Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xxCiastkoxx

GTX 780-Opinie

Polecane posty

Siemaneczko!

Mam do was pytanie:Co sądzicie o karcie Nvidia GTX 780?Chcem złożyć komputer z taką właśnie kartką,ale dziś spotkałem się z opinią,że GTX karty nie są najlepsze,czy to prawda?

Karta warta swojej ceny. Po OC masz wydajność Titan'a.

Btw zły dział. 

Edytowano przez MaxiLager
Ahrr ! Już przeniosłem do odpowiedniego ;) MaxiLager

HD 7990 jest mocniejsza ale jest to karta oparta na dwóch procesorach graficznych. Najszybszą jedno procesorową kartą od AMD jest  7970, który jest wolniejszy od GTX 770 jak również  GTX 780 (karty jedno procesorowe). Narazie najbardziej opłacalną kartą jest MSI GTX 780 Gaming (duże możliwości podkręcenia).

Super jest mocniejsza o 10-15fps od AMD, ale za to straci w przyszłych grach co już wielokrotnie mówiłem. Xbox jest wymysłem microsoftu, który ściśle współpracuje z AMD. Przez to biblioteki DX będą optymalizowane dla AMD. Wskazuje na to, niemożliwość obsługiwania DX11.1 przez GTX 600 i 700, oraz to, że AMD zapowiedziało że karty HD7000 będą wpierać DX co najmniej do wersji 11.2 

Mam pytanie do ludzi bardziej znajacych sie na kartach graficznych Ile mozna lat pograc na GTX 780 ?

Ciężko określić. Gry wychodzące w wersjach na PC i konsole, będą raczej optymalizowane dla AMD. Nie licząc jakiś wybranych tytułów, gdzie NV dołoży "trochę" kasy. 

W COD'a 1 i 2? Oraz starsze gry?

Jeśli się nie znasz to się nie wpier*alaj, bo do nie dawna też miałem komputer z 9600 GT i miałem go 5 lat. Mogłem sobie nawet pograć w Crysis 2 na średnich w HD w ok. 40 -50 klatkach...

Wracając do tematu, GTX 780 jest lepszym wyborem, niż Titan. Pograsz sobie na nim z 5-7 lat do całkowitego wyczerpania jego możliwości (gry będą za bardzo wymagające, wtedy jedynie popykasz na niskich). Ja mam od niecałych 2 miesięcy GTX 770 i jest to mocna karta więc 780 będzie (o ile masz budżet) będzie bardzo dobrym wyborem. Zresztą jak wcześniej napisałem miałem 5 lat 9600GT i w Crysis 2 mogłem komfortowo pograć. :)

Jeśli się nie znasz to się nie wpier*alaj, bo do nie dawna też miałem komputer z 9600 GT i miałem go 5 lat. Mogłem sobie nawet pograć w Crysis 2 na średnich w HD w ok. 40 -50 klatkach...

To że mogłeś sobie w Crysisa zagrać to było normą ( jeżeli miałeś przyzwoity procek ) bo to nie jest dosyć wymagająca gra. I wiem o niej (karcie)dużo dużo więcej. A jeżeli miałeś ją 5 lat to 5 lat temu się grało w coda 2-4 i nie mówię że źle. I Dlatego tyle graliście bo dopiero teraz gry zaczynają dostawać kopa w dupę i mają wymagania prawie z kosmosu. Przedtem jak wytwórnia powiedzmy wymagała NV 6600 to następna gra wymagała 6800. I takie były zmiany w wymaganiach. Teraz od BF'a 3 oraz FC3 wymagania zaczynają się zwiększać o wiele więcej. GTX 780 starczy mu spokojnie na około 4 lata.

I tyle.

Wracając do tematu, GTX 780 jest lepszym wyborem, niż Titan. Pograsz sobie na nim z 5-7 lat do całkowitego wyczerpania jego możliwości (gry będą za bardzo wymagające, wtedy jedynie popykasz na niskich). Ja mam od niecałych 2 miesięcy GTX 770 i jest to mocna karta więc 780 będzie (o ile masz budżet) będzie bardzo dobrym wyborem. Zresztą jak wcześniej napisałem miałem 5 lat 9600GT i w Crysis 2 mogłem komfortowo pograć. :)

Pamiętaj, że rozdzielczość 1280x1024 to coś zupełnie innego niż 1920x1080. HD7870 robiła ponad 100fps-ów na ultra w bf3 (1280x1024), a jak zmieniłem monitor na FullHD to trzyma ok 60FPS-ów. 

To że mogłeś sobie w Crysisa zagrać to było normą ( jeżeli miałeś przyzwoity procek ) bo to nie jest dosyć wymagająca gra. I wiem o niej (karcie)dużo dużo więcej. A jeżeli miałeś ją 5 lat to 5 lat temu się grało w coda 2-4 i nie mówię że źle. I Dlatego tyle graliście bo dopiero teraz gry zaczynają dostawać kopa w dupę i mają wymagania prawie z kosmosu. Przedtem jak wytwórnia powiedzmy wymagała NV 6600 to następna gra wymagała 6800. I takie były zmiany w wymaganiach. Teraz od BF'a 3 oraz FC3 wymagania zaczynają się zwiększać o wiele więcej. GTX 780 starczy mu spokojnie na około 4 lata.

I tyle.

Prędzej od BF3 są większe schody już, FC3 chodzi mi bez problemu, czytaj płynnie, na GF 9600 GT, problemem byłby BF, aczkolwiek i tak nie próbowałem go odpalać na tej grafie, bo zapewne nie ruszy, bądź będzie zamulać wybitnie i tym samym uniemożliwiać normalną grę.

Ja również mam 9600GT i grywałem sobie na niej na 20-25FPSach w GW2 ;]

LoL to min. 40FPSów (w timfajtach), a jak jest spokój to +50.

BF3 mógłbym przetestować, ale mam XP zainstalowane ;/

Karta całkiem fajna.

A co do tego czy 780 starczy na tyle samo, to nie wiem, pewnie tak, gdyż skok w wymaganiach mamy już po części za sobą, a na pewno do końca roku będzie on za nami (po premierze pudełek) i wtedy będzie to znowu rosło powoli.

@EDIT

Zapomniałem o MW3, które po premierze działało bardzo super +30FPSów na średnich, ale po jakimś patchu jakby optymalizacja się zdupczyła i na Low jest maks 20fpsów :/

Ja do niedawna grałem na 330M (wydajność pomiędzy desktopowym 8600GT a 9600GT, tzn zależy pewnie od przypadków i moja ma 1GB) w 1920x1080 często na medium/high, czasem na low. BF3 nie testowałem, ale NFS Most Wanted chodził na styk i to w 720p, więc już nie wszystko się na tym da grać, ale jednak dalej sporo, sam jestem zaskoczony :)

W COD'a 1 i 2? Oraz starsze gry?

Nie w BF 3 w COD MW 3 AC 3 i kilka innych rocznych prdukcji zreszta z tego roku tez kilka :D wiec "Bukszpryt" i nie obrazaj mojej obecenej karty :D

Prędzej od BF3 są większe schody już, FC3 chodzi mi bez problemu, czytaj płynnie, na GF 9600 GT, problemem byłby BF, aczkolwiek i tak nie próbowałem go odpalać na tej grafie, bo zapewne nie ruszy, bądź będzie zamulać wybitnie i tym samym uniemożliwiać normalną grę.

ja gram 9600GT BF 3 uciagnie srednie ale dla pewnosci zeby sie nic nie stalo gram na niskich

Sorry za double posta

i GTX 780 wytrzyma gdzies 8-10 lat bo raczej jakies wiekszej grafy nie moga wymyslic:P a jesli nawet to bedzie malo roznic od BF 4 Crysis 3 i Metro Last Night jak ktos mowil to skok graficzny mamy juz za soba wiec gtx 780 to dobry wybor na kilka lat jak sie doda po 5 latach kolejnego GTX 780 to z pewnoscia te 10 wytrzyma moze na najnizszych ale bedzie mozna grac

"Bukszpryt" MaxiLager

@up te informacje (8-10 lat) mają według ciebie jakiś sens? Pomyśl z łaski swej zanim coś napiszesz. Karta na tyle lat... Twoje "profesjonalne" opinie zawsze mnie rozwalają :) Co do 9600 GT, to pogrywam sobie na niej w BF3 na średnich/wysokich (512 MB (jakimś cudem się zrobiło 1266 MB) i szyna 256-bit). Nie ma zacin, ani nic. To oczywiście ustawienia z singla :P Multi nie mam niestety jak sprawdzić.

GTX 780 - tak jak mówili wyżej - z 4 latka sobie można pograć na tym w miarę przyzwoicie.

PS. z mojej pierwszej konfiguracji 8 lat przetrzymał jedynie HDD (Western Digital) i nadal działa :)

@up te informacje (8-10 lat) mają według ciebie jakiś sens? Pomyśl z łaski swej zanim coś napiszesz. Karta na tyle lat... Twoje "profesjonalne" opinie zawsze mnie rozwalają :) Co do 9600 GT, to pogrywam sobie na niej w BF3 na średnich/wysokich (512 MB (jakimś cudem się zrobiło 1266 MB) i szyna 256-bit). Nie ma zacin, ani nic. To oczywiście ustawienia z singla :P Multi nie mam niestety jak sprawdzić.

GTX 780 - tak jak mówili wyżej - z 4 latka sobie można pograć na tym w miarę przyzwoicie.

PS. z mojej pierwszej konfiguracji 8 lat przetrzymał jedynie HDD (Western Digital) i nadal działa :)

a wedlug ciebie za te twoje 4 lata beda jakies gry co ... beda bardziej realistyczne od zwyklego swiata??????????? sorry za przeklenstwo ale raczej jak 9600 Gt wytrzymal 5 lat to 780 6-8 musi wytrzymac z 10 przesadzilem

Edytowano przez Liptonex
Jeszcze jeden taki wyskok i ban

Nie w BF 3 w COD MW 3 AC 3 i kilka innych rocznych prdukcji zreszta z tego roku tez kilka  :D wiec "Bukszpryt" i nie obrazaj mojej obecenej karty  :D

a wedlug ciebie za te twoje 4 lata beda jakies gry co kurwa beda bardziej realistyczne od zwyklego swiata??????????? sorry za przeklenstwo ale raczej jak 9600 Gt wytrzymal 5 lat to 780 6-8 musi wytrzymac z 10 przesadzilem

Po pierwsze ostrzeżenie proszę dla tego "kidsa"

Po 2 3688h0.jpg

Po 3 Nie udzielaj się jeżeli się nie znasz.

@SuperDragons, kolejny dowód, że masz kiepskie (wręcz "Bukszpryt") pojęcie o czymkolwiek co dot. komputerów :) Porównaj sobie postęp technologiczny (oraz wzrost wymagań gier) na przykład w 2008 roku i teraz. Do tego patrzysz jedynie na rozmiar pamięci karty.

Wkrótce dostaniesz po prostu bana za takie wyrażanie się i tyle, a idę o zakład, że w końcu ktoś się porządnie wkurzy i cię nim poczęstuje. I do tego ikona Minecrafta pod avkiem - stereotyp się w tym przypadku potwierdza :P

Czy ktoś jest niemiły dla ciebie, że ty taki jesteś dla innych? Zastanów się nad sobą, dowiedz się czegoś i dopiero wtedy cokolwiek pisz tutaj. K... mmm... BUKSZPRYT - wyręczmy pirata :)

"Bukszpryt" ;) MaxiLager

SuperDragons mylisz się nie wytrzyma 6-8 lat ze 4 jak wytrzyma to będzie dobrze

popatrz sobie jakie wymagania miały gry w 2008

• Vista z service packiem 1, lub Windows XP z service pack 3
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1,8GHz, AMD Athlon X2 64 2,4GHz
  • RAM: 1,5GB; 16GB miejsca na dysku
  • Grafika: Nvidia 7900 256MB/ ATI X1900 256MB

a to tylko minimalne w obu przypadkach

2013r

• System operacyjny Windows Vista, Windows 7 i Windows 8
  • Karta graficzna z co najmniej 1 GB Video RAM obsługująca DirectX 11
  • Dwurdzeniowy procesor
  • 2 GB pamięci (3 GB w systemie Vista)
  • Przykład 1 (Nvidia / Intel): Nvidia GTS 450 + Intel Core2 Duo 2,4 GHz (E6600)
  • Przykład 2 (AMD): AMD Radeon HD5770 + AMD Athlon64 X2 2,7 GHz (5200 +)

a zalecanie prezentują się tak

2008r

• Vista z service packiem 1, lub Windows XP z service packiem 3
  • Procesor: Intel Core 2 Quad 2,4GHz, AMD Phenom X3 2,1 GHz
  • RAM 2GB(WinXP), 2,5 GB(Vista); 18GB miejsca na dysku
  • Grafika: Nvidia 8600 512MB/ ATI 3870 512MB

2013r

• System operacyjny Windows Vista, Windows 7 i Windows 8
  • Karta graficzna z co najmniej 1 GB Video RAM obsługująca DirectX 11
  • Procesor z 4 rdzeniami
  • Pamięć 8 GB
  • Przykład 1 (Nvidia / Intel): NVidia GTX 680 + Intel Core i7-2600k
  • Przykład 2 (AMD): AMD Radeon HD7970 + Bulldozer AMD FX4150

tak więc ta karta nie wytrzyma 6 lat bo pojawią się lepsze gry z lepsza grafiką i już nie wystarczy ta karta

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez MrPrredator
      Witam. Mam problem, otóż kupiłem BF4 w media markcie wszystko ładnie pieknię, instaluje z płyty i na battlelogu nie moge wejsc ani na zaden serwer ani do kampanii. Pomyślałem ze odinstaluje i zainstaluje grę jeszcze raz ale tu pojawia się problem ze gra kopiuje sie z plyty nastepnie jest instalacja i zacina się przy 20% ... nastepnie po kulku minutach komputer sie zwiesza i musze go restartowac ...

Moje specyfikacje :
      I7 4790 3,6 GHz
      MSI GTX 780
      8 GB RAM
      Windows 8.1 64 bit. 

Myślę ze to nie wina komputera ... Co o tym sądzicie moze wiecie jak to rozwiazac, ponieważ 120 zł w błoto to troche duzo ... (nie chce narazie dzwonic do pomocy technicznej bo watpie ze mi pomogą ... chociaz moze sie myle ale licze na jakąś pomoc

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik