Skocz do zawartości
PoznanskaPyra

[Poradnik]Jak uruchomić androida na maszynie wirtualnej.

Polecane posty

System Android znany z urządzeń mobilnych bez problemu można uruchomić na swoim komputerze PC. Zdradzę wam na to prosty przepis.

Potrzebne składniki

-VirtualBox
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

-System Android w formie pliku ISO.
https://code.google.com/p/android-x86/downloads/list 

Przygotowanie

1.Pobieramy VirtualBox-a. Poradnik jest pod Windows więc pobieramy wersje dla tego systemu

pobieranievb.PNG

2. Teraz pobieramy Androida x86. Występuje on w różnych wersjach, ja wykorzystałem wersje podstawową.

pobieranieandro.PNG

3.Instalujemy VirtualBox

4.Uruchamiamy program VirtualBox

Cc-by_new_white.svg/64px-Cc-by_new_white.svg.png][/i][/b][/right]

5.Pojawi nam się takie okno. W górnym Menu wybieramy New

virtualbox.PNG

6.Pojawi nam się okno.

virtualboxinstal1.PNG

Name-wpisujemy nazwę naszego systemu
Type-wybieramy Linux
Version-wybieramy Linux 2.6

Po edycji powinno wyglądać to tak:

virtualboxinstal2.PNG

Gdy wszystko mamy prawidłowo ustawione klikamy Next.

7.Pokaże nam się okno z wyborem z jakiej ilości pamięci ram, może nasz system korzystać. Regulacji możemy dokonać za pomocą suwaka lub podając dokładną wartość liczbową.

virtualboxinstal3.PNG

Klikamy Next

8. I przechodzimy do okna tworzenia "virtualnego" dysku. Klikamy Create

virtualboxinstal4.PNG

Pojawi się okno wyboru rodzaju dysku, zostawiamy domyślnie ustawione VDI. Klikamy po prostu Next

virtualboxinstal5.PNG

Pojawi się kolejne okienko. Zaznaczmy "Fixed size" i klikamy Next.

virtualboxinstal6.PNG

No i wyskakuje wielka niespodzianka... Kolejne okno. Wybieramy w nim wielkość virtualnego dysku oraz jego lokalizacje. Domyślne 8GB jest wystarczające dla Androida. Jeżeli ktoś chce może przydzielić więcej lub mniej pojemności robiąc to analogicznie do przypadku z pamięcią RAM. Lokalizacje wybieramy za pomocą ikonki po prawej stronie, u mnie oznaczona na niebiesko. Wpisujemy też nazwę naszego dysku. 

virtualboxinstal7.PNG

Gdy wszystko ustawimy klikamy Create w tym momencie zacznie tworzyć nam się plik VDI.

virtualboxinstal8.PNG

Edytowano przez Liptonex
przypinam

9. Gdy skończy pokaże nam się znowu podstawowe okno VirtualBox z tym, że z nową maszyną wirtualną. Osoby z wprawnym okiem zobaczą, że ilość przydzielonej pamięci karty graficznej jest bardzo mała. Można to zmienić.

virtualboxinstal9.PNG

Najpierw raz klikamy w nasz system, a potem w trybik u góry. Przechodzimy w ten sposób do ustawień naszej maszyny. 

virtualboxinstal10.PNG

Gdy klikniemy pojawi nam się okno ustawień w nim wybieramy opcje Display i ustawiamy Video Memory na 128MB, warto też włączyć akceleracje 3D. Na koniec klikamy OK.

virtualboxinstal11.PNG

Teraz nasza maszyna wirtualna jest gotowa aby zainstalować na niej system

10. Zaznaczamy naszą maszynę i klikamy u góry start.

sysinstal1.PNG

Gdy maszyna się uruchomi zostaniemy poproszeni o podanie lokalizacji pliku ISO. Klilkamy ikonę folderu, wyszukujemy gdzie jest nasz plik iso i klikamy start.

sysinstal2.PNG

Po chwili uruchomi nam się obraz płyty, wybieramy, za pomocą strzałek na klawiaturze,  opcje installation - Install Android-x86 to harddisk i naciskamy enter. 

PS. Prawym Ctrl wybieramy czy klawiatura i myszka mają działać dla naszego systemu czy dla maszyny wirtualnej.

sysinstal3.PNG

Pojawi się Menu tworzenia partycji. Wybieramy opcje Create/Modify partitions i naciskamy Enter.

sysinstal4.PNG

Pojawi nam się Menu tworzenia partycji. Zaznaczamy New i naciskamy Enter. 

sysinstal5.PNG

Następnie oznaczamy Primary i Enter

sysinstal6.PNG

Kolejnym krokiem jest ustawienie wielkości partycji. Domyślnie mamy ustawioną maksymalną wartość i ja bym ją zostawił. Gdy rozmiar mamy ustawiony naciskamy Enter.

sysinstal7.PNG

Następnie ustawiamy jeszcze opcje Bootable

sysinstal8.PNG

Gdy opcje tą mamy już wybraną strzałkami Lewo lub Prawo przechodzimy do Write i naciskamy Enter.

sysinstal9.PNG

System zapyta nas czy na pewno chcemy utworzyć partycję. Wpisujemy yes i naciskamy Enter.

sysinstal10.PNG

Kiedy partycja zostanie utworzona zaznaczamy Quit i naciskamy Enter.

sysinstal11.PNG

Zobaczymy teraz, że w naszym menu pojawiła się partycja. Wybieramy ją i naciskamy Enter.

sysinstal12.PNG

Wybieramy opcje formatowania partycji. Ja wybrałem ext3. Naciskamy Enter

sysinstal13.PNG

System zapyta nas, czy na pewno chcemy formatować partycje. Zaznaczamy Yes i naciskamy Enter

sysinstal14.PNG

Gdy zakończy się formatowanie partycji, pojawi się bardzo ważny komunikat. System zapyta się czy zainstalować boot loader GRUB. Domyślnie zaznaczone jest skip, więc przez pośpiech można popełnić błąd. Zaznaczamy Yes i jak zawsze naciskamy enter. 

sysinstal15.PNG

Następnie pojawi się opcja stworzenia specjalnej partycji tylko do odczytu. Nie wiem dokładnie do czego ona jest, ale domyślnie system ustawia Yes więc my również to wybieramy. Potwierdzamy Enterem.

sysinstal16.PNG

Zacznie się właściwa instalacja systemu. 

sysinstal17.PNG

Gdy system się zainstaluje, wybieramy Run Android-x86

sysinstal18.PNG

Uruchomi nam się system Android. Na początku nastąpi prosta konfiguracja, jednak android już sam nam powie co robić.

sysinstal19.PNG

Jednak zanim zaczniemy konfigurować Androida trzeba zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze klikamy menu Machine i wybieramy Disable Mouse Integration.

sysinstal20.png

Oraz wyjmujemy płytę z wirtualnego napędu. Czyli wybieramy Devices>CD/DVD Devices>Remove disk from virtual drive

sysinstal21.png

Może się pojawić błąd, jednak wystarczy kliknąć Force Unmount 

sysinstal22.PNG

Gdy przejdziemy konfiguracje i zainstalujemy system. Warto sprawdzić czy wszystko działa. Klikamy Machine i wybieramy ACPI Shutdown

sysinstal23.png

Na ekranie androida pojawi się znane posiadaczom telefonów lub tabletów z androidem. Oczywiście wybieramy wyłącz

sysinstal24.PNG

Gdy system się wyłączy, przechodzimy do głównego okna programu VirtualBox, zaznaczamy nasz system z androidem i wybieramy Start.

sysinstal25.PNG

Gdy klikniemy start, pojawi się okno maszyny wirtualnej a w nim GRUB. W GRUB-ie wybieramy opcje Android-x86 4.3-test i potwierdzamy enetrem. 

sysinstal26.PNG

Po naciśnięciu klawisza enter zacznie nam się wczytywać system android

sysinstal27.PNG

andro.PNG

Autor: PoznanskaPyra

CC

mam takie pytanko co do tego

Jak rozumiem równie dobrze można zainstalować na dysku twardym w fizycznym PC ?

jakie wymagania ma ten android żeby chodzić płynnie ?

Da się uruchomić aplikacje z androida ??

Naprawdę dobry poradnik ale tak szczerze to po co to? Pytam szczerze bo nie mam pojecia na co android na kompie na którym można mieć Windowsa (który chyba jest szybszy)

Zapewne do testowania :)

mam takie pytanko co do tego

Jak rozumiem równie dobrze można zainstalować na dysku twardym w fizycznym PC ?

jakie wymagania ma ten android żeby chodzić płynnie ?

Da się uruchomić aplikacje z androida ??

1.Pewnie się da, nie wiem. 

2.Małe, dokładnie to w necie poszperaj.

3.Tak, jeżeli nie wymagają aparatu czy akcelerometru lub innych urządzeń nieobecnych w PC. 

3.Tak, jeżeli nie wymagają aparatu czy akcelerometru lub innych urządzeń nieobecnych w PC. 

A jakby się podłączyło jakiś kontroler z akcelerometrem, albo kamerkę?

Ahhr ! Z dwoma Xeonami na pokładzie, Androidem, akcelerometrem i kamerką powstanie coś takiego ;)

tumblr_me7ujr6yJe1qe9ug4o1_500.gif

Haha skąd ja wezmę broń. 

A jakby się podłączyło jakiś kontroler z akcelerometrem, albo kamerkę?

Nie wiem, akcelerometr wykrywa że obracasz telefon. To raczej nieprzydatne, kamerkę może by wykryło. Choć nie wiadomo co ze sterownikami. Można też kupić moduł GPS na USB

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez RS16
      Cześć. Od pewnego czasu regularnie biegam, jednak chciałbym znać swoje osiągi i to czy je poprawiam itd.
      Myślałem nad jakąś aplikacją, ale jestem kompletnie zielony tzn. nie wiem na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji.
      Prosiłbym was o polecenie jakiś darmowych programów.
      Programy pewnie będą potrzebowały połączenia z GPSem, dlatego mam pytanie, czy GPS korzysta z internetu do działania, czy z czegoś jeszcze?
      Dzięki za pomoc
    • Przez Fluuuorek
      Heeej.
      Mam Tablet Yoga '10 chciałbym zmienić czcionkę jest to możliwe lub przez jakaś aplikacje? Mój android to 4.2.2 Bardzo ważne to dla mnie.
    • Przez Phan
      https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jarock

Piszę Napisałem aplikację na Androida która spina wszystko w jednym miejscu, najważniejsza jest natywna obsługa kanałów/playlist na YouTube, włącznie z ich przeszukiwaniem.

Również dostęp do forum, bloga, facebooka, kalendarza itp.

Stworzona pod Androida 4.2 (z wsteczną kompatybilnością do 2.2) jak i również pod tablety.

https://www.youtube.com/watch?v=hquHhktgARE

Dodatkowo w planach są:
      widget powiadomienia o wydarzeniach obserwowanie zdefiniowanych wyszukiwań i powiadomienia o zmianach logowanie się na własne konto YouTube zapisywanie wyszukiwań - tzn. można sobie stworzyć np. "Walking Dead" zakładkę i zawsze mieć dostęp do aktualnych wyników wyszukiwania . Jak i inne rzeczy które jeszcze wymyślę, ale najważniejsze to co wy byście chcieli w tej aplikacji?

W tym temacie można zgłaszać wszelkie uwagi czy pomysły dotyczące dalszego rozwoju aplikacji.
      Bardziej szczegółowe dyskusje na temat zmian, a w szczególności błędów proszę zgłaszać tutaj:
      https://groups.google.com/d/forum/ja-rock-android lub emailem: [email protected]

Przyszłe większe aktualizacje będzie można dalej testować przed wydaniem:
      https://groups.google.com/d/forum/ja-rock-android-beta

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik