Skocz do zawartości
Saguaro355

Nietypowa prośba...

Polecane posty

A wiec sprawa wygląda następująco...

Posiadam bardzo stary komputer, na ktorym działa Counter Strike, CoD i tyle z tych "nowości". Wiec po prostu przydało by sie kupić nowego kompa ale...no właśnie to jedno male ALE. Rodzice powiedzieli, że kupia mi nowego kompa dopiero gdy ten stary (aktualny) mi sie popsuje. No ok, wiec postanowiłem nie prosić ich o nowy komp tylko uzbierac na niego sam. Niestety nie jestem w stanie uzbierać tak duzej sumy gdyz nie pracuje tylko sie ucze. Przez ponad półtora roku uzbieralem 1 tyś, oszczedzając przy tym na wszystkim na czym tylko sie dało.

Tak wiec chciałbym aby mój stary blaszaczek "odszedł" jak najszybciej. Co moge zrobić aby go "usmiercić" w sposob naturalny? Gdyż nie chce aby po przekazaniu kompa do serwisu wyszło, że sam go popsulem... (w takiej sytuacji rodzice mi nowego nie kupia, a stary bedzie do wywalenia... :/ )

Wiem, że troche głupia prośba ale mam nadzieje, że mi jakoś pomożecie.
Pozdrawiam.

Najprościej byłoby spalić procka :D

Zdejmij chłodzenie i odpal kompa (po kilku minutach w spoczynku powinien paść, ale dla bezpieczeństwa włącz Crysisa 3 na maksymalnych [wiesz co mam na myśli]), potem załóż chłodzenie z powrotem :)

PS Tylko najpierw weź sobie coś nowego wybierz, a nie na hura psuj kompa :)

Ile kasy dadzą ci rodzice, poza tym twoim tysiakiem?

Najprościej spalić kompa ucząc się na własną rękę podkręcać procesor..
Przetaktuj częstotliwości o 1GHz w górę. Nie będzie odcisków po takiej zbrodni ^^

Jako objawy podajesz czasem się wieszał (wyrzucał blue screen'a), a przy włączaniu przez parenaście sekund brzęczał wiatraczek.

Ewentualnie zrób tak z kartą graficzną. Częstszy przypadek z tym że pali się tylko karta.

Podaj zasilacz. Zawsze na niego winę można zrzucić jeśli nie jest markowy. Możesz też kopnąć prądem płytę główną. Ale kolega wyżej dobrze mówi podkręć procesor i po sprawie.

jest jeszcze jedna opcja, wiem z doświadczenia, że dmuchawy w zimie nie należy kierować na komputer i graćXD
Miałem taką sytuacje w pracy.
grudzień, niedziela, musiałem dokończyć parę spraw w biurze.
Niestety szefostwo w ramach oszczędności na weekendy ogrzewanie ustawiało na minimum.
Tak więc z racji tego, że o 8 rano strasznie mi pizgało, wyruszyłem na halę produkcyjną, żeby po chwili wrócić z dość dużą dmuchawą :D
Pokoik mam malutki, 3x3 może będzie więc ustawiłem sobie dmuchawę najpierw na siebie (gdybyście widzieli ile przedłużek poszło, żeby to do siły podpiąć) temp na maxa i siła podmuchu max, no ale po chwili zaczęło mi być za gorąco.
Tak więc systematycznie kopałem w dmuchawę i odwracałem w kierunku komputerka.
Koło 10 skończyłem robić to co miałem do roboty i postanowiłem trochę pograć, niestety odpalenie przeglądarki, settlersów 3, winampa, office'a poskutkowało wyłączeniem się kompa koło 10.30. Już go nie uruchomiłem XD
W poniedziałek informatyk poinformował mnie, że nie wie jak to jest możliwe ale przy tak niskiej temperaturze panującej w biurze mój komputer się przegrzał XD

Ty tu masz problemy takie a ja juz 4 kompa kupuję xD

Jak ty mnie "Bukszpryt"...

KAŻDY twój post to spam lub offtop, do tego wkurzający.

Zaraz chyba napiszę do moderatora, bo zacząłeś mnie wkurzać.

@topic

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby mocne podkręcenie procesora.

Edytowano przez MaxiLager
Bukszpryt Maxilager

Ahrrr ! Kamraci !Kapitan MaxiLager zawsze na stanowisku ;)

Co do tematu proponuję potrzeć balon o sweterek i dotknąć płyty głównej :)

A co do dziwnych słów od dzisiaj będę je zmieniał na słowo ... "Bukszpryt"

Jak zdejmie chłodzenie to będzie jego wina i w serwisie bez problemu to wykryją. Musisz popracować przy wentylatorach i np za pomocą kurzu zadbać o to żeby się zatarł. Włącz też program boinc i dołącz do projektu primegrid, który wykorzystuje CPU na 110%. Jak z kolegami kupiliśmy raz serwery obliczeniowe w chmurze to udało nam się jedną szafę w serwerowni tym zagotować. 

Pyra jak zrobi to z rozsądkiem to serwis nic nie zobaczy w domu na biurku mam Athlona x2 64 4200 od kolegi który tak zrobił komputer z procesorem nie działa a po procesoże nic nic nie widać że upalony

Jeżeli mowa o zasilaczu to polecam włożyć widelec w wiatrak żeby sie nie kręcił i nie chłodził a potem komp w obciążenie i powinien się spalić albo coś.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik