Skocz do zawartości
Deezson

Samson G-Track vs Blue Yeti

Polecane posty

Może ktoś się jeszcze wypowie ?

Oba są bardzo dobre. Blue Yeti trochę lepsze, i więcej funkcji pod robienie filmików video.

Porównanie mikrofonów, pod Blue Yeti jest Samson G-Track

To jest według ciebie uzasadnienie ? Nie udzielaj się w takim razie.

Tak to jest uzasadnienie, Rock i Rojo to są już profesjonalni "stream'erzy" i wiedzą czego powinni używać do nagrywania materiałów itd...poza tym jak oglądasz materiały Rocka, lub Roja to słychać ich bardzo dobrze i czysto, co nie?!

Pozdro

Myślę, że jednak Blue Yeti, porównaj sobie nagrania, to ten Samson trochę szumi, nie ważne który byś kupił i tak efekt będzie bardzo dobry.

Mimo wszystko równie dobrze za tę cene mogli by sobie kupić MXL więc to że Oni ich uzywają  nie znaczy że są najlepsze. Tak poza tym dźwięk i tak jest obrabiany więc dźwiękiem można sie jeszcze pobawić np. w Adobe Audition. Tak w ogole jak jest z basami w Blue Yeti ? Są mocne ? Ponoć w Samsonach są głębokie nie wiem jak tu.

Przez ten czas jak siedzę na Jutubach testowałem:

- Behringer C1U, którego najlepiej używa się jako tłuczka do mięsa, najgorszy mikrofon jaki kiedykolwiek powstał i chyba nawet mikrofon za 5 zł z Biedronki byłby lepszy

- Samson C1U, którego miałem okazję przez dwa tygodnie testować, jest dobry ale doprawdy niczym się nie wyróżnia i w sumie płacimy około 1/3 ceny za samo logo

- Blue Snowball, którego testowałem również około dwóch tygodni, doskonały dźwięk, dobra cena, tryb konferencyjny, nie wymaga pop filtra przy zwykłym używaniu, polecam gorąco

- Logitech Desktop, dobry, ale do TSa, nie do nagrywania

- Blue Yeti, którego używam po dziś dzień, doskonały dźwięk nie wymagający obróbki, trochę zbyt czuły, ale można przeżyć, polecam gorąco

Teraz pytanie za 100 pkt - po co ci taki mikrofon jak np. Blue Yeti? Jeżeli zaczynasz swoją przygodę np. na Youtube to nie ma sensu kupować takiego mikrofonu i wydawać 500-600 zł by pogadać sobie do 50 czy nawet 500 osób. To tak jakby jeździć traktorem po ogródku, niby można, niby super... ale czy nie za drogo na początek? Dlatego wpierw warto sobie odpowiedzieć na te pytanie - czy aby nie mierzysz za wysoko biorąc taki mikro? Albo to ja się mylę i masz już odpowiednią grupę słuchaczy poszukując lepszego mikro :) Jeżeli nie masz funduszy na BY, szarpnij się na BS ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik