Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nieokszesany

Streamowanie dwoma PC

Polecane posty

Cześć :)

Poszukuje informacji (porady) jak poprawnie skonfigurować komputery do streamowania w taki sposób w jaki robi to Rock. 

Mianowicie jak poprawnie połączyć te dwa wspomniane pc aby jeden służył do grania a drugi do streamu. Co do tego jest potrzebne? 

Czy wymagane są dwie awermedie ? Byłbym bardzo wdzięczny za dokładny opis właśnie takiej konfiguracji. 

Pozdrawiam 

Nieokszesany 

Nie do końca rozumiem. Jeżeli mamy kartę avermedia to zdejmuje ona większość obciążenia z komputera. Więc po co drugi komputer? Chyba że to działa w ten sposób, że Rock gra na jednym PC, avermedia wyciąga obraz z ekranu i przekazuje go na drugi komputer. Na drugim kompie mamy odpalonego OBS-a który spina wszystko do kupy i stramuje. To by miało sens, gdyż możemy ustawić na drugim PC OBS z kodowaniem slow co pozwala zwiększyć jakość przy tym samym bitrate. 

Nie do końca rozumiem. Jeżeli mamy kartę avermedia to zdejmuje ona większość obciążenia z komputera. Więc po co drugi komputer? Chyba że to działa w ten sposób, że Rock gra na jednym PC, avermedia wyciąga obraz z ekranu i przekazuje go na drugi komputer. Na drugim kompie mamy odpalonego OBS-a który spina wszystko do kupy i stramuje. To by miało sens, gdyż możemy ustawić na drugim PC OBS z kodowaniem slow co pozwala zwiększyć jakość przy tym samym bitrate. 

Według Rocka streamwoanie gier wymagających takich jak BF4, mimo iż w komputerze znajduje się avermedia występuje desynchronizacja obrazu , dźwięku i kamerki . Z racji tego iż posiadam dwa wydajne komputery chciał bym wiedzieć jak poprawnie je skonfigurować. Avermedia wyciąga obraz z komputera (np. z 1 ) ale w jaki sposób wyciągnięty obraz przekazać do komputera nr. 2 czy potrzeba do tego drugiej avermedi w tym komputerze ?. Jak to poprawnie powinno być skonfigurowane.  

Mamy komputer NR1 i NR2

Na komputerze NR1 mamy włączoną grę i generowany obraz. Obraz wygenerowany przez kartę graficzną trafia kablem HDMI do Avermedia livegamer HD. Avermedia znajduje się w komputerze nr2 

C985.jpg

Komputer nr2 ma włączony OBS i wybrane jako źródło kartę Avermedia. 

Mamy komputer NR1 i NR2

Na komputerze NR1 mamy włączoną grę i generowany obraz. Obraz wygenerowany przez kartę graficzną trafia kablem HDMI do Avermedia livegamer HD. Avermedia znajduje się w komputerze nr2 

Komputer nr2 ma włączony OBS i wybrane jako źródło kartę Avermedia. 

A kabel wyjściowy z AM leci do twojego monitora, który wyświetla, np. streamowaną grę.

W OBSie ustawiasz, żeby brał obraz z AM i heja.

Miałem robić podobny temat, ale chyba nie ma to sensu. Więc za X czasu planuję zaopatrzyć się w porządny sprzęt. Moje pytanie jest prawie takie samo, ale z tą różnicą, że bez Avermedii. Jak to zrobić, aby na (nowym) kompie 1 grać a na kompie 2 (starym) puszczać stream? Obecna karta, 9600 GT posiada wejście HDMI, DVI i VGA, nowa zapewne także będzie posiadać HDMI. Dałoby się zrobić takie coś, aby przez HDMI przesyłać obraz pomiędzy komputerami (najpewniej kartami)? Wie ktoś może w jaki sposób?

AM to nie jest karta graficzna, tylko karta rozszerzeń, która umożliwia przechwytywanie obrazu i dźwięku.

Karta graficzna "tworzy" obraz. Taka do przechwytywania tylko go kopiuje, jej działaniu bliżej do monitora niż karty graficznej.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Pizmak
      Na FB jest nowa grupa dla streamerów gdzie każdy może zaprezentować swojego live, mam nadzieje ze taka grupa komuś pomoże dotrzeć do większej publiki.
      Na grupie można tez znaleźć wsparcie jeżeli jesteście całkowicie zieloni w tematyce streamów, serdecznie was zapraszam do dołączenia.
      Stwórzmy community o szerszym gronie odbiorców razem.
      Pozdrawiam Pizmak

Link:   https://www.facebook.com/groups/455119378361433/
    • Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez vicovaro1
      Kanał do streamowania https://www.youtube.com/channel/UCrMjO-guaET08XSSLHLv6FQ
      Jestem początkującym streamerem, chcącym odnieść sukces. Gry które u mnie zobaczycie są różnej kategorii, z nastawieniem na RPG. Co 100 subskrypcji urządzam konkurs, a do wygrania są głównie gry.
      Z góry dziekuje za subskrypcje!
    • Przez xMatwiej

Projektowanie graficzne - retusz zdjęć, broszury, ulotki, wizytówki, okładki albumów płyt, coverarty na YouTube, bannery, avatary, overlay'e na stream, porady i więcej.

• Przez Arcyk_Gaming
      Witajcie
      Jestem ArcyK i mam 30 lat. Regularnie nagrywam na YT od listopada zeszłego roku choć kanał mam tam od bardzo dawna! Nagrywam gameplaye z gier, poradniki do nich, sporadycznie uboxingi sprzętu i gier, a także bije rekordy w grach bądź wykonuje wyzwania zaproponowane przez widzów. Staram się by mój kanał był różnorodny i by każdy znalazł coś dla siebie. Staram się robić live'y, ale nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, więc po prostu nagrywam i wrzucam filmy gdy wiem, że nie dam rady streamować. Czasem rzucam troszkę mięsem w filmach, aczkolwiek staram się by pozostało to w granicach zdrowego rozsądku i nie korzystania z nich jako przecinki. Po prostu gdy gram to jestem sobą i od razu pokazuje swoje emocje. Zaskoczenie, śmiech związany z daną sceną czy też po prostu frustracje i wkur.... Nie robię nic pod publiczkę (pewnie dlatego mam tyle widzów ile mam ^^), po prostu jestem sobą. Najlepiej zobacz i oceń sam . Dzięki za możliwość zareklamowania kanału!
      Pozdrawiam, Artur
      AKTUALNIE NAGRYWANE SERIE GIER: FAR CRY 5 i ASSASSIN'S CREED ROGUE i KONIEC GTA V + pojedyncze filmy z innych gier np. BATTLEFIELD 4 MP
      LINKI:
      Subskrybcja kanału - https://tinyurl.com/y8c6rccq
      Strona na Facebooku - https://tinyurl.com/ydh8p7t4
      Strone na Twitterze - https://tinyurl.com/y84y5y2z
      LINK DO KANAŁU: https://www.youtube.com/user/ARCYK
      ZWIASTUN KANAŁU: 

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator