Skocz do zawartości
Radek988

Android tylko połowa pamieci

Polecane posty

Witam

Zaciekawiła mnie kwestia że sprzęty z androidem nie mają tyle pamięci na pliki ile jest podawane przez producenta.

przykłady

Samsung Galaxy tab 2.7.0 producent podaje ze ma 8Gb pamięci a sam android i komputer wykrywa 4Gb

Sony Xperia E wbudowane 4Gb pamięci a android i Windows pokazuje że 2Gb

Sony Xperia Miro tak samo 4gb wbudowane a pokazuje 2gb

jedynie LG L3 nie okłamuje na necie pisze że 1 Gb pamięci i tyle ma rzeczywiście

Z pamieci podanej,do naszej dyspozycji nigdy nie było tyle samo,system,funkcje i inne bajery kosztuja,aktualizacje i kilka jeszcze innych...

Im bardziej mamy lepsze smartphony tym mniej mamy miejsca doatepnego dla nas,poniewaz sa one nafaszerowane bajerami.

Dla przykladu Samsung Galaxy S4 z 16GB wbudowanej mamy do uzytku 9GB.

ale normalnie bylo np.8/8gb czy 7/7gb??

Tak tez nie mozna powiedziec,to zalezy od modelu telefonu,jasne android im nowszy i lepszy tym wiecej tej pamieci zajmuje ale nie polowe,no chyba ze ramu,bo zabieraja wiecej niz polowe,a dochodzi jeszcze normalne uzytkowanie

Tak jak stonnek mówi. Nie dostaniesz nigdy całej pamięci.

Co do samsunga : bez urazy, ale nie dam sobie wcisnąć kitu o tym, że z 16 GB nagle zostaje tylko 9 :/. masz ten pomiar z fona na którym było już coś instalowane? System 1gb

Apki może też 1 gb

I zostaje tylko 9 hmmm..... Tak na marginesie. Robimy Root'a i wgrywamy jakiś menedżer apek. Musi mieć funkcje usuwania nawet tych systemowych. Wywalamy to co zbędne i juz mamy sporo miejsca wolnego ;)

dobrze ze jeszcze mamy w niektorych nowych modelach mozliwosc uzywania kart micro ssd(SGS4),no ale mozemy miec fony z wbudowana pamiecia 64gb wiec jeszcze mozna przezyc

Robimy Root'a i wgrywamy jakiś menedżer apek. Musi mieć funkcje usuwania nawet tych systemowych. Wywalamy to co zbędne i juz mamy sporo miejsca wolnego ;)

To tak nie działa, pamięć jest podzielona na partycje (m.in. /system, /data, /cache) i wywalenie systemowych aplikacji nie da nam więcej miejsca (najwyżej wyłączenie ich i usunięcie ich aktualizacji i danych), partycji systemowej radze nie ruszać, szczególnie jak nie wiemy co ruszać, bo potem aktualizacja systemu może się nie powieść. Co do partycji /sdcard czyli tej na którą można wrzucać np muzykę. Kiedyś (w sumie pewnie i dziś niektórzy producenci tak robią) była ona w osobną partycją w fat32, co też powodowało że np mieliśmy /data 2GB i 10GB /sdcard co dawało tylko 2GB miejsca na aplikacje i ich dane. Od Galaxy Nexusa partycja /data i /sdcard to jedno i to samo (chociaż aplikacje je widzą po staremu jako osobne) i każda ma w tym przypadku współdzielone 12GB.

Polecam sprawdzać jak zostało miejsce podzielone przed zakupem urządzenia, osobiście polecam zawsze Nexusy.

Zobacz też w pamięci czy nie masz jakiś sterowników/oprogramowania wpakowanego bo na moim HTC wpakowali oprogramowanie do komputera które zajmowało ponad 500mb - były to zwykłe instalki exe,

Nie wiem jak tam jest w normalnych androidach bo ja swojego trochę "zmodziłem" ale w zakładce ustawienia, powinna byc zakładka "ustawienia pamięci" i tam ja np. mam 3 opcje:
karta pamieci
pamięć USB
pamięć systemowa
po zsumowaniu pamięci USB i systemowej dostaje dokładnie to co napisał producent :)
no dobra, plus minus 500MB.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik