Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak wiecie Beatsy od Dr.Dre są przez wielu uważane za najlepsze słuchawki na świecie. Dziś sprawdziłem je z moim fonem (Sony Xperia Tipo) i jakosc byla dosc srednia. Wina fona ? Czy moze placimy tylko za marke? Podobno jakosc urywa dupe ;)

Jak mój kumpel je miał to urywa dupę jakość, na jakimś odtwarzaczu. Ale nie wiem, czy jest sens płacić tausena za markę "Beats by dr. dre", lepiej kupić jakieś Senheisery, czy inne audiofilskie słuchawki, jak tam chcesz. Co do tematu to jakość na prawdę urywa dupę, ale jak słuchałem na audiofilskich takich porządnych to jakość niszczy światy, urywa dupy i w ogóle...

Dokładnie coś takiego jak napisałeś :) W tego typu słuchawkach liczy się, że masz 'b' na boku.

Przypomniała mi się ciekawa sytuacja. Kolega kupił beatsy za 80zł ^^. Okazało się, ze logo ma zakrzywioną końcówkę, a prawdziwa nazwa słuchawek to 'sixy' :D

Czyli za 1/3 mozesz miec to samo tylko mniej znane ;) ? Ja akurat planuje kupno, ale za dluzszy czas ;)

Mniej znane.....Senheiser robi słuchawki od ponad pół wieku i niby są mało znane..........

Jak wiecie Beatsy od Dr.Dre są przez wielu uważane za najlepsze słuchawki na świecie. Dziś sprawdziłem je z moim fonem (Sony Xperia Tipo) i jakosc byla dosc srednia. Wina fona ? Czy moze placimy tylko za marke? Podobno jakosc urywa dupe ;)

Przez wielu ludzi, którzy się nie znają.

Dużo tańsze wersje od AKG, Sennheiser'y, Beyerdynamic, Audio-Technica, Pioneer, Grado, Koss, Philps'y oraz Panasonic (i jeszcze może kilka marek o których zapomniałem) przewyższają te Beatsy o KLASY!

Moje Kossy za 100zł mają taką samą jakość jak Beatsy. Ale też Kossy jedyne w swoim rodzaju, bo bardzo dobrze wykonane za takie pieniądze.

Powiem ci tak: Żaden audiophil nie wybrał by Beats'ów, zamiast żadnej z ów wymienionych marek, do kwoty kosztu Beats'ów.

Zamiast Beatsów kup sobie AKG 450 lub 451 lub 452, lub Sennheiser HD 202.....milion razy lepsze i o 700 zł tańsze. Każda strona hi-fi dla audiofilów ocenia przynajmniej 4,5 na 5 powyżej 100 ocen itd...

Beatsy to pieniądze wyrzucone w błoto. Za nawet 600 zł mniej można kupić 3 razy lepsze słuchawki, a jak się kupuję już słuchawki za tyle kasy, to się o tym szuka po necie. Bo za 1000 zł to można super porządne słuchawki dostać dla gustownych audiofilów.

Czy ja gdzies mówiłem, ze chce je kupic ? Pytalem sie tylko o jakosc i marke ;) Na sluchawkach sie nie znam i dopiero jak bede kupowal to zaczne szukac w necie, wiec firma którą wymieniles, że robi słuchawki od 50 lat mi nic nie mówi ;)

Czy ja gdzies mówiłem, ze chce je kupic ? Pytalem sie tylko o jakosc i marke ;) Na sluchawkach sie nie znam i dopiero jak bede kupowal to zaczne szukac w necie, wiec firma którą wymieniles, że robi słuchawki od 50 lat mi nic nie mówi ;)

No tobie może nic nie mówi, ale każdy audiophile przynajmniej miał kiedyś jakieś headphony od nich. Ta firma jest bardzo znana w śród audiophil'ów.

Jak patrzysz na słuchawki, to kieruj się w tych producentach co podałem w poprzednim poście.

(Czyli > AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Audio-Technica, Pioneer, Grado,< Koss, Philps'y oraz Panasonic, no może nawet Sony, ci producenci produkują jedne z najbardziej audiophil'owych słuchawek na świecie!)

Za 1000zł super dobre są AKG K701 (te akurat super dobre do grania i dobre do muzyki)

Pozdro,

inna sprawa, że słuchanie za pomocą porządnych słuchawek  mp3 czy radia na telefonie to głupota.

No a jakże inaczej....ale Beats'y i tak są bardzo przereklamowany, za lub do 1000zł bardzo dużo jest innych słuchawek, które są dużo lepsze od Beats'ów, od producentów którzy się na dźwięku znają.

KsnNwk ja sam preferuje sennheizery i na kompie gdzie ostatnio przepiąłem je ze zintegrowanej karty pod audigy jeszcze bardziej utwierdziłem się w tym, że jak ktoś nie ma osobnej karty to niech siedzi na słuchawkach za 50zł bo nie ma różnicy między tymi za 50, 500 czy 1000.

KsnNwk ja sam preferuje sennheizery i na kompie gdzie ostatnio przepiąłem je ze zintegrowanej karty pod audigy jeszcze bardziej utwierdziłem się w tym, że jak ktoś nie ma osobnej karty to niech siedzi na słuchawkach za 50zł bo nie ma różnicy między tymi za 50, 500 czy 1000.

Prawda, jak nie ma się karty audio, to nie ma po co kupować słuchawek za 1000zł. Ale to nawet tego nie pisałem, bo dla mnie się to wydaję oczywiste.

Lecz w sprawie różnicy między 50 do 500 zł się nie zgodzę, dopiero około po 300zł nie ma już różnicy między słuchawkami, jak się nie ma karty audio. Znaczy się mogą być słuchawki w 100 zł, które są tak dobre i nie słychać różnicy z tymi powyżej 300zł, ale to tylko nieliczne, a po 300zł już różnicy prawie żadnej nie ma.

Ja także preferuje Sennheiser'y (HD 650) do Muzyki, do gier AKG K701 (lepszych nie można dostać do gier, są też dobre do muzyki), jeszcze mam  PC 360, których już nie używam tak wiele, przez te co wymieniłem wcześniej, może tylko do Lan party bo mają mikrofon.

W poprzednich postach tylko wymieniałem główne firmy, które robią słuchawki naprawdę dobrej jakości, żeby autor wiedział jakimi firmami się kierować, podczas wyboru.

Co do Karty Audio to mam: Asus Xonar Essence STX  do muzyki (na kompie siostry) i ostatnio przesiadłem się na, Creative SoundBlaster ZXR jest zdecydowanie lepszy do Surround i tylko trochę gorszy do muzyki.

Ja jak nie mam dobrej jakości video lub audio, to nie mogę :P.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik