Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vesold

Laptop do gier?

Polecane posty

Witam! Otóż zastanawiam się nad kupnem laptopa, który bez problemu odpali najnowsze gry i posłuży mi przez kilka lat. Cena waha się w granicach 2500 - 3000 zł. Czy możecie doradzić jaki sprzęt wybrać? I pytanie: lepiej zainwestować w procesor 6-cio rdzeniowy czy po prostu 4?

w takiej kwocie nie dostaniesz dobrego laptopa do gier, który odpali najnowsze produkcje na średnich detalach i posłuży Ci przez parę lat.
Ta kwota jest dobra dla PC. Z racji tego, że wymagasz mobilności musisz dorzucić jeszcze z 2 kafle.

Moim zdaniem zawsze do gier jest lepsza skrzynka i chyba nigdy nie będzie takigo dobrego efektu w grach na laptopie.

Popatrz by miał dobry zasilacz i jakieś w miarę dobre chłodzenie.  Jak będziesz cisnął ostro to chłodzenie, które tam jest musi sobie dawać radę. Nie zamontujesz raczej innego.

Co do rozdziałki moim zdnaniem i tak nie ma sensu kupować laptopa z FULL HD bo i tak raczej nigdy nie zobaczysz tego efektu w pełni.

Witam! Otóż zastanawiam się nad kupnem laptopa, który bez problemu odpali najnowsze gry i posłuży mi przez kilka lat. Cena waha się w granicach 2500 - 3000 zł. Czy możecie doradzić jaki sprzęt wybrać? I pytanie: lepiej zainwestować w procesor 6-cio rdzeniowy czy po prostu 4?

Zależy w co chcesz grać ;) Możesz podać w jakie gry dokładnie byś chciał grać ;)

@Kubox Ale jak ktoś często się "przemieszcza" to laptop jest do tego świetny ;)

nie no moim zdaniem głupotą jest kupować laptopa do gier laptop nigdy nie do równa wydajnością stacjonarnemu

np COre 2 Duo E7200 2gb ram jest i tak szybszy niż I5 650M i 4 gb ramu nie oszukujmy się procesory w laptopach do gier się nie nadają co prawda da się zagrać ale gra na laptopie to już porażka

nie no moim zdaniem głupotą jest kupować laptopa do gier laptop nigdy nie do równa wydajnością stacjonarnemu

np COre 2 Duo E7200 2gb ram jest i tak szybszy niż I5 650M i 4 gb ramu nie oszukujmy się procesory w laptopach do gier się nie nadają co prawda da się zagrać ale gra na laptopie to już porażka

Kocham tzw. biczing (od wulgarnego angielskiego słowa) osób narzekających na wydajność laptopów, gdy te osoby nigdy nie miały gamingowego laptopa.

MSI GE70, laptop średniej półki. Renderuje na nim filmy w wyższej jakości i szybciej niż na Intel i5 3Ghz, 8 GB DDR3 1600 Mhz i GeForce 660 ti (2 GB) na stacjonarce. Przy takich samych ustawieniach. BA! Nawet odpalenie rozgrywki LIVE z wymagającej gry na laptopie leci lepiej niż na opisanej stacjonarce.

Opisywany model posiada:

Intel i7 2,75-3,4 Ghz, 16 GB DDR3 1600 Mhz, GeForce od 660M do chyba GT 750M. Warto wziąć sobie do niego mały SSD. W zależności czego wymagasz taką kartę znajdziesz. Przeorałem ten sprzęt równo pod każdym względem i pod wieloma aspektami przewyższa stacjonarki o podobnych parametrach. Najnowsze tytuły odpalam z palcem w tyłku, w tym wiele mega wymagających sprzętowo (patrz Planetside 2) na wysokich w 40-50 FPS. Ludzie są w szoku, gdy pokazuję im rozgrywkę w Planetside 2 na wysokich w 50 FPSach na laptopie, często wiele osób stęka, że ma za słabą stacjonarkę by tę grę odpalić na minimum. Ja tymczasem siedzę w łóżku, pod kołderką i gram sobie na HIGH. Oczywiście, że większość stacjonarek w tej cenie (3-4k) wypadnie lepiej, to oczywiste. Wszystko zależy jednak od tego czy wolisz wygodę, czy fotel i biurko. Jeżeli chodzi o wady tego modelu - grzeje się jakby z wentylatora sam Hades rzygał oraz nie posiada dwóch miejsc na dyski, więc albo duży HDD, albo mały SSD+HDD z USB3.

a tera włącz test programem speed fan i powiedz ile ptk osiągniesz ja po naprawie swojego też włącze bo dawno tego nie robiłem ale miałem coś koło 15K ptk

a i5 650 i 4 gb ram miało coś koło 12k-13K ptk

Teraz powiedz mi jedną rzecz - po co kupujesz sprzęt, czy to stacjonarkę czy laptopa? :) Kupujesz go po to, by patrzeć na cyferki, które ci nic nie mówią, czy by rzeczywiście mieć jakieś osiągi w programach, grach, obróbce, czy czymkolwiek chcesz? Mam aktualnie trzy sprzęty w domu - stawiam obróbkę tego samego materiału, tym samym programem, w tej samej jakości, z tych samych dysków. Widzę, że ten laptop w porównaniu do opisanej wcześniej przeze mnie stacjonarki po prostu daje radę dużo lepiej :) Podobnie w grach. To się dla mnie liczy, a nie numerki w AMATORSKICH DOMOWYCH programikach jakimi są rzeczy typu Speed Fan. Możesz mieć 10000 albo 15000 w jakimś amatorskim programiku, to ci nic nie da bo różne sprzęty różnie zachowują się w różnych grach. Jeżeli chcesz zrobić prawdziwy bc komputera, to używaj albo przeznaczonych do tego programów producenta, albo profesjonalnych. Speed fanem to bez obrazy, ale możesz sobie sapera mierzyć, jeżeli chodzi o wydajność :P

ja patrzę na wyniki w testach skoro laptop na lepszych podzespołąch jest i tak słąbszy niz stacjonarny na starszych wiec po co mi taki laptop tak samo jak i każdemu innemu

ja osobiście mam laptopa z pentiumem 2 366 mhz i tylko po ty by sterował światłąmi bo do niczego innego

Bez obrazy, ale podając Speed Fana jako "wyniki testów" po prostu parsknąłem śmiechem :P

Są laptopy do gier. Wiadomo, że są nieco słabsze od stacjonarek, ale... są. Pozwalają na grę w najnowsze tytuły na wysokich obrotach mając przyzwoitą ilość FPS. Nie są wcale wiele droższe. Jeżeli takie laptopy są i granie na nich w najnowsze tytuły na HIGH jest możliwe, to mówienie "laptop nie służy do gier" przypomina zasłanianie sobie oczu szalikiem i wmawianie sobie, że coś nie istnieje.

przepraszam ale chodziło mi o PC speed tak działą nie przespana noc i trudny dzień
ogólnie rzecz biorąc laptop służy do pracy nie mówie że nie da sie zagrać ale jest wolniejszy niz stacjonarny i tu nie wiem co byś nie zrobił zawsze tak będzie

ikbq2nm1xw8m_t.jpg
cld3zmmpzdk3_t.jpg

tak więc nie powiesz mi że laptopy są takie super wydajne

Edytowano przez Broda ty
Jeżeli używasz takich "narzędzi" do badania sprzętu to nie mamy o czym gadać. Edytuję by nie kontynuować bezsensownej gadki + łącze post pod postem.

Nie mamy o czym gadać stary, absolutnie.

8EsWJYH.jpg

Używasz programów tworzonych przez amatorów w domu, gdzieś po lekcjach. Prawdopodobnie po piwie. Instalator tych programów nawet nie obsługuje polskich czcionek i nie wykrywa dwóch kart graficznych (wykrywa jedynie zintegrowaną) ani kart SLI :P Mojego RAMu OC firmy Patriot też nie wykrywa na jednym z komputerów. Zdaniem tego programu mój komputer mający dwie karty SLI ma tylko tą zintegrowaną w procu. Więc śmiech na sali i proszę cię, proszę - nie ośmieszaj się dalej ;) Proszę...

Ale skoro już chcesz to ci powiem, na zintegrowanej karcie wybił mi ten twój "programik" ponad 22500. Na laptopie. Podkreślam - na zintegrowanej, w dodatku widząc jedynie 8 z 16 GB RAM. I co teraz?

po pierwsze ci wykrywa zintegrowana a mi nie

po 2 wynik 22K jest możliwy po pierwsze ja mam tylko 2 gb ram jak dostanę dostęp do brata PC to zobaczę jak jest z wykrywaniem kart w SLI a tobie może wykrywa tak bo masz coś nie tak w biosie moje komputery ten jak i na Core 2 Duo posiadają karty graficzne zintegrowane i wykrywa mi normalnie te włożone do slotu PCI

co do obsługi polskich znaków masz coś nie tak bo ja mam polskie znaki

00r3tkfy2gza_t.jpg

tak więc najpierw do prowadź do odpowiedniego stanu swój system a potem próbuj

Po 1. Skończcie offtop. I zacznijcie pomagac koledze który założył temat. Po 2. Da się grać na laptopach i to w bardzo dobrej jakości i fpsach. Mój kolega gra na laptopie w Battlefielda 3 na najwyższych ustawieniach i lapek nawet mu się nie grzeje.

Jamajka pomagamy udowadniając że laptop jest mniej wydajny niż stacjonarka

oraz nie twierdzę że się nie da grać ale mając stacjonarny za identycznych podzespołach  będziemy mieli dużo wydajniej

Jamajka pomagamy udowadniając że laptop jest mniej wydajny niż stacjonarka

oraz nie twierdzę że się nie da grać ale mając stacjonarny za identycznych podzespołach  będziemy mieli dużo wydajniej

Już w innym temacie Ci to tłukłem a Ty dalej odwalasz maniane.

Facet to nie jest skomplikowane. Istnieją laptopy do gier. Są po prostu droższe.

Np laptop za ok. 3 tys będzie słabszy od PC za 3 tys. ale taki lapek za 4k już mu spokojnie dorówna.

Zrozum, że miniaturyzacja kosztuje dlatego to jest droższe.

A jak jeszcze raz wyskoczysz z tym jednym, durnym, nieprodukowanym procesorem jako dowodem to mnie chyba piorun walnie.

Moi drodzy internauci :P 
Dlaczego laptop, a nie PC? Po prostu jest mi tak wygodniej. 
W jakie gry chciałbym pograć? Przede wszystkim Battlefield 3, Guild Wars 2, Assassins Creed Black Flag, Outlast, Amnesia: The Machine for pigs, Albo inaczej: niech ten laptop będzie w stanie odpalić bez problemu większość gier w które gra obecnie Rock.

co z tego że tłukłeś ale zrozum o ile mocniejszy procesor musi mieć by foruwnać wiele starszemu PC jeśli chcesz porównamy coś nowszego np i5 i laptop wtedy wgl będzie z tyłu

A* oto pewien mobilny procesor : Intel Core i7 Extreme 4930MX

B* oto pewien inny procesor: Intel Core i7-3770K
C* i jeszcze jeden: Intel Core i5-3570K

Mobilny w PCmark 7 otrzymał 6510pkt.
Zwykła i7 6617 a i5 6360.
Więc jak widać procesory mobilne mogą konkurować z normalnymi. Kwestia tylko i wyłącznie ceny.
Powtórzę jeszcze raz miniaturyzacja kosztuje.
Jeśli dalej tego nie kumasz to proponuje zakupić młotek i po przeczytaniu każdego zdania walnąć się w głowę.

A* oto pewien mobilny procesor : Intel Core i7 Extreme 4930MX

B* oto pewien inny procesor: Intel Core i7-3770K

C* i jeszcze jeden: Intel Core i5-3570K

Mobilny w PCmark 7 otrzymał 6510pkt.

Zwykła i7 6617 a i5 6360.

Więc jak widać procesory mobilne mogą konkurować z normalnymi. Kwestia tylko i wyłącznie ceny.

Powtórzę jeszcze raz miniaturyzacja kosztuje.

Jeśli dalej tego nie kumasz to proponuje zakupić młotek i po przeczytaniu każdego zdania walnąć się w głowę.

jeśli u ciebie w domu praktykuje się takie coś to spoko ale ja nadal jestem przy swoim zdaniu i wcale nie twierdze że nie można ale nie istnieje cos takiego jak laptop do gier czy komputer do gier są to po prostu normalne komputery tyle że mocne a laptopy i tak zostają w tyle i taka jest prawda

tak samo jak porażką jest wsadzanie procesora od AMD do laptopów

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik