Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Webber

Wiek użytkowników forum

Wiek u.żytkowników forum  

294 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ile masz lat?

• 11-13
      7
    • 14-16
      81
    • 17-19
      102
    • 20-25
      80
    • 26-30
      15
    • 31 i więcej...
      9

Polecane posty

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Ankieta trwa już pół miesiąca i widać jakieś wyniki. Forum najpopularniejsze jest w grupie wiekowej odpowiadającej rozpiętością gimnazjum-liceum-studia. Osoby starsze i młodsze nie korzystają z niego. Pytanie tylko jaki jest powód?

Co ciekawe, wyniki łamią obraz bardzo młodej społeczności fanów Rocka.

@Aragmor Bo może tylko ci bardziej "ogarnięci" dowiedzieli się o forum a te typowe trolle (9-13 lat) po prostu o tym nie wiedzą?

Rock powinien trochę bardziej wyreklamować forum (np. link pod koniec filmików)

Zgodzę się z panem wyżej.

Ludzie, którzy chcieli dowiedzieć się o forum i dowiedzieli się, to się zalogowali. (się, się, się :D)

Zazwyczaj ci młodsi używają kompa tylko do grania, oglądania YT, skype itp. A my szukamy czegoś więcej, jakichś informacji, wiedzy itd.

Po drugie Rock oficjalnie nie ogłaszał na YT, że powstało forum, tylko wspomniał i tym w jakimś filmie.

Z drugiej jednak strony, to dobrze, że nie ma tu "dzieci z podstawówki".

Najwierniejsze dane co do wieku fanów Rocka można zdobyć z jego statystyk na YT.

Moim zdaniem podchodzicie do tego trochę stereotypowo. Jasna rzecz, że znaczna część młodych ludzi jest hm... konwersacyjnie niewydolna, ale niekiedy powodem tego jest po prostu brak obycia z tego typu miejscami dyskusji. Oczywiście znajdą się wśród nich ludzie zwyczajnie głupi. Jak wszędzie.

Spójrzcie z drugiej strony - jeśli ankieta mówi prawdę to mamy tutaj ludzi względnie dorosłych. Tylko czy to coś zmienia? Może nie ma jawnego i celowego pisania idiotycznych treści, jednak nie spotkałem się też z jakąś ciekawą wymianą opinii. Wydawałoby się, że powinniśmy mieć samych erudytów (w końcu tyle tu pełnoletnich osób :)) a zamiast tego widzę sporo tematów założonych w złych działach czy też zapytujących o tak istotne tematy jak opinia Rocka na temat pogody/gry/filmu/psa sąsiadów.

Zbierając to wszystko razem: wiek to rzecz oczywiście istotna, ale w żadnym wypadku decydująca. Stary głupek jest dalej starym głupkiem.

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Ankieta nie ukazuje poziomu wiedzy uczestników. Skupia się jedynie na ich wieku i to właśnie w tej dziedzinie łamie przekonanie, iż społeczność fanów Rocka jest bardzo młoda. Co do poziomu wypowiedzi, faktycznie czasem jest niski. Jednak nie o tym mówi cała ankieta i wypadałoby zrobić nową. Zawierająca pytania "ile przeczytałeś książek w życiu?" lub "jakie masz IQ?". Wtedy moglibyśmy spojrzeć na poziom intelektualny użytkowników i ich wypowiedzi.

Ankieta nie ukazuje poziomu wiedzy uczestników. Skupia się jedynie na ich wieku i to właśnie w tej dziedzinie łamie przekonanie, iż społeczność fanów Rocka jest bardzo młoda.

Otóż to. Chodziło mi o to, że to przekonanie o niskiej średniej wiekowej wzięło się stąd, że niektórzy zbyt szybko stawiają znak równości między młodością a brakiem rozumu. Chciałem pokazać, że nie jest to takie proste jak się ludziom wydaje (tak odchodząc całkowicie od tematu to takie generalizowanie pewnych spraw pojawia się nad wyraz często chociażby w mediach, potem połowa społeczeństwa myśli, że wszystko jest czarno-białe).

Myślę, że Rock ogłosi wszystko w momencie wystartowania strony. Szczerze mówiąc obawiam napływu większej publiczności Rock'a bo może zacząć się niezły chaos. Od głupich tematów, wypowiedzi po czysty trolling. Czas pokaże. Mimo wszystko jak na razie jest fajnie, liczę, że tak pozostanie. 

A propo dzieciaków z podstawówki i gimnazjum - odrazu można ich poznać. Przynajmniej mi się tak wydaje. Ich posty są bezsensowne i zawierają dużo bezsensownych znaków interpunkcyjnych typu: !!!!????. Gdy widze coś takiego w zdaniu to juz wiem że nie opłaca się czytac takiego posta. Taka osoba nic nie wniesie do tematu, a zabierze nam czas ;)

A ja mam 13 lat, i stworzyłem kilka wątków, na które odpowiedziało wielu starszych ode mnie użytkowników forum, swojego wieku się nie wstydzę, tak samo tego, że lubię anime, kocham stracrafta 2, i planuję dłużej posiedzieć na tym, w sumie... całkiem zacnym forum.

No nie powiem, myslałem że większość oglądających to osoby młode, a tu proszę takie zaskoczenie :-) Ale możliwe że    dużo osób nie głosowało prawdziwie :-)

Denerwuje mnie że dzieciaki określane jako "gimubs", przeważnie są od razu ignorowane na przeróżnych forach, i serwisach podobnych. Sam mam dopiero 15 lat i udzielałem się na wielu forach, przeważnie na serwisach poświęcanych SW, dawniej CD i Polterze, i jakoś ludzie mogli ze mną rozmawiać ;) . Wiele nastolatków  w podobnym wieku ma zainteresowania które chcą rozwijać, posiadają kulturę ale już na początku zostają hejtowane i moim zdaniem tak mało osób w wieku wczesnoszkolnym na forach tematycznych. 

(Jeśli ten post jest nieadekwatny  to proszę  o szybkie usunięcie go, muszę jeszcze "poznać" te forum )

Ankieta trwa już pół miesiąca i widać jakieś wyniki. Forum najpopularniejsze jest w grupie wiekowej odpowiadającej rozpiętością gimnazjum-liceum-studia. Osoby starsze i młodsze nie korzystają z niego. Pytanie tylko jaki jest powód?

Co ciekawe, wyniki łamią obraz bardzo młodej społeczności fanów Rocka.

Starsi ledwo co mają czas na granie, a co dopiero na pisanie postów. Taka jest prawda :]

Ja chcę jedynie powiedzieć, że mam 14 lat i raczej nie należę do tych, którzy niestety tą grupę wiekową reprezentują. Ja mam nadzieję, że mówicie o tym, że osoby w moim wieku są nieogarnięte tylko ogólnie, nie że wszyscy tacy są. Jest naprawdę wiele osób w moim wieku a nawet trochę młodszych, z którymi można pogadać o niektórych tematach jak z dorosłym. Jednakże jest to niestety mniejszość, ale dobrze by było żeby była zauważalna. Czasami jak się patrzę na moich rówieśników to mi smutno, niektórzy to straszne niedorozwoje... Na szczęście nie ma ich tu na forum, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.

Starsi ledwo co mają czas na granie, a co dopiero na pisanie postów. Taka jest prawda :]

A tu byś się zdziwił kolego. Jeśli ktoś zakończył edukacje, ma pracę, która mu odpowiada i jest w stanie wyżywić rodzinę, to ma więcej czasu na zabawę/rozrywkę niż młodsi ludzie.

Według mnie Rock ma jeśli mogę użyć takiego słowa "ogarnięte" community i nie chodzi mi tutaj o wiek ale iloraz inteligencji i w naszym nerdowskim gronie rzadko trafia się jakiś stereotypowy gimbazjalista (nikogo tutaj nie chcę obrazić bo sam uczęszczam do właśnie takiej szkoły) 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować