Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomazaniec

Jaką książkę polecacie?

Polecane posty

Witam
Ostatnio skończyłem czytać serią "Zwiadowcy" i szukam jakiejś nowej serii do przeczytania (oczywiście z tego samego gatunku, czyli fantastyki). Najbardziej odpowiadałaby mi historia przedstawiąjąca losy bohatera od dziecka (tak jak to miało miejsce we wspomnianych wcześniej "Zwiadowcach") Możecie mi coś polecić?

Obie przeczytałem :(
Z książek które do tej pory przeczytałem"
- Wiiedźmin
- Achaja
- wszystko od Ćwieka
- Władca Pierścieni
- cykl demoniczy P. V Bretta
- wszystko Brenta Weeksa
- Wszystko od Paoliniego
- Harrego Pottera
- Wszystko Ricka Riordana
- Wszystko Eddingsa
- Wszystko T. Canavan
- Wszystko Glena Cooka
- Dary Anioła
Tyle przynajmniej pamiętam :D

Może coś nietypowego ale cała seria powieści "Spice and Wolf" napisanych przez Isuna Hasekure. Ok 17 tomów z gatunku przygodowego, fantastyki oraz romansu. Tylko po angielsku ((chyba że znasz japoński :D) nadal tłumaczone (o ile dobrze pamiętam 9 tomów już zostało przetłumaczonych), allegro 60 zł ale za granicą np z bookdepository kupisz za połowę tej ceny i masz wysyłkę za darmo na cały świat)

Szybki opis:

Śledzimy historię 25 letniego wędrownego kupca Krafta Lawrence'a w krainie która przypomina średniowieczną Europę a jego życiowym celem jest zebranie odpowiedniej sumy pieniędzy aby założyć własny sklep. Zatrzymuje się on w miejscowości Pasloe w celu wymiany towarów podczas miejscowego pogańskiego święta które miało na celu oddanie cześć bóstwu Holo odpowiedzialnemu za  jakość plonów... jednak święto straciło swoje znaczenie i było tylko symboliczne. Odpoczywając w swoim wozie Lawrence znajduje dziewczynę z wilczymi uszami i ogonem która podaje się za 600 letnią wilczycę o imieniu Holo która czuwała nad plonami tej wioski a na potwierdzenie tego co mówi po zjedzeniu pszenicy zamienia się w wilka. Sama wierzy w to że ludzie z wioski dawno o niej zapomnieli i zamierza powrócić do swojej ojczyzny na północy zwanej Yoitsu a Lawrence ma w tym jej pomóc. Przy okazji chce zobaczyć jak przez te wszystkie lata gdy sprawowała opiekę nad wioską Pasloe świat się zmienił.

Ogólnie znajduje się tam dużo handlu i problemu kościoła. Na bazie tej powieści powstała manga (nadal w produkcji) oraz Anime (zakończone po 2 sezonach czyli gdzieś na 4 tomie powieści) pod tym samym tytułem.

Opis może nie super idealny bo pisze na szybko ale trochę objaśni to o co chodzi w książce.

jezeli chcesz historie od dziecka to polecam cykl Petera V.Breta:

-Malowany Człowiek

-Pustynna Włócznia

-Wojna w blasku dnia

Masz opisane historie kilku bohaterow ktorych losy sie lacza.

Saga Polskiego Autora (Grzędowicz z tego co pamietam, ten jegomość się nazywał)

Pan Lodowego Ogrodu

To z fantasy, nie z fantasy?

Wszystko Ludluma

Wszystko Clancy'ego

Wszystko Dana Browna (!) to każdego wciągnie, z moich ulubionych? Cyfrowa Twierdza, Anioły i Demony

Z mniej sensacyjnych:

Wywiad z Wampirem

Król Szczurów (wojenna o obozie JENIECKIM)

Egipcjanin Sunuhe (Świetna opowieść o życiu pewnego Egipcjanina - czasy baaardzo baaardzo nam odległe) :)

Stary, dobry Hobbit też nie jest zły :P Mimo że historia nie zaczyna się od narodzin, to ma niezwykle rozbudowaną mitologię i ogółem całą historię. Jeśli na serio chcesz zacząć od początku to przeczytaj Silmarillion. Przypominam że książki z serii trylogii Władcy pierścieni pochodzą od J.R.R Tolkiena :}

Ja poleciłbym Ci serię "Kroniki Wardstone". jest to generalnie seria przeznaczona dla osób w wieku 10-12 lat to ja mając 14 jestem jej fanem. Na początku myślałem że to znowu coś co miało być książką typu Harry Potter ale gdy zacząłem czytać to nie mogłem się oderwać. W cięgu 2 tygodnii przeczytałem 8 tomów. Według mnie wciągająca fajna seria.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik