Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damianekcs

Technikum Informatyczne

Polecane posty

Siemka. Mam pytanie jakie są szanse na dostanie się do technikum informatycznego ? 

Z matematyki dobrze mi idzie, z polaka to w poprzednim roku szkolnym miałem 4+, z fizyki 4, z chemii 2 (wiem muszę się pouczyć), 

z biologi 3+, a z informatyki dostałem 5.

Czy wszystko zależy od sprawdzianu gimnazjalnego? Jakie muszę spełnić wymagania ?

Edytowano przez MaxiLager
Ahhr ! Dodałem kilka kropek, ogonków, przecinków MaxiLager

Szkoła przyjmuje od progu punktowego.

Musisz się popytać, sprawdź punktowane przedmioty,zapewne są to matma, fiza i informatyka no i egzamin.

Jednak pamiętaj, że próg co roku możne się zmienić, tak więc przyjmują tylko najlepszych i tyle ile mają miejsc.

Możesz brać udział w "testach" na różne konkursy przedmiotowe, jeżeli zostaniesz laureatem będziesz mógł sobie wybrać szkołę średnią jaką chcesz ( w twoim regionie ).

Co do wypowiedzi Bansu, to dodam, że można być również laureatem konkursu kuratoryjnego.

No ale pamiętaj, że przede wszystkim skupiaj się na przedmiotach, które ciebie interesują.

Technika Informatyczne i tego typu szkoły to bajki. Prawie każdy kto interesuje się lekko komputerami po gimnazjum mówi, że będzie szedł do technikum informatycznego. Co się okazuje w środku? World, Paint, Excel i ewentualnie podstawy HTML czy CSS. Sam takie technikum skończyłem, oczywiście wiele zależy od samej szkoły - jedne uczą lepiej, inne mniej. Ja przykładowo miałem tak, jak opisałem + do tego rozszerzony język polski oraz WOS. Po co? Nie wiem, skoro tytuł to "technik informatyk" :P

Broda ty, ja miałem "trochę" więcej rzeczy w swoim technikum informatycznym ^^ 

Co do głównego wątku, progi co roku się zmieniają, przynajmniej tak było jak ja szedłem do technikum, zmiany były czasami nieznaczne, ot 2-3 pkt, a czasami większe, to wszystko zależy od wyników testów gimnazjalnych bodajże.

Zastanów się,czy bardziej interesujesz się "bebechami" kompa,programowaniem(tak wiem tobajeczka ktora sie w slabym technikum nie spelni),grafika itd. ,czy może jednak kablemi,internetem,przesylaniem danych.Jeśli to drugie to rozejrzyj sie czy nie masz do wyboru szkoły z profilem technik TELEinformatyk.

Jednak niewazne jaka byla by to szkoła,czy LO czy technikum,musisz sam rozwijać swoje pasje,zainteresowania.

Ja od paru tygodni jestem na Teleinformatyku (chociaż bardziej interesują mnie bebechy niż dane ) i póki co idzie dobrze. Zależy od zajęć. Na Transmisji danych jedna grupa uczy się o kablach, druga zaś prądzie, na systemach bebechy oraz same systemy, zaś na Sieciach już typowo bajty,bity LAN itp. Sam w klasie miałem średnią dość dobrą, bo 4.30 i ogólnie napisałem gimnazjalny na około 70% (całość). Wszystko zależy od szkoły. Jedne mają wyższe progi inne niższe.

@Stonnek w takim wypadku do bebechów jaki profil :D ?

Brodaty nie wiem gdzie ty chodziłeś do szkoły, ale podstawy HTMLa i CSSa, to ja mam w pierwszym półroczu 2giej klasy :D

Osobiście miałem ok. 70-75% (ogólnie) z testu i średnią 5,1 (? coś kole tego) - nie miałem najmniejszych problemów, ale z tego co wiem, to ludzie ze średnią 3,X się dostawali (mam kilku w klasie).

Co do tego co na tym Informatyku jest to:

1. klasa - wnętrze kompa, budowa i działanie hardware (poszczególne części), bramki logiczne, algebra boole'a i inne takie śmieszne rzeczy, do tego działanie Windowsa, budowa sieci ect.

2. klasa - zabawy z hardwarem ciąg dalszy, linuch, sieci, systemy sieciowe, sieci lokalne, stawianie stron (html, css, js, php), jakieś podstawy grafiki stron internetowych, angielski zawodowy itp.

A co do rozszerzenia to ja mam angola i matme, więc w miarę normalnie. Nie wiem skąd ty ten WOS i polski wytrzasnąłeś :D

Ja od paru tygodni jestem na Teleinformatyku (chociaż bardziej interesują mnie bebechy niż dane ) i póki co idzie dobrze. Zależy od zajęć. Na Transmisji danych jedna grupa uczy się o kablach, druga zaś prądzie, na systemach bebechy oraz same systemy, zaś na Sieciach już typowo bajty,bity LAN itp. Sam w klasie miałem średnią dość dobrą, bo 4.30 i ogólnie napisałem gimnazjalny na około 70% (całość). Wszystko zależy od szkoły. Jedne mają wyższe progi inne niższe.

@Stonnek w takim wypadku do bebechów jaki profil :D ?

do bebechów to raczej informatyk,ale bebechy :D to raczej nie jest nic skomplikowanego,a i jest to wiedza też opierająca sie na praktyce,choć bez teorii czasem ciężko.Jednak ekspertem nie jestem,moge się mylić.

Hmmmmmmmm,Ja sam jestem na profilu teleinformatycznym,i troche mam inne przedmioty i inny system(chyba tak to moge nazwać)nauczania.1 klasa to teoriaa 100%,2-teoria+laboratoria,a dalej to już sama praktyka.Mam też inne przedmioty,moje się nazywają PE-podstawy elektrotechniki,UEC-układy cyfrowe,AUK-aboneneckie urządzenia komutacyjne :D i PT-czyli poprostu podstawy teleinformatyki.Pozdrawiam,Lublin,ZSEL :D

Szczerze, to ta nauka w technikum i na studiach to niewiele, większość rzeczy i tak człowiek się uczy w trakcie pracy, bądź grzebania/naprawiania kompa u siebie lub u kogoś. Przynajmniej ja mam takie zdanie.

Fuzzik, ja już prawdopodobnie w tej klasie (2Gim) będę miał strony na html'u (nauczyciel tak powiedział).

Więc nie sądzę by w 2 tech było to samo, prędzej w 1 .

Fuzzik, ja już prawdopodobnie w tej klasie (2Gim) będę miał strony na html'u (nauczyciel tak powiedział).

Co ma Gimbaza do Technikum?

Strony w htmlu to my z kumplem w podstawówce robiliśmy.

Ten html który ma się w gimnazjum jest niczym, w porównaniu do tego co w technikum informatycznym się pojawi, więc nie masz co używać tego argumentu. Lekko mnie to nawet rozbawiło, z racji że to jest takie porównanie mrówki do słonia ^^

Bansu, jeśli to do mnie, to wypraszam sobie. Ja jestem gorszy niż on :P Napisałem o html z własnego doświadczenia, pamiętam co miałem w gimnazjum, a co w technikum z tego działu. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik