Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
loobson

Komputer vs Komputer

Polecane posty

Witam, może to dziwne i nielogiczne, ale proszę Was o osądzenie, który komputer jest bardziej wydajny.

Mój jest z Xeon'em a kolegi z I5 P3350

Mój:

CPU - Intel Xeon E3 1230v2

GPU - ZOTAC GTX 660

MOBO - MSI B73A-G43

PSU - Deus G1 600W

RAM - Crucial DDR3 8GB 1600MHz

HDD - WD Blue 1TB

CASE - Brutus 410

Kolegi:

CPU - Intel I5-3350P

GPU - Asus GTX 760

MOBO - MSI H61M-P31

PSU - Corsair VS 450W

RAM - Good Ram DDR3 4096MB

HDD - Seagate Barracuda 1TB

CASE - BitFenix Merc Alpha Midi-Tower

Dziękuję i pozdrawiam - Łobson

W obliczeniach (rendery i inne zabawy też) twój o wiele lepszy, ale jeżeli chodzi o gry, to twojego kolegi jest ciut lepszy za sprawą grafy z "nowszej generacji".

Jednak wprowadzając małą poprawkę, mianowicie pamięć zamienić na 1333MHz i w ilości 4GB (później możesz dokupić kolejne 4GB) przy drobnej dopłacie (ok 50-100zł) będziesz miał również GTX 760.

Kolega ma trochę za słaby zasilacz. Do 760'tki wymagany jest min. 500W. Ale dobry wybór jeśli chodzi o Corsair. WD Blue lepszy od Barracudy. Ram, tutaj 1600MHz jest zbędne.

Ray, 450w zupelnosci wystarczy, nawet z zapasem ;)

Barracudy są szybsze od kazdego WD

Trochę mało będzie 450W.

A co do drugiego, to już wgl się nie zgodzę ;]

Ray, 450w zupelnosci wystarczy, nawet z zapasem ;)

Barracudy są szybsze od kazdego WD

Przekonasz się gdy zrobisz OC karty. Od WD lepszy może być tylko Samsung Spinpoint ale tutaj można by długo polemizować.

nie zgodzis sie bo sie nie znasz ;)

nawet po oc karty ten zasilacz sobie z tym zestawem poradzi ;o nie pierdzielcie glupot panowie ;)

ten zestaw okolo 250-300w bedzie pobieral w stresie ;)

Tu nie chodzi o kwestie samej mocy, a oto że może braknąć jej na lini 12V, ale raczej powinno dać radę. Ja na 500W mam swoją maszynę i daje radę, a wydawało by się że 500 tu nie wystarczy. 

pyra są więksi "cudotwórcy" na YT "serwisant" twierdzi ze i7 z radeonem 7xxx dokładnie nie pamiętam ma na zasilaczu 300 watowym no ale poproszony o podanie dowodów na tą tezę niestety ich nie podaje

Pyra, 2 Xeon'y E5 500Wat'ówka ciągnie? Tego bym się nie spodziewał :D Mam pytanie odnośnie Xeon'a, ile on ma wątków na jeden rdzeń? Jedni mówią że 2, drudzy że 4, a na jakimś forum przeczytałem że ma 8 wątków na jeden rdzeń, co wydaje mi się być nieprawdą :D

Wszystko jest możliwe IBM robi takie procesory co po 96 wątków mają. Ale Xeon e3 raczej 4 rdzenie po 2 wątki. 

Ps. To ten IBM

ibm-power8-procesor-hot-chips-2013-1.jpg

Ma 12 rdzeni a każdy rdzeń może obsługiwać do 8 wątków jednocześnie.

nie zgodzis sie bo sie nie znasz ;)

nawet po oc karty ten zasilacz sobie z tym zestawem poradzi ;o nie pierdzielcie glupot panowie ;)

ten zestaw okolo 250-300w bedzie pobieral w stresie ;)

a wiesz to z komputronika? bo tam takie bzdety pisza jesli chodzi o zasilacz.... do GTX 780 wymagany wedlog nich jest 300W

i chyba znalazłem tu pana z YT który do i7 i radeona 7xxx 250W zasilacz daje w dodatku noname i mu to "działa"

Hp miało takie zestawty biurowe, ale tam zazwyczaj była jakaś stara i7(pobierała max 90W), karta graficzna zintegrowana a zasilacz specjalnie zrobiony pod sprzęt - marki HP :P

Takie zestawy mogą być z takim zasilaczem bo ich zazwyczaj nie da się rozbudować tzw. nie wsadzisz karty graficznej dedykowanej - chyba, że z low profilem, ale one zazwyczaj są słabe więc mało mocy pobierają :P

No to wiadomo, że zasilaczę noname to zazwyczaj tykające bomby :P

Nie do końca. Teraz testuję się bardziej dokładnie każdy z zasilaczy. Muszą zaliczyć wymagane normy, by zostać wpuszczone w obieg. Ale fakt no name<tm.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik