Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Donnix97

Prośba o ocenę zestawu komputerowego

Polecane posty

Witajcie po raz kolejny i w związku z tą sprawą chyba ostatni już raz  :D!! Mam do Was ogromną prośbę. Dalibyście radę złożyć kompa za 2300 zł?? Mam nadzieję, że wam się uda :D Chodzi mi o to, żeby był do gier. Na Intelu, RAM 4GB lub 8GB jak starczy, dysk 500GB lub 1TB jak starczy  :D Chodzi tylko o sam komputer (stację roboczą). Wolałbym nie przepłacać, ale tak do max 2350 zł chciałbym kupić. Piszcie jak najszybciej, gdyż już mam ochotę zagrać sobie w BF'a  :D Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

P.S. Nie dawajcie procesorów AMD!! Żeby procek był Intela!!! I proszę bez kłótni!!!

Intel XEON E3-1230V2 - 850zł

ASROCK B75M-DFS - 150zł

Kingston HyperX DDR3 1x4GB CL9 - 130zł

Sapphire Radeon HD 7870 - 760zł

SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus - 220zł

WD Blue 1TB - 230zł / Lub 500GB za ok 150zł

Cena - 2340zł/ 500GB Dysk 2260zł  :)

A więc tak, zapomniałem o tym co tutaj napisałem :P mówiąć szczerze to już zamówiłem sobie kompa, tylko zamiast 7850 wziąłem sobie 7870.

http://www.morele.net/inventory/info/qplfRj/

Teraz to wygląda tak. I teraz pytanie, bo zrobiłem jeden błąd xD. Otóż zapomniałem o napędzie, który chyba nie jest jakoś super potrzebny, jeżeli dam radę zainstalować W7 z pendrive ??

Instalacja z pendrive to nie jest problem, po prostu ustawiasz bootowanie z pendriva. Napęd jednak kup (nie musisz zamawiać - musiałbyś płacić za wysyłkę). Idź do jakiegoś komputerowego i kup jakiś najtańszy. Czasem się przydaje, jak kupisz grę np. w Empiku.

Skoro już widzę, że ktoś się udzielił, to możesz mi powiedzieć czy zakup tej i5 4670k mi się opłacił ? Bo podobno się strasznie grzeje, ale niektórzy ludzie mowia ze to zalezy od egzemplarza, że jakiś trefny sie trafił czy coś ;o.

Haswell ma tą wadę, że IHS jest jedynie przylepiony na pastę termoprzewodzącą. Zakup kiepski, o OC nawet nie myśl bez lutowania IHS'a, bo zrobisz sobie piekarnik :) Bardziej opłacalnym zakupem byłby Xeon E3 1230v2 pod podstawkę 1155 lub ew. 1230v3 pod 1150 (Haswell), z tym, że Xeon ma te temperatury jako takie fajne jeszcze ;P Różnica między serią 4 - Haswell a 3 (Ivy-Bridge) to zaledwie kilka procent. Jak masz więcej pytań, zrób sobie temat, tam odpowiemy na wszystko.

Edytowano przez Soldier.F

Co do płyty głównej, ja polecam za ok 300 zł Asrock P67 pro 3
http://www.arest.pl/produkt/Plyty-glowne-INTEL/60,234,,asrock+p67,0,0,0,,/23052/ASROCK-P67-PRO3-ATX-P67-B3-4x-DDR3-1x-PCI-E-16x-RAID-S-1155/

Wydasz trochę więcej, ale będziesz miał porządną płytę, do której będziesz mógł podczepić i7 w przyszłości. Sam posiadam tę płytę od ponad roku i nie mam problemów oraz zastrzeżeń. Aczkolwiek to tylko moje zdanie.

Haswell ma tą wadę, że IHS nie jest lutowany (jak w przypadku IB), a jedynie przylepiony na pastę termoprzewodzącą. Zakup kiepski, o OC nawet nie myśl bez lutowania IHS'a, bo zrobisz sobie piekarnik :) Bardziej opłacalnym zakupem byłby Xeon E3 1230v2 pod podstawkę 1155 lub ew. 1230v3 pod 1150 (Haswell), z tym, że Xeon ma te temperatury jako takie fajne jeszcze ;P Różnica między serią 4 - Haswell a 3 (Ivy-Bridge) to zaledwie kilka procent. Jak masz więcej pytań, zrób sobie temat, tam odpowiemy na wszystko.

Ivy bridge również nie jest lutowany. Problem wynika z większej ilości tranzystorów na mm2 i tego że część sekcji zasilania umieszczono w procesorze. Przez to procek jest dodatkowo podgrzewany od dołu.

Intel XEON E3-1230V2 - 850zł

ASROCK B75M-DFS - 150zł

Kingston HyperX DDR3 1x4GB CL9 - 130zł

Sapphire Radeon HD 7870 - 760zł

SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus - 220zł

WD Blue 1TB - 230zł / Lub 500GB za ok 150zł

Cena - 2340zł/ 500GB Dysk 2260zł  :)

Zestawik całkiem okej. Jednak radzę pamiętać o braniu HD7870XT a nie GHZ Edition. Wersja XT posiada GPU z wyższych modeli, a wersja GHZ posiada GPU z niższych modeli. 

A nie lepiej w tej cenie kupić GTX 660Ti ? Jest mocniejszy od tego 7870

Bo z tego co pamiętam to jeszcze niedawno były te GTXy za 769zł

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik