Skocz do zawartości
Achilles Pięta

Rockowa Książka

Polecane posty

Wszyscy dobrze wiemy, że Rock zaczytuje się w różnego rodzaju książkach, nie raz mieliśmy okazję ogladąć z jaką pasją o nich opowiada! Jakie są Wasze ulubione? Jaką książkę Rock powinien koniecznie przeczytać? Zapraszam do dyskusji!

Ja polecam książkę "The Walking Dead" autorsta Jay'a Bonansinga oraz Robert'a Kirkmana.

Znana gra w formie książki , świetnie się czyta , w niektórych momentach budzi postrach i przede wszystkim opowiada niesamowitą historię (dało się to zauważyć po przez cykl The Walking Dead , Rocka na YT ). Warte przeczytania , jeszcze raz polecam !

Zdecydowanie moją ulubioną książką jest "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich. Książka jest dość trudna w odbiorze i raczej nie dla wszystkich, ale jeśli jesteś fanem serii S.T.A.L.K.E.R i jej specyficznego klimatu to ta książka powinna Cię zainteresować.  

Pozdrawiam !

Ja polecam serie "Zwiadowcy"  Johna Flanagana. Niestety jest już koło 10 części tej książki i nie sądze aby Rock miał czas przeczytać, ale Was zachęcam. Bardzo ciekawa, wciągająca opowieść w świecie fantasy wzorowanym na średniowieczu. 

Ja polecam bardzo cykl Roberta Wagnera pt. "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza". Narazie ukazały się 3 tomy, z czego dane mi było przeczytać pierwsze dwa. Serię ciężko się czyta, ale tekst wciąga niemiłosiernie.

Ja ostatnio przeczytałem doskonałą książkę Umberto Eco, '' Cmentarz w Pradze", a także serie Stiega Larssona na podstawie, której został nakręcony niedawno (albo i dawno) film "Dziewczyna z tatuażem" - chodź Szwedzi nakręcili także dwie pozostałe części - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" a także "Zamek z piasku, który runął" - chodź są to kilkuset stronicowe wydania - czyta się jednym tchem - na prawdę polecam ;)

SEM    0

Metro - wszystkie 5 części [te od innych autorów też są świetne]

Cierniowy Książę

Kompletnie cała twórczość Andrzeja Pilipiuka

Świt 2250 - Andre Norton

długo by wymieniać co mogę polecić ale akurat te wyżej podane zapewnią dłuższą chwilę dobrego czytania ;)

Ja polecam serie "Zwiadowcy"  Johna Flanagana. Niestety jest już koło 10 części tej książki i nie sądze aby Rock miał czas przeczytać, ale Was zachęcam. Bardzo ciekawa, wciągająca opowieść w świecie fantasy wzorowanym na średniowieczu. 

Części jest dokładnie 10, a także jest jeszcze 11 dodatkowa opowiadająca o "niedokończonych opowieściach". 

Z mojej strony polecam:

• "Pieśń Lodu i Ognia" pióra Pana Martina,
  • "Wiedźmin" A. Sapkowski, 
  • wszystkie książki J. R. R. Tolkiena.

Oczywiście to tylko niektóre tytuły z książek które czytałem, jednak według mnie to one zasługują na największe uznanie i zainteresowanie. Kto wie może już Rock czytał te książki, może nie? Z bólem serce muszę przyznać, że nie oglądam serii poświęconej książkom z powodu braku czasu. Jeśli pojawią się materiały z tych książek z pewnością zacznę. :) 

Pozdrawiam Aharo

Nie wiem, czy znacie już ten tytuł, ale to jest coś naprawdę godnego uwagi - "FEED Przegląd Końca Świata" Miry Grant. Thriller polityczny w czasach, gdy zombiaki już od dawna się panoszą na świecie, jak dla mnie zdecydowanie książka jest warta uwagi.

Prócz tego dołączam się do propozycji Peca i polecam "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet", kolejny wspaniały tytuł obok, którego nie można przejśc obojętnie.

Ja polecam nowy bestseller autora Kodu Leonarda Da Vinci pt. "Zaginiony Symbol" Dan'a Brown'a . Naprawdę świetna książka ! :)

Tego samego autora jest jeszcze "Zwodniczy punkt", kupiłem dziewczynie i bardzo jej sie spodobała ;)

Ostatnio przeczytałem Pilipiuka cz.1:"Oko jelenia, droga do Nidaros". Bardzo ciekawa, i świetnie napisana książka, coś czuje że na 1 części się nie skończy :).

Ja zaś gorąco polecam książkę "Operacja Dzień Wskrzeszenia" Andrzeja Pilipiuka. Jak dla mnie fajny postapokaliptyczny klimat, książka wciąga i ani przez chwilę się przy niej nie nudziłem.

"Rhezus Tułaczka Śladami Konania " oraz  "Rhezus Oczy Wyroczni" autorstwa Róży Jakobsze. Super klimat, walki znakomicie przedstawione w krwawy sposób, sama fabuła wciąga, każdy tomik posiada 260 stron, pozostaje pewien niedosyt, ale dobrze, bo przynajmniej z chęcią czeka się na kolejne części. :) 

Najlepszą książką jaką przeczytałem jest "Piaski Armagedonu"  Vladimira Wolffa ma zaledwie 416 stron ale można ją przeczytać w 3/4 dni ; > polecam tą książke  jest jeszcze jedna książka która mi się bardzo spodobała jest "Stalowa Kurtyna" tego samego autora .

Osobiście, wszystkie książki jakie na razie przeczytałem są wciągające, jednak ostatnio zacząłem czytać serię "Kroniki żelaznego druida" Kevina Hearnego . Myślałem że będzie to słaba seria lecz głęboko się zdziwiłem, książkę czyta się na w pół przez łzy od śmiechu a na w pół oderwanym od świata. Polecam też serię od Petera Bretta "Malowany człowiek ", podobno następna część ma wyjść 12 lutego. Nazywa się "Wojna w blasku dnia".

Ja polecam "Igrzyska Śmierci. Trylogia". Pomimo tego, że książka może wydawać się bardziej dla młodzieży, tak nie jest. Wszystko napisane jest w formie pamiętnika głównej bohaterki, przez co autorka przekazuje nam dużo uczuć. Co więcej, z książki na książkę, klimat gęstnieje a intryga jest coraz większa i lepsza.

Pozdrawiam.

A ja polęcę, choć nie wiem czy każdy lubi świetną serię Harlana Cobena o Myronie Boltairze, agencie sportowym i prywatnym detektywię, rozwiązującym zagadki :) Choć temat detektywa jest już chyba tak bardzo oklepany, to Cobenowi udało się stworzyć cykl książek gdzie ncizego nie można być pewnym, i to co w książce najważniejsze wciąga, pamiętam jak przeczytałem pierwszą książke. 

A tak na marginesie, jeśli ktoś nie lubi czytać a szuka sam tu czegoś od czego mógłby spróbować, proponuję zainstalować wiedźmina pierwszą część i rozpocząć cykl Sapkowskiego o wiedźminie, miłe chwile gwarantowane! :)

Jak na pierwszą próbę, stworzyłeś ciekawą koncepcje, szczególnie spodobał mi się pomysł z synem chorym na jakby to nazwać "trawieniem własnej krwi" jeśli chciałbyś to rozwinąć to daj znać, sam kiedyś chciałem coś napisać i miałbym kilka pomysłów 

Powiem tak, Rocku jeśli byś napisał to książkę, byłaby to jedna z najlepszych książek o zombie, czy jak kto woli "zarażonych". Na prawdę stworzyłeś bardzo dobrą historię, tylko trzeba to rozwinąć. Materiał na dobrą książkę murowany. A ze swojej strony mogę polecić wszystkie 4 tomy "Pan Lodowego Ogrodu". :) Pozdrawiam.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik