestety, ale nie można o nim powiedzieć nic szczególnego. Powielają się teksty i pomysły z poprzednich części, irytuje coraz mniejsza oryginalność scen oraz sytuacji. Nie spodziewałem się, że takimi słowami zakończę zabawę z tą serią, ale może to i dobrze, że projekt Phillipsa dobiegł końca. Może już za dużo tej watahy i ich przygód. Może to właśnie przez brak ślubu, wesela, wieczoru kawalerskiego i kaca, film nie ma takiego poziomu, do jakiego przyzwyczaił nas twórca. Cóż, teraz można tylko gdybać, ale morał pozostaje jeden – „Kac Vegas 3″ jest najsłabszą częścią z trylogii.

W tej części Phillips wprowadza nas do całkiem innego świata. Komedia akcji przy serii „Kac Vegas” brzmi co najmniej śmiesznie, jednak ostatecznie trzeciej części bliżej do tego gatunku, niż do zwykłej komedii. Tym razem gangster porywa jednego z kumpli, który staje się jego zakładnikiem. Podzielona wataha na czele z psychicznie chorym Alanem musi odnaleźć uciekiniera z więzienia, który przed laty ukradł gangsterowi złoto. I choć w serii jest to mała innowacja, to ogólnie tego typu tematów było mnóstwo (choć postaci Alana i tak nikt nie zastąpi). Phillips kopiuje schematy, co drażni, gdy sięgam swoją pamięcią do początku serii, który w porównaniu z tym „czymś” na końcu, był bardzo dobry. Po tych wszystkich zarzutach postawionych trzeciej części, dochodzę jednak do całkowicie innego podsumowania, które wręcz zaprzeczy wszystkiemu, co do tej pory nagadałem na temat „Kac Vegas 3″. Choć jest schematycznie, choć nie brakuje słabych momentów w scenariuszu, to jednak tą całą fabułę pochłania się w całości i uwaga uwaga – historia syci, nie pozostawiając niedosytu. Przy okazji znowu powala gra aktorska Zacha Galifianakisa, który od początku w tej serii jest bezbłędny, pozostawiając przy okazji w swoim cieniu kolegów z planu. Cooper, Helms i Bartha wyglądają tutaj przy nim dość blado, niemniej w miarę dobrze. A teraz pozostawiona na koniec największa irytacja, postacią Pana Chowa – zabawną, ale szczególnie denerwującą.

Podsumowując. „Kac Vegas 3″ nie jest dobry, może co najwyżej średni, ale jak przystało na komedię, ocenę i tematykę należy dostosować do własnych poglądów. Osobiście uważam, że jest to najsłabsza część trylogii – mało zabawna, czasami zadziwiająca niskim poziomem, jednak na pewno wciągająca dość schematyczna fabułą. Myślę, że mogłoby być znacznie lepiej.

MOJA OCENA - 6/10
filmweb.png

'>http://youtu.be/se2xGIvajps

Niedawno oglądałem i powiem tak...spodziewałem się czegoś lepszego. Nie czułem w tej części tego humoru który towarzyszył w częściach poprzednich. W szczególności w pierwszej :)...szczególnie się nie ubawiłem.Ocena autora tematu 6/10...moja ocena jest taka sama.

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Zakończenie jest dobrym pomysłem i 3 robi to idealnie. Tylko nie w stylu Kac Vegas 1. Jest słabiej, ale nadal daje radę i śmieszy w kilku momentach.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik