Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoznanskaPyra

IRC techniczny

Polecane posty

Tak się zastanawiam, może założyć dla nas specjalny pokój na serwerze irc? JaRock/technicznie? Działa to na zasadach podobnych do tego irca przy liveach tyle że można się z tym połączyć w dowolnej chwili z klienta irc np xchat. Nie trzeba siedzieć na żadnej stronie i można pisać z telefonu. Tak żeby można było sobie luźno pogadać. Jeżeli byli byście chętni mogę zrobić poradniczek dla ludzi niepoblatanych w tematach irc-owych. Czyli np jak skonfigurować xchat, jak zarejestrować nick itp.

PS. Zeby nie zmniejszać ruchu na forum, zróbmy sobie zasadę że pomagamy tylko na forum a irc jest do luźnych pogadanek.

To tego może służyć "lajwowy" IRC, bo de facto i tak nie jest używany na lajwach (podczas lave wbije tam kilka osób i siedzi, bo siedzi z reguły nic nie piszą).

Co do Czatu na fonie, to gadałem z Phan'em i mówił, że najprawdopodobniej w apce JaRock w v. 1.7 doda Czat na fullscreenie, więc nawet bez innych apek się obejdzie.

Co do klienta, to wydaje mi się, że HexChat jest nieco lepszy :)

Na pierwszy rzut oka to jest to samo, ale Hex ma ładniejszy znaczek xd

Tylko tam nie da się wbić, używając klienta. Trzeba łączyć się przez stronki.

Jak to nie?

To jakim cudem ja jestem na chacie przez hexchata? ;]

To daj adres serwera?

Ps. Kto posługiwał się ircem nie tylko jako wbudowany w przeglądarkę czy stronę klient tylko normalnie używają mirc-a, xchata łącząc się do serwera i później do pokoju, ten wie o co chodzi. Jeżeli ten istniejący pokoik do live-ów da się tak użyć to czemu nie, tylko podajcie adres serwera.

Tworzysz sobie nową sieć QuakeNet (powinieneś ją mieć, ale jeżeli nie) i wpisujesz IP: irc.quakenet.org (albo irc.XX.quakenet.org, gdzi XX to: se, dk, no, fi, be, uk, de, it), no a pokój to #RockAlone.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik