Skocz do zawartości
Krecik

Jaki komputer do 3600 zł bez monitora

Polecane posty

Krecik, tutaj masz bardzo dobry zestaw, podawałem go już prędzej:

CPU: Xeon e3-1230v2 ~~ 850zł
GPU: GTX 770 ~~ 1600zł
MOBO: MSI b75a-g43 ~~ 250zł
RAM: 2x4GB 1333MHz CL9 ~~ 250zł
HDD: Western Digital Black 1TB ~~ 280zł
PSU: Deus G1 600W ~~ 230zł
CASE: Zalman z9plus ~~ 200zł

Jeżeli obniżyłeś budżet do 3000zł, to zamiast GTXa770, weź 760.
Dysku SSD nie ma sensu brać, nie zwiększa on wydajności komputera. Jedyne co robi to przyspieszy uruchamianie kompa i ew. gier zainstalowanych na nim o kilka sekund. Nie zwiększy ilości FPSów.
Xeon, a nie jakaś i5/i7, gdyż jego wydajności jest na poziomie i7 3770 (1100zł), jedyna wada, to to że nie posiada zintegrowanej karty graficznej, co ciebie średnio interesuje (przyda się tylko w razie awarii głównej grafy, czyli bardzo, bardzo, bardzo rzadko, można śmiało powiedzieć, że nigdy), a kosztuje on nieco ponad 800zł.

Jeżeli będziesz nagrywał/streamował, to przydałoby ci się trochę więcej niż 8GB, ale na początek wystarczy, jak będziesz potrzebował większej ilość niż 8, to sobie dokupisz. Nie jest to część piorytetowa w komputerze (jak będziesz dokupował to weź te same modele, na 100% nie będą się ze sobą krzaczyć, a jak będą inne to różnie bywa). 1333MHz, ponieważ bez OC szybsze nie są całkowicie potrzebne, symbol CL9 oznacza opóźnienie (nie będę się rozpisywał, jak będziesz ciekaw to wygooglujesz).

Zasilacz jak zasilacz, dodam tyle, że od polskiej firmy.

Obudowa zawiera 4 wiatraczki, świeci się, ładna, duża, też polskiej produkcji.

I jeszcze apropo dysku, jak już pisałem SSD jest nie wart swojej ceny, zaoferowałem ci bardzo szybki dysk HDD o pojemności 1TB. W przyszłości możesz dokupić sobie drugi dysk twardy, na który będziesz nagrywał materiały (z 1 dysku odczytuje gry/programy, a na 2. zapisujesz obraz/dźwięk), odciąży to nieco dysk twardy, gdyż głowica nie będzie musiała aż tak latać.

PS Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Krecik, tutaj masz bardzo dobry zestaw, podawałem go już prędzej:

CPU: Xeon e3-1230v2 ~~ 850zł
GPU: GTX 770 ~~ 1600zł
MOBO: MSI b75a-g43 ~~ 250zł
RAM: 2x4GB 1333MHz CL9 ~~ 250zł
HDD: Western Digital Black 1TB ~~ 280zł
PSU: Deus G1 600W ~~ 230zł
CASE: Zalman z9plus ~~ 200zł

Jeżeli obniżyłeś budżet do 3000zł, to zamiast GTXa770, weź 760.
Dysku SSD nie ma sensu brać, nie zwiększa on wydajności komputera. Jedyne co robi to przyspieszy uruchamianie kompa i ew. gier zainstalowanych na nim o kilka sekund. Nie zwiększy ilości FPSów.
Xeon, a nie jakaś i5/i7, gdyż jego wydajności jest na poziomie i7 3770 (1100zł), jedyna wada, to to że nie posiada zintegrowanej karty graficznej, co ciebie średnio interesuje (przyda się tylko w razie awarii głównej grafy, czyli bardzo, bardzo, bardzo rzadko, można śmiało powiedzieć, że nigdy), a kosztuje on nieco ponad 800zł.
Jeżeli będziesz nagrywał/streamował, to przydałoby ci się trochę więcej niż 8GB, ale na początek wystarczy, jak będziesz potrzebował większej ilość niż 8, to sobie dokupisz. Nie jest to część piorytetowa w komputerze (jak będziesz dokupował to weź te same modele, na 100% nie będą się ze sobą krzaczyć, a jak będą inne to różnie bywa). 1333MHz, ponieważ bez OC szybsze nie są całkowicie potrzebne, symbol CL9 oznacza opóźnienie (nie będę się rozpisywał, jak będziesz ciekaw to wygooglujesz).
Zasilacz jak zasilacz, dodam tyle, że od polskiej firmy.
Obudowa zawiera 4 wiatraczki, świeci się, ładna, duża, też polskiej produkcji.
I jeszcze apropo dysku, jak już pisałem SSD jest nie wart swojej ceny, zaoferowałem ci bardzo szybki dysk HDD o pojemności 1TB. W przyszłości możesz dokupić sobie drugi dysk twardy, na który będziesz nagrywał materiały (z 1 dysku odczytuje gry/programy, a na 2. zapisujesz obraz/dźwięk), odciąży to nieco dysk twardy, gdyż głowica nie będzie musiała aż tak latać.

PS Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Dzieki sliczne troszke sie rozpisales ale to dobrze bo ja noobie xd a powiedz mi znasz jakis dobry sklep internetowy gdzie warto zlozyc zamowienie ?? Agito, morele a moze jakis inny gdzie maja solidna dostawe i przyzwoite ceny. Dziekuje za zyczenia

Mam jeszcze jedno pytanie biorac Xenona i dokupujac do niego inne podzespoly musze kierowac sie socketem 1155 ??

Dzieki sliczne troszke sie rozpisales ale to dobrze bo ja noobie xd a powiedz mi znasz jakis dobry sklep internetowy gdzie warto zlozyc zamowienie ?? Agito, morele a moze jakis inny gdzie maja solidna dostawe i przyzwoite ceny. Dziekuje za zyczenia

Edytowano przez MaxiLager
Ahhhrrr ! Kamracie ! Używaj funkcji edycji postów Połączyłem 2 posty MaxiLager

Socketem tylko musisz się kierować tak aby procesor pasował do płyty głównej.

Zamówienie najlepiej złożyć tam gdzie najtaniej. Ja z doświadczenia polecam agito.pl, morele.net i esc.pl

Zamówienie najlepiej złożyć tam gdzie najtaniej. Ja z doświadczenia polecam agito.pl, morele.net i esc.pl

kurcze Fuzzik napisal modele ...... ale troszke z tego co widze jak wpisuje w sklepie wyskakuje sporo sprzetow pod podobna nazwa np: http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=GTX+770 i niebardzo wiem ktory wybrac .... ;/ czy mozesz pomoc mi i podac odpowiednie linki do tego co podal Fuzzik ??

a na przyklad ta plyta glowna ma ddr 1600 czy moge do niej wsadzic ddr 1333 ?? MSI b75a-g43 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/ Edytowano przez MaxiLager

Ta płyta ma ddr3. A 1600 to maksymalna częstotliwość więc spokojnie wsadzisz 1333Mhz.

kurcze Fuzzik napisal modele ...... ale troszke z tego co widze jak wpisuje w sklepie wyskakuje sporo sprzetow pod podobna nazwa np: http://www.morele.ne.../1/0/?q=GTX 770 i niebardzo wiem ktory wybrac .... ;/ czy mozesz pomoc mi i podac odpowiednie linki do tego co podal Fuzzik ??

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3-gv-n770oc-2gd-581346/

Ta jest tania i ma jedno z najlepszych chłodzeń. Do tego jest podkręcona (czyt. lepsza od normalnej 770).

Ta płyta ma ddr3. A 1600 to maksymalna częstotliwość więc spokojnie wsadzisz 1333Mhz.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1189-7010-wer-oc-overclock-potrojny-went-windforce-3-gv-n770oc-2gd-581346/
Ta jest tania i ma jedno z najlepszych chłodzeń. Do tego jest podkręcona (czyt. lepsza od normalnej 770).

to wyszlo mi cos takiego czy tak powinno byc ok ?? jesli nie to podrzuc jak mozesz cosik innego bede wdzieczny.

http://www.morele.net/koszyk/ oto zestaw ktory mi wyszedl. Jestem zakrecony dzisiaj strasznie..... Edytowano przez MaxiLager

Ahrrr ! 

Czy ja wypiłem tyle grogu, że widzę napisane po sobie podwójne, a nawet potrójne posty kamrata Krecika ?

@Krecik przeczytaj moją kolejną prywatną wiadomość

Przygotować się do abordażu ! ;)

Ahrrr !

Czy ja wypiłem tyle grogu, że widzę podwójne, a nawet potrójne posty kamrata Krecika ?

@Krecik przeczytaj kolejną prywatną wiadomość

Przygotować się do abordażu ! ;)

Mam nadzieję że u mnie widzisz postępy kamracie? :)

A i przypomnialo mi sie moze zamiast Gforce radeona podobnego do tego co mam podanego w morelach wyzej.

W zasadzie możesz wziąć HD7970 ale po co jak Gtx 770 jest wydajniejszy? Chyba że chcesz zaoszczędzić na GPU.

Wszystko w porządku.

Ups podwójny post. Edytowano przez MaxiLager

Nie ma sensu brać 16 GB RAMu na początek, zawsze można przecież dokupić, gdy braknie.

Przeczytałem te wszystkie posty i tyle razy stukałem się w łeb, że masakra :) Haswelle były tu przerabiane nie raz, grzeją się, z DDR3 nie ma sensu ich kupować. Dysk SSD, jak napisał Fuzzik, przyspiesza ci o kilka sekund włączenie kompa i ładowanie gier, nic więcej. Xeon jest najbardziej opłacalny przy tym budżecie, cena i5 3570k, wydajność i7 3770. Xeona nie podkręcisz (a sam powiedziałeś, że tego robić nie będziesz) i nie ma on zintegrowanej grafiki, która praktycznie się nie przydaje. Monitor bierz LG Ips 224v-pn, matryca IPS, 1920x1080 rozdziałka no i nie wygląda źle :) Gdybyś jeszcze miał problemy z budą, otworem stoi Zalman Z9 lub Zalman Z9 Plus (większa), Brutus także będzie ok.

Nie ma sensu brać 16 GB RAMu na początek, zawsze można przecież dokupić, gdy braknie.

Przeczytałem te wszystkie posty i tyle razy stukałem się w łeb, że masakra :) Haswelle były tu przerabiane nie raz, grzeją się, z DDR3 nie ma sensu ich kupować. Dysk SSD, jak napisał Fuzzik, przyspiesza ci o kilka sekund włączenie kompa i ładowanie gier, nic więcej. Xeon jest najbardziej opłacalny przy tym budżecie, cena i5 3570k, wydajność i7 3770. Xeona nie podkręcisz (a sam powiedziałeś, że tego robić nie będziesz) i nie ma on zintegrowanej grafiki, która praktycznie się nie przydaje. Monitor bierz LG Ips 224v-pn, matryca IPS, 1920x1080 rozdziałka no i nie wygląda źle :) Gdybyś jeszcze miał problemy z budą, otworem stoi Zalman Z9 lub Zalman Z9 Plus (większa), Brutus także będzie ok.

Dzieki za informacje, mam w takim razie ostatnie wydaje mi sie zapytanie :) czy ten zestaw jesli zamowie bedzie dosyc przyzwoicie smigal, jesli jeszcze cos nie bedzie w nim nie tak prosze podeslij mi linki ze swoja kombinacja bede naprawde wdzieczny.

http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-processor-e3-1230v2-8m-cache-3-30-ghz-bx80637e31230v2-479458/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

http://www.morele.net/dysk-western-digital-1tb-caviar-black-7200-64mb-sataiii-wd1002faex-298834/

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-418073/

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blue-khx1333c9d3b1k2-8g-363447/

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-600w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc083-527960/

Poleciłem ci na PW zmienić płytę na podaną przez Fuzzika z chipem Z77, tą również możesz zostawić. Popatrz, która ci wyjdzie taniej, może uciułasz jakiś grosz i troszkę dołożysz do GTX 780 :)

Poleciłem ci na PW zmienić płytę na podaną przez Fuzzika z chipem Z77, tą również możesz zostawić. Popatrz, która ci wyjdzie taniej, może uciułasz jakiś grosz i troszkę dołożysz do GTX 780 :)

Wielkie dzieki za pomoc.

Nowy i ostatni post ;) 

CHcialbym podziekowac wszystkim, ktorzy pomogli mi w wyborze czesci, oraz Tobie drogi Adminie za wyrozumialosc mojej nieumiejetnosci pisania na forum ;) Pozdrawiam !!!

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez trevorPL
      Cześć,
      chce kupić komputer - piec + 2 monitory (myślę o max. 24 - aktualnie macbook air 13) + klawiatura + mysz + mikrofon + kamera - budżet ok. 7000 pytanie czy zwiększając budżet o ok. 500zł dużo zyskamy na wydajności ?
      Komputer będzie służył do montażu - obecnie montuje w adobe premiere oraz do grania i streamowania.
      Z tego co się zorientowałem potrzebuje grafike z CUDA - która wspomaga renderowanie video. W związku z sytuacja z kryptowalutami - pytanie czy uda się coś ugrać.
      Potrzebuje system operacyjny
      Mysz myślę o steel series rival 110, a mikrofon novotec nc-1.

Fajnie by było :
      - gdyby obudowa miała jakieś okno + LED
      - gdyby chłodzenie było pasywne (w miarę ciche)

Pozdrawiam trevor

• Przez Vedduer
      Tak jak w temacie, komputer bez względu na jakich obrotach działa wyłącza się co kilka godzin i pojawia się czarny ekran i "no signal"
      Komputer nowy, wszystko na wypasie i temperatura w porządku- jakieś pomysły o co kaman?
    • Przez GhostChavalier
                      Witam wszystkich !
      Słuchajcie mam pewien problem z kompem, może już był tu taki temat - szczerze nie szukałem, bo nawet nie wiedziałem pod jakie tematy zaglądać - m.in. nie mogę odpalić różnych gier, czy też programów za pośrednictwem innej aplikacji ( z wyjątkiem steama, origina) a tak to chciałem zagrać z kumplem w Star Warsy Old Republic i lancher się zawiesza, muszę go wyłączyć przez menadżera. To samo jak chciałem ostatnio sprawdzić jak funkcjonuje mt2.pl, teraz aby w niego zagrać pobiera się taką apke z gameforge i tam wybiera się grę, w którą chce się zagrać i także nie reaguje na nic. System Win 8.1 oryginalny, i nawet jak mi się wyświetla komunikat, żeby zaktualizować na win 10 klikam w chmurkę, białe okno niby się ładuje i po jakichś 10 sek zamyka się jakby zupełnie nic. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ! Strzałka
    • Przez Śliwa
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jak może część z Was zauważyła, niedawno powstał temat 'Ranking twojego PC' założony przez @Klinowatora, jednak nie było zbytniego ruchu, a z Catzillą były problemy. Postanowiliśmy zatem założyć nowy temat i taki właśnie zakładam. Co ma on na celu? Przede wszystkim pokazać jak zróżnicowane komputery pod względem wydajności mamy, a może i wywiąże się z tego jakaś ciekawa rywalizacja?

Do mierzenia wydajności posłuży, zapewne dobrze Wam znany, benchmark 3D Mark11. Można pobrać go stąd: http://www.dobreprogramy.pl/3DMark-11,Program,Windows,21900.html (polecam pobierać przez 'linki bezpośrednie' po prawej stronie, a nie z asystentem pobierania ).

Abyśmy mogli stwierdzić, że właśnie na takim i takim sprzęcie wykonujecie test, przydałoby się, żebyście pobrali 2 (dla chętnych 3) programy diagnostyczne, które, swoją drogą, na 80% macie
      Chodzi mi dokładniej o http://www.techpowerup.com/gpuz/ (dokładne informacje nt. karty graficznej) oraz http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (dokładne informacje nt. procesora) a także http://www.hwinfo.com/download.php (temperatury wszystkich najważniejszych podzespołów).

Okej, teoria za nami. Odpalamy 3D Mark11 i ustawiamy opcje na takie, jakie przedstawia screen w spoilerze:

Ważne, aby w czasie testu uruchomione były wszystkie trzy programy diagnostyczne (a tak je sobie nazwałem ). Po zakończeniu testu program powinien otworzyć stronę w przeglądarce, na której będzie wszystko o testach - średni fps, taktowania wszystkich podzespołów itd. Teraz, będąc na tej stronie, uwidaczniamy wszystkie 3 programy i ustawiamy tak, żeby nie zasłaniały wyniku testu (w HWInfo można ukryć niektóre temperatury poprzez opcję 'hide'). W temacie pod screenem wklejamy link do wyniku.
      Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne, z resztą wstawię swój wynik jako przykład jak ma to wyglądać.

Jak wiadomo, jeden robi OC, a drugi nie. Postanowiłem więc, że będą dwa rankingi - pierwszy - sprzęt bez jakiegokolwiek OC, czyli na stockowych zegarach i drugi - z OC jakie ktoś zrobił. Zakładając, że ktoś wykona testy do obu rankingów, będzie można obliczyć przyrost wydajności w procentach, a tenże ów przyrost pojawi się obok obu rankingów (będzie to w sumie trzeci ranking, układany wg tego, czyj przyrost jest najwyższy - da to szansę użytkownikom, którzy nie mają sprzętu za 3-4 tysiące zł.)
      Wydaje mi się, że wszystko jest proste i czytelne, także jeśli chcecie dowiedzieć się jak wypada Wasz PC na tle innych - testować, screenować, wysyłać, podkręcać

Oczywiście rankingi będę aktualizował tutaj, w pierwszym poście. Okej, zatem zaczynamy!
      *kolor czerwony - taktowanie rdzenia karty
      **kolor niebieski - taktowanie pamięci karty
      Ranking bez OC 

1. Ziggy GG [2] (i7 5930K/GTX Titan X/ 32 GB) 18748 ("Krul" absolutny!)   
      2. MaxiLager [2] (i7 4770k/GTX 980/ 16 GB) 15144
      3. Bartoszzdr (i7 4790k/GTX780Ti/16GB) 13657
      4. avanti (Xeon E3-1231 v3/ GTX 980/ 8 GB) 14646                                                                          
      5. Ziggy GG (i7 4790k/GTX970/16GB) 13156                                                                                                         
      6. Maatt (i7 4770k/GTX780/32GB) 12794                                                                                              
      7. Klinowator (i7 4770k/GTX780/16GB) 12764                                                                                       
      8. Śliwa[test] (i5 4690k/R9 290/8GB) 11933
      9. technikuk (FX8350/R9 290X/16GB) 11921              
      10. Broda ty (i7 4770k/GTX770/16GB) 10841                             
      11. Góralplayer (i7 2600k/GTX770/8GB) 10251                                       
      12. MaxiLager (i7 4770k/GTX680/16GB) 10011
      13. Hardkor [2] (i5 4460/GTX 970/8 GB) 9985
      14. Fuzzik (i5 3570k/GTX770/4GB) 9673
      15. Elek (i5 4570/GTX770/) 9635
      16. LybuS (i5 4690/R9 280X/8GB) 9624
      17. JohnnyKaktus (i5-4590/ GTX 960/ 8 GB) 9556
      18 Śliwa[test2] (i5 4690k/R9 280/8GB) 9158
      19. SSG (i5 4690/GTX770/8GB) 9153 20. Mayteck (i5 4690/GTX760/8GB) 8498 21. gasCNN (i5 3570k/GTX760/12GB) 8172
      22. Dawid813 (i5 4570/GTX760/) 7786
      23. Patrykk (i5 3350p/GTX660Ti/8GB) 7717
      24. Śliwa (i5 2500k/HD7870/8GB) 7688
      25. DarkAnvil (i5 4440/GTX760/8GB) 7630
      26. EniuuuPL (Intel C2Q Q8300/GTX660/4GB) 5050
      27. Góralplayer (I7 2600k/HD7770/8GB) 4601
      28. Hardkor (Athlon II X4 645/GTX570/8GB) 4445
      29. Glock (A8 3870/HD6770/8GB) 2666
      30. Łukasz8 (Intel C2D E7600/HD6770/6GB) 1990
      31. Piciu256 (Intel Celeron G530/GT440/4GB) 1423

Ranking z OC

1. ZiggyGG [2] (i7 [email protected]/ Titan X/ 32 GB) 19161
      2. ZiggyGG (i7 [email protected],4GHz/GTX Titan X/16GB) 17053   
      3. Ray (i7 [email protected],5GHz/[email protected]@1575/8GB) 9339                 
      4. Śliwa (i5 [email protected],8GHz/[email protected]@1520/8GB) 9069    
      5. neo10 (i5 [email protected],6GHz/[email protected]@1350/8GB) 6922

// Stan na dzień 6 czerwca 2015 // Śliwa //
    • Przez Saku332
      Witam, poszukuje osoby chetnej do zlozenia PC na stronie morele.net. Komputer pod gry(Wiedzmin/batman/counterstrikego) upload(stream),rendering(yt). Nie bede podkrecal procesora.Najlepiej jakby PC skladal sie z Intel(procesor) i GTX(grafika) poniewaz na temat innych nie mam pojecia.
      Budzet jakim dysponuje 4000 PLN
      Gry(Wiedzmin 3,Batman,counterstrikego),upload(stream),rendering(youtube)
      Monitor zamierzam dopiero kupic a prawdopodobnie bedzie to 1920x1080
      Nie zamierzam podkrecac przedzespolow
      Windows 7
      Dysk 1000GB, Najlepiej(nie musi) GTX(grafika), Intel(procesor)
      Mam nadzieje ze napisalem zrozumiale.
      Czekam na odpowiedzi.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik